| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Praca tymczasowa > Uzgodnienia między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem

Uzgodnienia między agencją pracy tymczasowej a pracodawcą użytkownikiem

Przed zatrudnieniem pracownika tymczasowego, agencja pracy tymczasowej powinna uzgodnić z pracodawcą użytkownikiem m.in. rodzaj pracy, która ma być powierzona pracownikowi, wymiar czasu pracy, miejsce wykonywania pracy tymczasowej, czy sposób wykorzystania urlopu wypoczynkowego.

Wynagrodzenie

Obowiązkiem pracodawcy użytkownika jest pisem­ne poinformowanie agencji pracy tymczasowej m.in. o wynagrodzeniu za pracę, która ma być powierzona pracownikowi tymczasowemu, okre­ślonym w przepisach o wynagrodzeniu obowiązu­jących u pracodawcy użytkownika. Przed zawarciem umowy o pracę między agen­cją pracy tymczasowej a pracownikiem tymcza­sowym agencja i pracodawca użytkownik pisem­nie uzgadniają zakres przejęcia przez pracodawcę użytkownika obowiązku pracodawcy dotyczące­go m.in. wypłacania należności na pokrycie kosz­tów związanych z podróżą służbową.

Co do zasa­dy obowiązkiem agencji pracy tymczasowej jest wypłacanie należności na pokrycie kosztów zwią­zanych z podróżą służbową, jednak dopuszczalne jest przejęcie tego obowiązku przez pracodaw­cę użytkownika jako obowiązku własnego. O tych uzgodnieniach agencja pracy tymczasowej zawia­damia osobę, której ma być powierzone wykony­wanie pracy tymczasowej, przed zawarciem z nią umowy o pracę.

Umowa o pracę zawarta między agencją pracy tym­czasowej a pracownikiem tymczasowym powinna określać warunki zatrudnienia pracownika tymcza­sowego w okresie wykonywania pracy na rzecz pra­codawcy użytkownika, a w szczególności wynagro­dzenie za pracę oraz termin i sposób wypłacania tego wynagrodzenia przez agencję pracy tymcza­sowej.

Zadaj pytanie na FORUM

Artykuł pochodzi z publikacji "Encyklopedia Kadr i Płac"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

taxonline.pl

Serwis podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK