| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Szkolenia wyjazdowe – obowiązek czy miły dodatek?

Szkolenia wyjazdowe – obowiązek czy miły dodatek?

Co takiego mają w sobie szkolenia wyjazdowe, czego brakuje zajęciom organizowanym stacjonarnie? Pierwsza odpowiedź, jaka się nasuwa, dotyczy rozrywkowego aspektu wyjazdów. Stacjonarne szkolenia organizowane w siedzibie przedsiębiorstwa lub w sali firmy szkoleniowej wciąż są i pewnie długo jeszcze pozostaną najpopularniejszą formą kształcenia pracowników. Z roku na rok zwiększa się jednak zainteresowanie szkoleniami wyjazdowymi.

Wreszcie – istotny jest charakter szkoleń. Nudne wykłady odchodzą do lamusa. Uczestników przyciągają szkolenia praktyczne, ćwiczeniowe, nastawione na interakcję. Firmy szkoleniowe, które stawiają właśnie na zajęcia tego typu, są w stanie przyciągnąć wielu klientów. A jeśli w dodatku te praktyczne umiejętności można nabywać w przyjemnych okolicznościach, to takiemu rozwiązaniu można tylko przyklasnąć.

Przyjemne z pożytecznym

W rzeczywistości, dla przedsiębiorstw równie ważny jest aspekt edukacyjny, jak i integracyjny. W ostatnich latach – na fali oszczędności i uciekania przed kryzysem – spadło zainteresowanie wyjazdami, które miałyby na celu wyłącznie integrację pracowników.

W związku z tym firmy zaczęły szukać takich alternatyw, które będą koncentrowały się na bardzo „namacalnych” korzyściach praktycznych, a które kwestią motywacji i integracji zajmą się niejako przy okazji.

Szkolenia wyjazdowe są takim właśnie, uniwersalnym rozwiązaniem – pozwalają połączyć jeden atrakcyjny dla pracowników wyjazd z wieloma praktycznymi szkoleniami. Dlatego można sądzić, że popularność szkoleń wyjazdowych w najbliższych latach będzie jeszcze rosła.

Które szkolenie wybrać?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Beata Przybyła

Prowadzę biuro rachunkowe od 18 lat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK