reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Zatrudnianie cudzoziemców > Czas trwania zezwolenia na pracę

Czas trwania zezwolenia na pracę

Wydawane przez wojewodę zezwolenie na pracę z reguły obowiązuje przez pewien określony czas i ewentualnie może być przedłużane.

Co do zasady, zezwolenie na pracę jest wydawane na czas określony, nie dłuższy niż 3 lata i może być przedłużane. Są jednak przypadki kiedy okres ten jest inny i warto się z nimi zapoznać.

Zezwolenie na pracę jest wydawane dla określonego cudzoziemca.

Pierwszy wyjątek dotyczy cudzoziemców pełniących funkcję w zarządzie osoby prawnej, która na dzień złożenia wniosku zatrudnia powyżej 25 osób. W takim wypadku wojewoda może wydać zezwolenie na pracę na okres nie dłuższy niż 5 lat. 

Przeczytaj też: Program aktywizacji zawodowej osób do 30 roku życia

Okres ważności zezwolenia na pracę został natomiast znacznie skrócony w przypadku cudzoziemców delegowanych do pracy na terytorium Polski. A zatem, w przypadku delegowania cudzoziemca przez pracodawcę zagranicznego w celu realizacji usługi eksportowej, wojewoda wydaje zezwolenie na pracę na okres delegowania. Ponadto, wojewoda określając kryteria przyznawania pozwoleń na pracę, może w zasadzie w dowolny sposób modyfikować okres trwania ważności zezwolenia na pracę.

Zobacz też: Czym jest umowa o pracę

Do przedłużenia zezwolenia na pracę stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące wydawania zezwolenia na pracę.

Zezwolenie na pracę określa podmiot powierzający wykonywanie pracy przez cudzoziemca i stanowisko lub rodzaj pracy wykonywanej przez cudzoziemca oraz okres ważności zezwolenia.

Zezwolenie na pracę jest wydawane w trzech egzemplarzach, z których dwa otrzymuje podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama