REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

 • Artykuł sponsorowany
biuro
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Kredyt gotówkowy jest korzystnym rozwiązaniem, pozwalającym na sfinansowanie różnych wydatków, takich jak remont mieszkania, zakup sprzętu domowego czy opłacenie nieprzewidzianych wydatków. W jaki sposób zainteresowany może upewnić się, że przejdzie pozytywnie weryfikację towarzyszącą staraniu się o dodatkowe środki finansowe? Zacząć należy od sprawdzenia wysokości swojego dochodu – to kluczowy czynnik w ocenie ryzyka, wpływający na zdolność kredytową potencjalnego klienta.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Wybór najlepszego dostępnego kredytu wymaga czasu i wysiłku – dostępnych produktów finansowych jest wiele, a zazwyczaj ich warunki znacznie się od siebie różnią. W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty warto przede wszystkim zacząć od dokładnej analizy swoich potrzeb i możliwości, a następnie zapoznać się ze wszystkimi propozycjami bankowymi. W tym drugim niezwykle pomocne będzie skorzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych, która pozwala na łatwe i szybkie sprawdzenie wszystkich kluczowych szczegółów.

REKLAMA

Korzystanie z narzędzia umożliwia porównanie ofert różnych instytucji finansowych pod względem szeregu czynników, takich jak:

 • wysokość oprocentowania;
 • czas spłaty kredytu;
 • koszty dodatkowe (np. prowizja i ubezpieczenie);
 • wymagania dotyczące zdolności kredytowej;
 • wymagany minimalny dochód.

To sprawia, że warunki stają się przejrzystsze i czytelniejsze, dzięki czemu zainteresowani nie muszą stresować się tym, że wykorzystana zostanie ich niewiedza. Warto jednak pamiętać o tym, że wybór oferty powinien opierać się nie tylko na kryterium niskiego oprocentowania czy minimalnych kosztach dodatkowych. Umowę należy przeanalizować także pod kątem kwestii takich jak możliwość wcześniejszej spłaty kredytu oraz wysokość towarzyszących temu opłat.

Po skorzystaniu z porównywarki kredytów gotówkowych zalecana jest konsultacja z doradcą finansowym oraz odbycie rozmowy z przedstawicielem wybranego banku.

Kredyt gotówkowy – ile trzeba zarabiać, aby go dostać?

To, czy zainteresowany przejdzie pozytywnie proces weryfikacyjny, zależy przede wszystkim od jego zdolności kredytowej, która jest silnie uzależniona od dochodu. Banki analizują jego źródło, wysokość oraz stabilność. Minimalne zarobki potrzebne do uzyskania dodatkowych środków finansowych zależą od wnioskowanej kwoty, okresu spłaty, a także wewnętrznej polityki wybranej instytucji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zazwyczaj wymaga się dochodu wystarczającego do spłat rat kredytowych wraz z odsetkami, który, uszczuplony o tę kwotę, nie wpłynie na poziom życia kredytobiorcy. Przykładowo, przy wnioskowaniu o kwotę 50 000 złotych na okres 5 lat, akceptowalne zarobki oscylują w granicach około 2000-2500 złotych netto miesięcznie. Nie jest to jednak zasadą – warunki mogą różnić się w zależności od banku, do którego udaje się interesant.

Dużo zależy także od aktualnej sytuacji ekonomicznej panującej na całym świecie. W latach kryzysowych oczekiwania bankowe rosną, tym samym uniemożliwiając wielu osobom zaciągnięcie kredytu.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego – jaki wpływ mają na nią miesięczne zarobki?

REKLAMA

Maksymalna kwota, jaką można otrzymać, jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta na podstawie analizy jego zdolności kredytowej, dotychczasowej historii bankowej, wysokości miesięcznych wydatków oraz aktualnych zobowiązań. Wysokie zarobki mogą zwiększyć szansę na otrzymanie pokaźniejszego kredytu, ale nie są jedynym czynnikiem decydującym.

Dla przykładu osoba wnioskująca o 200 000 złotych na okres 48 miesięcy musiałaby zarabiać tyle, aby rata miesięczna, wynosząca od 5000 do 6000 złotych, nie powodowała pogorszenia jakości dotychczasowego życia. W praktyce oznacza to, że zainteresowany musiałby zarabiać co najmniej 10 000 złotych, przy założeniu, że trafi na bardzo okazyjną promocję, ma świetną historię kredytową, nie ma żadnych zobowiązań pobocznych i płaci wyjątkowo niską cenę np. za wynajem mieszkania.

Jakie warunki trzeba jeszcze spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Pierwszym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, oznaczającej zdolność do terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami. Wymaga się także posiadania dochodu stałego, czyli zarobków z tytułu umowy o pracę, emerytury lub renty. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą lub pracujących na podstawie umowy-zlecenia albo umowy o dzieło, wymagane jest posiadanie określonego stażu pracy lub wykazanie, że tworzona firma funkcjonuje od dłuższego czasu (istotne będzie udowodnienie przychodów).

Wymagane dokumenty zazwyczaj obejmują między innymi:

 • aktualne zaświadczenie o zarobkach;
 • PIT-11 lub PIT-37;
 • dowód osobisty;
 • ewentualnie umowę o pracę lub zaświadczenie o prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Kredytobiorcy muszą także spełnić wymagania wiekowe, które zazwyczaj dotyczą zakresu od 18 do 75 lat. Niektóre banki wymagają od interesanta posiadania konta osobistego w swojej instytucji, z którego będą pobierane raty kredytowe. Czasami dodatkowym wymogiem jest poręczenie osoby trzeciej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

W celu poprawy swojej zdolności kredytowej należy:

 • spłacić dotychczasowe zobowiązania przed terminem – warto pozbyć się innych opłat ratalnych, które znacznie obniżają możliwości finansowe interesanta;
 • ograniczyć wydatki – im mniejsze wydatki miesięczne, tym więcej środków wolnych, które przedstawiciele banku uznają za zabezpieczenie ratujące interesanta w ewentualnych miesiącach kryzysowych;
 • zwiększyć dochód – nawet nieznaczne podwyższenie swoich zarobków przynosi duże rezultaty, warto rozważyć dodatkową pracę np. na część etatu;
 • unikać opóźnień w zapłatach – nieprzestrzeganie terminów działa negatywnie na wizerunek interesanta w oczach instytucji finansowej, staje się on nierzetelny i niewiarygodny;
 • zamknąć niepotrzebne konta bankowe, zwłaszcza w przypadku kart kredytowych – aktywny rachunek kredytowy może w przyszłości uszczuplić budżet finansowy kredytobiorcy, dlatego jest on niepożądany z punktu widzenia przedstawicieli banku.

Podsumowując, aby upewnić się, że kredyt zostanie przyznany, należy upewnić się, że jego koszty ratalne nie będą wpływać w istotny sposób na jakość dotychczasowego życia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podwyżki dla pracowników samorządowych. Czy nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego przysługują także za lipiec?

1 sierpnia 2024 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany mają celu uaktualnienie minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Czy nowe stawki przysługują także za lipiec 2024 r.?

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności zostanie wydłużona. Będą nowe przepisy

19 lipca 2024 r. do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Dzięki nowym przepisom zostanie wydłużona ważność orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności niemal 400 tys. osób.

Dostosowanie stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe - sprawdź, czy Twoje jest odpowiednie

Przepisy bhp wymagają odpowiednio przygotowanych i dostosowanych stanowisk pracy wyposażonych w monitory ekranowe. Sprawdź, czy Twoje stanowisko pracy jest zgodne z przepisami!

Czy pracownik na zwolnieniu lekarskim może wyjechać na urlop

Podczas zwolnienia lekarskiego pracownikowi nie wolno wykonywać żadnej pracy zarobkowej. Ponadto nie może wykorzystywać zwolnienia w sposób niezgodny z jego celem. Czy to oznacza, że podczas choroby pracownik powinien zostać w domu i nie wolno mu wyjechać na urlop?

REKLAMA

Wskaźnik waloryzacji na ustawowym minimum. Czy w 2025 r. wzrosną emerytury i renty?

6,78 proc. - co najmniej o tyle wzrosną emerytury i renty w przyszłym roku. Rząd pracuje nad rozporządzeniem w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 r.

Czy 21 lipca to niedziela handlowa?

Czy przedostatnia niedziele lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? 

Składki tylko do ZUS czy do ZUS i OFE. Kończy się czas na podjęcie decyzji

Wkrótce „okno transferowe” pozwalające ubezpieczonym decydować, gdzie ma być przekazywana część ich składki emerytalnej, zostanie zamknięte. O tym, gdzie ma trafiać część składki, mogą decydować mężczyźni, którzy nie ukończyli 55 lat, i kobiety, które nie ukończyły 50 lat.

Wypłata z PPK bez podatku – wystarczy wybrać odpowiedni sposób wypłaty

Środki z PPK można wypłacić bez podatku. Bez względu na to, jaki wariant wypłaty oszczędności uczestnik PPK wybierze – zyski wypracowane przez 25% środków zgromadzonych na jego rachunku PPK będą zwolnione z podatku dochodowego. Rozłożenie wypłaty na co najmniej 120 miesięcznych rat zwalnia z podatku zyski wypracowane przez całość oszczędności. 

REKLAMA

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

REKLAMA