REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

 • Artykuł sponsorowany
biuro
biuro
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Kredyt gotówkowy jest korzystnym rozwiązaniem, pozwalającym na sfinansowanie różnych wydatków, takich jak remont mieszkania, zakup sprzętu domowego czy opłacenie nieprzewidzianych wydatków. W jaki sposób zainteresowany może upewnić się, że przejdzie pozytywnie weryfikację towarzyszącą staraniu się o dodatkowe środki finansowe? Zacząć należy od sprawdzenia wysokości swojego dochodu – to kluczowy czynnik w ocenie ryzyka, wpływający na zdolność kredytową potencjalnego klienta.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Wybór najlepszego dostępnego kredytu wymaga czasu i wysiłku – dostępnych produktów finansowych jest wiele, a zazwyczaj ich warunki znacznie się od siebie różnią. W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty warto przede wszystkim zacząć od dokładnej analizy swoich potrzeb i możliwości, a następnie zapoznać się ze wszystkimi propozycjami bankowymi. W tym drugim niezwykle pomocne będzie skorzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych, która pozwala na łatwe i szybkie sprawdzenie wszystkich kluczowych szczegółów.

Korzystanie z narzędzia umożliwia porównanie ofert różnych instytucji finansowych pod względem szeregu czynników, takich jak:

 • wysokość oprocentowania;
 • czas spłaty kredytu;
 • koszty dodatkowe (np. prowizja i ubezpieczenie);
 • wymagania dotyczące zdolności kredytowej;
 • wymagany minimalny dochód.

To sprawia, że warunki stają się przejrzystsze i czytelniejsze, dzięki czemu zainteresowani nie muszą stresować się tym, że wykorzystana zostanie ich niewiedza. Warto jednak pamiętać o tym, że wybór oferty powinien opierać się nie tylko na kryterium niskiego oprocentowania czy minimalnych kosztach dodatkowych. Umowę należy przeanalizować także pod kątem kwestii takich jak możliwość wcześniejszej spłaty kredytu oraz wysokość towarzyszących temu opłat.

Po skorzystaniu z porównywarki kredytów gotówkowych zalecana jest konsultacja z doradcą finansowym oraz odbycie rozmowy z przedstawicielem wybranego banku.

Kredyt gotówkowy – ile trzeba zarabiać, aby go dostać?

To, czy zainteresowany przejdzie pozytywnie proces weryfikacyjny, zależy przede wszystkim od jego zdolności kredytowej, która jest silnie uzależniona od dochodu. Banki analizują jego źródło, wysokość oraz stabilność. Minimalne zarobki potrzebne do uzyskania dodatkowych środków finansowych zależą od wnioskowanej kwoty, okresu spłaty, a także wewnętrznej polityki wybranej instytucji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zazwyczaj wymaga się dochodu wystarczającego do spłat rat kredytowych wraz z odsetkami, który, uszczuplony o tę kwotę, nie wpłynie na poziom życia kredytobiorcy. Przykładowo, przy wnioskowaniu o kwotę 50 000 złotych na okres 5 lat, akceptowalne zarobki oscylują w granicach około 2000-2500 złotych netto miesięcznie. Nie jest to jednak zasadą – warunki mogą różnić się w zależności od banku, do którego udaje się interesant.

Dużo zależy także od aktualnej sytuacji ekonomicznej panującej na całym świecie. W latach kryzysowych oczekiwania bankowe rosną, tym samym uniemożliwiając wielu osobom zaciągnięcie kredytu.

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego – jaki wpływ mają na nią miesięczne zarobki?

Maksymalna kwota, jaką można otrzymać, jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta na podstawie analizy jego zdolności kredytowej, dotychczasowej historii bankowej, wysokości miesięcznych wydatków oraz aktualnych zobowiązań. Wysokie zarobki mogą zwiększyć szansę na otrzymanie pokaźniejszego kredytu, ale nie są jedynym czynnikiem decydującym.

Dla przykładu osoba wnioskująca o 200 000 złotych na okres 48 miesięcy musiałaby zarabiać tyle, aby rata miesięczna, wynosząca od 5000 do 6000 złotych, nie powodowała pogorszenia jakości dotychczasowego życia. W praktyce oznacza to, że zainteresowany musiałby zarabiać co najmniej 10 000 złotych, przy założeniu, że trafi na bardzo okazyjną promocję, ma świetną historię kredytową, nie ma żadnych zobowiązań pobocznych i płaci wyjątkowo niską cenę np. za wynajem mieszkania.

Jakie warunki trzeba jeszcze spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Pierwszym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, oznaczającej zdolność do terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami. Wymaga się także posiadania dochodu stałego, czyli zarobków z tytułu umowy o pracę, emerytury lub renty. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą lub pracujących na podstawie umowy-zlecenia albo umowy o dzieło, wymagane jest posiadanie określonego stażu pracy lub wykazanie, że tworzona firma funkcjonuje od dłuższego czasu (istotne będzie udowodnienie przychodów).

Wymagane dokumenty zazwyczaj obejmują między innymi:

 • aktualne zaświadczenie o zarobkach;
 • PIT-11 lub PIT-37;
 • dowód osobisty;
 • ewentualnie umowę o pracę lub zaświadczenie o prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Kredytobiorcy muszą także spełnić wymagania wiekowe, które zazwyczaj dotyczą zakresu od 18 do 75 lat. Niektóre banki wymagają od interesanta posiadania konta osobistego w swojej instytucji, z którego będą pobierane raty kredytowe. Czasami dodatkowym wymogiem jest poręczenie osoby trzeciej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

W celu poprawy swojej zdolności kredytowej należy:

 • spłacić dotychczasowe zobowiązania przed terminem – warto pozbyć się innych opłat ratalnych, które znacznie obniżają możliwości finansowe interesanta;
 • ograniczyć wydatki – im mniejsze wydatki miesięczne, tym więcej środków wolnych, które przedstawiciele banku uznają za zabezpieczenie ratujące interesanta w ewentualnych miesiącach kryzysowych;
 • zwiększyć dochód – nawet nieznaczne podwyższenie swoich zarobków przynosi duże rezultaty, warto rozważyć dodatkową pracę np. na część etatu;
 • unikać opóźnień w zapłatach – nieprzestrzeganie terminów działa negatywnie na wizerunek interesanta w oczach instytucji finansowej, staje się on nierzetelny i niewiarygodny;
 • zamknąć niepotrzebne konta bankowe, zwłaszcza w przypadku kart kredytowych – aktywny rachunek kredytowy może w przyszłości uszczuplić budżet finansowy kredytobiorcy, dlatego jest on niepożądany z punktu widzenia przedstawicieli banku.

Podsumowując, aby upewnić się, że kredyt zostanie przyznany, należy upewnić się, że jego koszty ratalne nie będą wpływać w istotny sposób na jakość dotychczasowego życia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Możesz otrzymać 5025 zł na naukę języka, studia podyplomowe, kurs prawa jazdy i inne - rusza nowy program WUP

  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchamia projekt „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I". WUP zachęca: chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności zawodowe? Jeśli odpowiedź brzmi pozytywnie należy śledzić informacje i przystąpić do rekrutacji, która rusza prawdopodobnie w kwietniu 2024 r. Można otrzymać nawet 5025 zł!

  Działalność socjalna. Wczasy pod gruszą – dofinansowanie do wypoczynku ze środków ZFŚS to najpopularniejsze świadczenie socjalne

  Wczasy pod gruszą to jedna z form działalności socjalnej. Polega na dofinansowaniu wypoczynku pracowników ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wczasy pod gruszą powinny być wsparciem dla pracowników w gorszej sytuacji materialnej.

  Nowe zalecenia co do zatrudniania niepełnosprawnych

  W lutym 2024 r. wydano nowe zalecenia co do zatrudniania niepełnosprawnych m.in. w administracji publicznej. Okazuje się, że wciąż istnieje wiele barier proceduralnych, instytucjonalnych, organizacyjnych i kompetencyjnych, które utrudniają czy wręcz nawet uniemożliwiają osobom ze szczególnymi potrzebami (w tym z niepełnosprawnościami) udział w procesach rekrutacyjnych oraz świadczenie pracy w urzędach. Wciąż jest wiele do zrobienia.

  Separacja jak rozwód - nie otrzymasz odprawy po zmarłym małżonku

  Czym jest separacja? Jakie są skutki majątkowe separacji? Kto ma prawo do odprawy po śmierci pracownika? Czy mając separację należy się odprawa po zmarłym małżonku? Ile wynosi odprawa pośmiertna?

  REKLAMA

  Waloryzacja emerytur 2024 – tabela netto

  Waloryzacja emerytur od 1 marca 2024 roku - o ile procent wzrosną emerytury? Kiedy będzie wypłata pierwszych wyższych emerytur? Tabela przedstawia podwyżki emerytur od 1 marca 2024 roku. Ile wynoszą kwoty netto emerytur po waloryzacji?

  Mama 4+ czyli emerytura matczyna w 2024 roku [WYWIAD]

  Mama 4 plus w 2024 roku - to już 5 lat funkcjonowania świadczenia w Polsce. Czy w tym czasie zmieniły się przepisy? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać RSU? Ile wynosi rodzicielskie świadczenie uzupełniające do końca lutego, a ile od 1 marca 2024 roku? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy na emeryturze matczynej można pracować? Czy ojcowie pobierają emeryturę matczyną? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego Iwoną Kowalską-Matis

  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  REKLAMA

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  REKLAMA