| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Wysokość wynagrodzenia > Dziś Andrzejki - sprawdź ile zarabiają wróżki!

Dziś Andrzejki - sprawdź ile zarabiają wróżki!

Tarot, horoskopy, czarny kot, numerologia czyli... doradztwo duchowe. Usługi oferowane przez wróżbitów znacznie zmieniły się na przestrzeni lat. Dziś ich podstawowym narzędziem pracy nie jest szklana kula tylko... telefon, Internet, e-mail i internetowe komunikatory. Ile wynosi koszt konsultacji u wróżki?

Ceny za usługi polskich wróżek są dosyć zróżnicowane, gdy bierzemy pod uwagę minimalne stawki. Najbardziej popularny sposób na poznanie przyszłości to wróżenie z kart. Można znaleźć wróżki, które za przepowiednię na podstawie rozkładu kart tarota inkasują 10 – 30 PLN. W niektórych profesjonalnych salonach wróżbiarskich cena za rozbudowany i zawiły rozkład kabalarski sięga nawet 300 PLN za godzinną sesję. Odpłatność zależy przede wszystkim od renomy wróżbiarki, wielkości miasta, a nawet dzielnicy, w której przyjmuje.

Najwięcej zarabiają wróżki pracujące w województwie mazowieckim, a zwłaszcza w stolicy. Średnio za seans tarota zapłacimy tam ok. 150 PLN. Na kolejnym miejscu plasują się województwa opolskie i lubelskie, gdzie wizyta u wróżbitki kosztuje średnio nieco ponad 100 PLN. Najmniej zapłacimy u wróżek z łódzkiego, podkarpackiego oraz wielkopolskiego – średnio 41 – 50 PLN. Najwyższe stawki sięgają tam do 100 PLN za godzinny seans tarota. W lubuskim oraz dolnośląskim średnia cena u tarocistek jest niewiele wyższa i wynosi ok. 60 – 65 PLN. W pozostałej części Polski średnie stawki wróżek oscylują wokół 75 PLN w zachodniopomorskim i świętokrzyskim do ok. 100 PLN w Małopolsce i na Śląsku.

Od czego zależą zarobki wróżek? Główne czynniki to lokalizacja i wyposażenie salonu. Duży wpływ ma także fakt, czy stawianie tarota jest głównym źródłem dochodu czy tylko przynoszącym dodatkowe zarobki hobby. „Koleżanka naszej babci” mieszkająca w domku za rogiem z pewnością odczyta naszą przyszłość dużo taniej niż wróżbitka z dyplomem i profesjonalnym salonem astrologicznym w centrum miasta.

Dowiedz się: Czy za pracę na wysokościach należy się dodatkowe wynagrodzenie

Co w przypadku, gdy chcemy skorzystać z konsultacji z renomowaną wróżką, która przyjmuje na drugim krańcu Polski? Osobista wizyta w salonie nie jest obecnie koniecznością – z pomocą przychodzi Internet, w którym można znaleźć setki ogłoszeń wróżbitów udzielających porad na odległość. Komputer i łącze internetowe – to obecnie standardowe wyposażenie „magicznego” miejsca pracy. Ceny godzinnych konsultacji przez Gadu - Gadu wahają się od 50 do 80 PLN. Stawki za przepowiednię przez Skype wynoszą od 50 PLN do 160 PLN.

Kolejnym sposobem na konsultację z wróżką bez wychodzenia z domu jest poczta elektroniczna. Wystarczy w e-mailu opisać intrygujące nas zagadnienia, podać datę urodzenia i przelać pieniądze na konto bankowe. Wróżbici udzielając porad w ten sposób zarabiają średnio ok. 70 PLN za jednorazową wróżbę. Najniższa stawka za elektroniczną wróżbę wynosi już 10 PLN, ale w zależności od doświadczenia i renomy wróżki oraz szybkości uzyskania odpowiedzi zwrotnej, trzeba się liczyć z wydatkami rzędu nawet 200 PLN.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS 2020

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Piotrowski

Prawnik, aplikant radcowski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »