REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program edukacyjny "Zagrzewamy do nauki" 2015

REKLAMA

REKLAMA

W programie edukacyjnym "Zagrzewamy do nauki" w 2015 r. wzięło udział ponad 300 uczniów z Mazowsza. Celem programu jest podniesienie jakości kształcenia w zawodach technik energetyk oraz technik elektryk poprzez wsparcie edukacyjne i finansowe placówek partnerskich.

Program edukacji specjalistycznej, stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów, miesięczne praktyki zawodowe w zakładach Firmy, konkurs wiedzy o energetyce, badanie uczniów – to tylko niektóre z działań zrealizowanych przez PGNiG TERMIKA przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz BFS Group w ramach VI edycji programu „Zagrzewamy do nauki”. W tym roku szkolnym w Programie wzięło udział ponad 300 uczniów z 14 klas dwóch szkół partnerskich w Warszawie i Radomiu.

REKLAMA

Autopromocja

Celem programu edukacyjnego „Zagrzewamy do nauki”, realizowanego nieprzerwanie od 2009 r., jest podniesienie jakości kształcenia w zawodach technik energetyk oraz technik elektryk poprzez wsparcie edukacyjne i finansowe placówek partnerskich – Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Działania podejmowane w ramach Programu służą także przedstawieniu uczniom specyfiki pracy w branży energetycznej oraz zainteresowaniu ich rozwojem w firmie PGNiG TERMIKA.

W VI edycji Programu zrealizowanych zostało 12 warsztatów specjalistycznych dla uczniów klas patronackich oraz 4 wizyty studyjne w zakładach firmy. Istotnym elementem działań „Zagrzewamy do nauki” był również Program Stypendialny PGNiG TERMIKA kierowany do uczniów klas trzecich i czwartych szkół partnerskich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Uczniowie klas trzecich w ramach programu zostali również zaproszeni do uczestnictwa w miesięcznych praktykach zawodowych w zakładach PGNiG TERMIKA, a wszyscy uczniowie uczestniczący w programie wzięli udział konkursie wiedzy o energetyce.

Polecamy produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

REKLAMA

„Zagrzewamy do nauki” tworzą pracownicy PGNiG TERMIKA – uczestnicy Programu Monitoringu Pracowniczego. W VI edycji Programu uczestniczyło 28 mentorów, pracowników różnych jednostek organizacyjnych firmy. Mentorzy odpowiadali za merytoryczne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć dla uczniów oraz praktyk zawodowych..

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” jest realizowany przez PGNiG TERMIKA wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz firmą BFS Group. Główne działania realizowane w ramach Programu to: warsztaty specjalistyczne i kompetencji miękkich, doposażenie szkolnych pracowni technicznych, wycieczki do zakładów firmy, Program Stypendialny, konkurs wiedzy o energetyce, miesięczne praktyki zawodowe w zakładach firmy czy badanie opinii uczniów.

Więcej informacji o VI edycji Programu znajduje się na stronie www.ZagrzewamyDoNauki.pl

Zadaj pytanie na FORUM

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
SN: Jeżeli ZUS nie przyznał renty, to powinien przyznać rentę szkoleniową

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 27 listopada 2024 r. dotyczy problemu, co należy zrobić jak osoba poszkodowana w wypadku stara się o rentę z tytułu niezdolności do pracy, a z okoliczności sprawy wynika, że powinna taka osoba zmienić kwalifikacje zawodowe i otrzymać rentę szkoleniową. ZUS jednak nie przyznaje tej renty.

Wigilia dniem wolnym od pracy: Czy to nam się opłaca?

Jakie będą koszty wprowadzenia dnia wolnego od pracy w Wigilię? Ministerstwo Finansów przeprowadziło analizę i oszacowało koszty wprowadzenia nowego dnia wolnego – wyniosą one miliardy złotych, zwiększy się też bezrobocie.

ZUS umorzy składki płatnikom. Wkrótce będzie można złożyć wniosek

ZUS przypomina o możliwości umorzenia składek niektórym płatnikom. Umorzeniu będą podlegały należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, FGŚP lub na FEP.

Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzi rewolucyjne zmiany. Staż pracy będzie obliczany zupełnie inaczej. Wzrosną obciążenia pracodawców

Od 2026 r. zmienią się zasady ustalania stażu pracy. W projekcie nowelizacji Kodeksu pracy, przygotowywanej przez MRPiPS, do okresu zatrudnienia wliczane będą nie tylko okresy świadczenia pracy na podstawie umów o pracę, ale także okresy wykonywania umów zlecenia czy prowadzenia działalności pozarolniczej. Również okresy służby będą wliczane do okresu pracy.

REKLAMA

Żołnierze formalnie z podwyżką 5%. Ale wciąż z czterokrotną podwyżką stawki dziennej

Żołnierze w 2025 r. tylko z podwyżką 5%. Ale wciąż z czterokrotną podwyżką stawki dziennej za dzień służby na granicy z Białorusią czy zadaniami związanymi z klęskami żywiołowymi. I wyższym świadczeniem mieszkaniowym. Być może rozszerzony będzie dodatek za wysługę lat.

Wigilia dniem wolnym od pracy? Poprawki do nowelizacji odrzucone

W tym roku Wigilia nie będzie dniem wolnym od pracy. Komisje senackie poparły ustawę ustanawiającą Wigilię dniem wolnym od 2025 r., ale odrzuciły poprawki do nowelizacji zmierzające do wprowadzenia 24 grudnia jako dnia wolnego już od 2024 r.

2025: Kiedy pracownik dostanie płatny dzień wolny za święto w sobotę

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w dniu innym niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Czy oznacza to, że za święto przypadające w sobotę należy udzielić innego dnia wolnego od pracy? Czy w 2025 r. będą święta w sobotę?

Opieka 75+: MRPiPS zapewnia, że program będzie kontynuowany w 2025 r.

Program „Opieka 75+” w 2025 r. będzie kontynuowany – zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem programu jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Planowane jest doprecyzowanie niektórych założeń programu.

REKLAMA

Cyfryzacja HR: E-podpis ułatwia dostosowanie się do nowych przepisów

Od 1 stycznia 2025 r. zmieni się minimalne wynagrodzenie za pracę. Dla działów HR oznacza to konieczność podpisania w krótkim czasie wielu aneksów do umów o pracę. Najnowsze badania przeprowadzone przez KIR pokazują, że e-podpis może znacząco usprawnić pracę kadrowców.

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? 

REKLAMA