reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy mniej chętnie zmieniają pracę

Polacy mniej chętnie zmieniają pracę

Z indeksu mobilności wynika, że Polacy mniej chętnie zmieniają pracę. Jaki jest odsetek osób obawiających się utraty pracy? Ile osób twierdzi, że jest w stanie znaleźć inną pracę porównywalną do dotychczasowej?

Indeks mobilności, badający prawdopodobieństwo zmiany pracodawcy w ciągu 6 miesięcy, w badaniu z III kwartału spadł kdk o 2 pkt. do poziomu 106 pkt. - wynika z badania agencji Randstad. - W ciągu ostatniego kwartału otwartość Polaków na zmianę pracy wyniosła 106 punktów. W porównaniu do poprzedniego badania wielkość ta spadła o 2 punkty. Gotowość badanych Polaków do zmiany pracy jest na umiarkowanym poziomie w perspektywie 16 wcześniejszych edycji badania (...) Od początku roku mieliśmy do czynienia ze wzrostem indeksu mobilności w krajach UE, jak i Polsce. Obecnie (III kw. 2014) mamy do czynienia z ustabilizowaniem sytuacji, otwartość Polaków na zmianę pracy jest taka sama jak w poprzednim kwartale - napisano w komentarzu do badania.

Jak częsta zmiana pracy wpływa na wizerunek pracownika?

Badanie wskazuje, że odsetek osób obawiających się utraty pracy w III kwartale 2014 r. spadł o 1 pkt proc. do 33 proc. Z tego 25 proc. ocenia takie ryzyko jako "umiarkowane", zaś 8 proc. jako "duże". W badaniu przed kwartałem było to odpowiednio 27 proc. i 7 proc. Ponadto badanie wskazuje, że 74 proc. ocenia, że w ciągu 6 miesięcy będzie w stanie znaleźć jakąkolwiek nową pracę, a 62 proc., że znajdzie "porównywalną" pracę.

Bieżąca edycja badania została zrealizowana w sierpniu 2014 r., na próbie 405 respondentów.

Porozmawiaj o tym na FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Zmiana pracy. /Fot. Fotolia
Zmiana pracy. /Fot. Fotolia

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Lech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama