reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > UE chce walczyć z pracą na czarno

UE chce walczyć z pracą na czarno

Komisja Europejska zapowiedziała wzmocnioną walkę ze zjawiskiem pracy na czarno. Ma temu pomóc stworzenie europejskiej platformy współpracy między państwami członkowskimi.

„Nie” dla pracy na czarno. Komisja Europejska zapowiada wzmocnioną walkę z tym zjawiskiem. W tym celu proponuje stworzenie europejskiej platformy współpracy między państwami członkowskimi.

Nowa platforma skupiać będzie przedstawicieli inspektoratów pracy, urzędów ubezpieczeń społecznych, organów podatkowych i migracyjnych. Ma ona służyć wymianie informacji i dobrych praktyk oraz analizie krajowych i unijnych narzędzi walki z pracą na czarno. Uczestnicy platformy mają też opracować wspólne zasady i wytyczne dotyczące inspekcji. "Działając razem możemy znaleźć lepsze sposoby nie tylko na to, by skuteczniej walczyć z pracą na czarno, ale także, by zmieniać ją w pracę legalną i w ten sposób zmniejszać bezrobocie" - powiedział unijny komisarz ds. zatrudnienia Laszlo Andor. Zielone światło dla nowej inicjatywy muszą dać jeszcze państwa członkowskie i Parlament Europejski.

Polecamy serwis: Zatrudnianie i zwalnianie

Tymczasem z badań eurobarometru wynika, że w zeszłym roku 11 procent Europejczyków dokonało zakupu towarów lub usług powstałych w wyniku pracy na czarno. 4 procent przyznało, że osobiście wykonywało taką pracę.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama