REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? [DEBATA]

Subskrybuj nas na Youtube
Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego?
Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego?
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

7 listopada o godzinie 12.00 debatą Skuteczna inwestycja w zdrowie psychiczne pracowników – komu się opłaca i dlaczego? Rozpoczynamy kampanię #jesieńzGŁOWĄ.

Debatę poprowadzi Piotr Nowak, dziennikarz, reporter, prezenter forsal.pl. dziennik.pl i infor.pl

REKLAMA

Autopromocja

Wśród gości:

  • Dr Sylwia Hałas-Dej, Dziekan Kozminski Executive Business School, Akademia Leona Koźmińskiego
  • Dorota Dublanka, Dyrektorka zarządzająca, dyrektorka Departamentu zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR
  • Anna Gołębicka, Ekonomistka. Ekspertka Centrum im. Adama Smitha.
  • Yuliia Pysmenna, COO w Tutlo
  • Mateusz Tałpasz, CEO SmartLunch
  • Marta Bialik-Kowalczyk, Dyrektorka Zarządzająca, Szkoła Trenerów_ek Komunikacji opartej na Empatii

W dobie ciągłych zmian i niepewności stres, presja czasu i wydajności, przeciążenie emocjonalne, konieczność adaptacji do zmian i pokonywania związanych z tym obaw – stały się dzisiaj codziennością menedżerów, liderów i pracowników. Jak lepiej zadbać o zdrowie psychiczne w środowisku pracy, aby także w ten sposób zapewnić rozwój biznesowy firm? To pytanie bliskie chyba każdej organizacji.

Wyniki ogólnopolskiego badania „Presja zmian a emocje i zdrowie psychiczne w środowisku pracy” zrealizowanego przez Grupę Artemis, o którym piszemy w listopadowym wydaniu magazynu, pokazały, że ponad połowa osób w środowisku pracy (52 proc.) czuje się przeciążona emocjonalnie. 48 proc. liderów i 36 proc. pracowników potwierdziło, że stres towarzyszy im co najmniej często. Wśród czynników wpływających na kondycję psychiczną respondenci wskazywali presję czasu i tempo pracy (38 proc.), za małe zarobki (31 proc.) i zbyt dużą liczbę zadań (29 proc.). 41% Pracowników uważa, że kondycja psychiczna jest w ich organizacjach tematem tabu.

Jak widać, dane nie są optymistyczne. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas spotkania rozmawiać będziemy m.in. o:

  • zależności i wpływie dobrostanu pracowników na finanse firmy
  • zdrowiu pracownika versus długoterminowe oszczędności
  • tym, że wellbeing to proces, w którym kluczową rolę odgrywa kultura organizacyjna
  • czynnikach wpływających na kondycję psychiczna pracowników
  • psychowashingu- dlaczego wciąż ma się dobrze?
  • wyborze zewnętrznych kontrahentów działających w programach wellbeingowych
  • tym, dlaczego edukacja jest ważna 
  • zdrowej diecie i odpowiedniej jakości snu jako ważnych elementach dobrostanu człowieka.
  • najważniejszym – jak pokazują trendy światowe –braniu pod uwagę indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników, a później wspieranie ich.

Zapraszamy na wydarzenie online: https://www.linkedin.com/events/skutecznainwestycjawzdrowiepsyc7259135962339794945/comments/

Kampania #jesieńzGŁOWĄ potrwa do końca tego roku. Spotkanie 7 listopada rozpocznie nasze działania, w ramach których dostępny będzie e-book, w którym eksperci i praktyce dzielą się nie tylko wiedzą, ale również praktycznymi rozwiązaniami. Dostępne będą bezpłatnie szkolenia i konsultacje coachingowe – szczegóły już niebawem na stronie personel.infor.pl

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Personel i Zarządzanie

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop adopcyjny 2025. Adopcja dziecka i wszystkie urlopy przysługujące rodzicom

Urlop adopcyjny to skrótowa nazwa urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. To urlop macierzyński na dziecko adoptowane lub przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej (nie dotyczy zawodowych rodzin zastępczych). Oto wszystkie urlopy, które w 2025 r. należą się po adopcji dziecka lub dzieci. Gwarantuje je Kodeks pracy.

Zakazy dla pracodawcy dotyczące kobiet w ciąży i karmiących piersią [Kodeks pracy]

Prawo pracy w sposób szczególny chroni kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. W tym celu zostały skonstruowane zakazy dla pracodawców zatrudniających takie osoby. Czego dotyczą art. 176, 178, 179 Kodeksu pracy?

Jak korporacje mogą stworzyć inkluzywne środowisko pracy? [Poradnik]

W świecie, który staje się coraz bardziej globalny, zróżnicowany i świadomy społecznie, inkluzywność w miejscu pracy przestaje być opcjonalnym dodatkiem do kultury organizacyjnej. Coraz częściej jest to warunek konieczny do utrzymania konkurencyjności, przyciągania talentów i budowania zdrowej, silnej organizacji. Jednak wdrażanie autentycznej inkluzywności to proces – głęboki, wymagający odwagi, zaangażowania i gotowości do zmiany.

Wyższy dodatek za pracę w nocy od 1 maja 2025 r. Dla kogo?

Osoby pracujące w porze nocnej mogą liczyć na dodatek z tego tytułu. Ile będzie wynosił dodatek za pracę w nocy w maju 2025 r.? Czym jest praca w porze nocnej? Za pracę w jakich godzinach przysługuje dodatek?

REKLAMA

Maj 2025: kalendarz do druku [PDF]

Pobierz kalendarz maja 2025 do druku z miejscem na notatki. Maj 2025 roku zawiera dwa święta ustawowo wolne od pracy. W tym miesiącu jest również Dzień Matki. Najważniejsze daty już są zaznaczone. Wydrukuj i dopisz swoje notatki.

Niedziele handlowe - maj 2025

Najbliższa niedziela handlowa wypada 27 kwietnia 2025 r. Czy w maju i czerwcu również będą niedziele handlowe? Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych.

Maj 2025 – dni wolne, godziny pracy

Maj 2025 – dni wolne i godziny pracy czyli jaka jest norma godzin pracy w miesiącu. Kalendarz maja w 2025 roku zawiera 2 święta ustawowo wolne od pracy. Jedno z nich wypada w sobotę, a to oznacza dodatkowy dzień wolny w tym miesiącu.

Albo matka albo ojciec. Tylko jedno skorzysta z tego uprawnienia

W prawie pracy jest wiele uprawnień rodzicielskich. Pracownicy będący rodzicami mają dodatkowe przywileje jak urlopy, przerwy w pracy, łatwiejszy dostęp do elastycznej organizacji pracy, np. pracy zdalnej. Niektóre prawa przysługują tylko jednemu z rodziców dziecka. Czy 2 dni albo 16 godzin wolnego w roku na opiekę nad dzieckiem zdrowym przysługuje matce i ojcu dziecka?

REKLAMA

Podwyżki w budżetówce 2025. Jak zmienią się pensje nauczycieli, urzędników i pracowników samorządowych? Czy będzie wyrównanie od 1 stycznia?

Rok 2025 przynosi kolejne napięcia w sektorze publicznym. Rząd zapowiada kontynuację polityki wzrostu wynagrodzeń w budżetówce, ale samorządy alarmują: „nie mamy z czego płacić”. Jakie grupy zawodowe mogą liczyć na realny wzrost pensji? Kto sfinansuje podwyżki – budżet centralny czy gminy? I czy te zmiany wystarczą, by zatrzymać falę odejść z sektora publicznego?

Odprawy pracownicze w 2025 r.

Odprawy pracownicze w 2025 r. są bardzo różnorodne. Kwoty i zasady wypłaty świadczeń finansowych różnią się oczywiście od sytuacji, w jakiej znajdzie się pracownik, ale też od zawodu jaki wykonuje. Poniżej opis kilku przykładowych odpraw, jakie może uzyskać pracownik.

REKLAMA