Pracujemy, aby żyć, a nie żyjemy, aby pracować
REKLAMA
Rezultaty badania pokazują, że – podobnie jak większość respondentów z 32 badanych krajów – pracujemy, aby żyć, a nie żyjemy, by pracować. Aż 85% polskich respondentów stwierdziło, że praca jest dla nich środkiem do życia, a nie jego treścią.
REKLAMA
Dokładnie połowa polskich respondentów (50%) uważa, że wynagrodzenie jest ważniejsze niż przyjemność z pracy. Nieco rzadziej niż co drugi badany Polak (43%) deklarował, że dobre zarobki są dla niego ważniejsze niż dobrzy współpracownicy.
Tylko 28% badanych Polaków zrezygnowałoby z pracy, która nie oferuje im możliwości rozwoju zawodowego. Jest to wynik znacząco niższy niż średnia w całym badaniu (42%). Krajami o najwyższym ukierunkowaniu badanych na rozwój zawodowy były Indie (84%) i Chiny (81%).
Polski rynek pracy charakteryzuje się wysoką gotowością pracowników do zmiany pracy, a także istotną faktyczną rotacją zatrudnionych – w ciągu poprzedniego półrocza pracodawcę zmienił co piąty respondent badania (20,5%).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat