Lewiatan: Większość badanych ocenia sytuację na rynku pracy, jako złą
"58 proc. respondentów jest przekonanych, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy sytuacja na rynku pracy nie zmieni się, 32 proc. oczekuje jej pogorszenia, a tylko 10 proc. wierzy w poprawę. Decydenci w prognozach są bardziej pesymistyczni niż przed rokiem" - poinformował w poniedziałek PKPP Lewiatan.
"54 proc. polityków, urzędników, ekspertów, dziennikarzy negatywnie ocenia obecną sytuację na rynku pracy, 35 proc. uważa, że jest ani dobra, ani zła, a tylko 11 proc. określa ją jako dobrą. 60 proc. respondentów wymienia zbyt wysokie koszty pracy, jako główną przyczynę bezrobocia, natomiast 56 proc. wskazuje na kształcenie na kierunkach, po których trudno znaleźć pracę" - dodano.
Resort pracy chce przenieść większość przepisów do kodeksu pracy >>
"Zdaniem 45 proc. respondentów sytuacja na rynku pracy w ciągu ostatniego roku pogorszyła się, 11 proc. uważa, że się poprawiła, 44 proc. nie widzi żadnych zmian, ani na lepsze, ani na gorsze" - napisano.
Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami + wzory dokumentów online
Kup książkę:
Kodeks pracy 2023. Praktyczny komentarz z przykładami + wzory dokumentów onlineBadanie zostało zrealizowane na zlecenie PKPP Lewiatan przez firmę 4P research mix w kwietniu i maju 2012 roku w grupie decydentów - polityków, urzędników szczebla centralnego i lokalnego, dziennikarzy, ekspertów, przedstawicieli organizacji pracodawców.
Termin na przejście z telepracy na pracę zdalną wygasa 7 października 2023 r.
Pracodawcy dotychczas zatrudniający pracowników na podstawie umów o telepracę powinni wdrożyć wobec nich nowe zasady.
Praca zdalna. Praktyczny komentarz z przykładami + wzory dokumentów onlineREKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: