reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiany w orzecznictwie wojskowo-lekarskim

Zmiany w orzecznictwie wojskowo-lekarskim

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązywać będą zmiany organizacyjne w orzecznictwie wojskowo-lekarskim. Zmieni się również katalog dokumentów stanowiących podstawę do wydawania orzeczeń.

Zmiany wprowadza rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 15 maja 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o inwalidztwie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz emerytów i rencistów Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego (Dz.U. z 2012 r. poz. 558).

W rozporządzeniu uwzględnione zostały zmiany w orzecznictwie wojskowo-lekarskim, wprowadzone do rozporządzenia z 25 czerwca 2004 r. w sprawie utworzenia wojskowych komisji lekarskich oraz określenia ich siedzib, zasięgu działania i właściwości (Dz.U. Nr 151, poz. 1594 ze zm.), polegające na zniesieniu 16 wojskowych komisji lekarskich oraz wprowadzeniu ujednoliconego systemu dwustopniowego, w ramach którego będzie funkcjonować 11 rejonowych komisji stopnia podstawowego oraz Centralna Wojskowa Komisja Lekarska w Warszawie.

Dłużej pracujemy, spada liczba emerytów >>

Zmieniony został również katalog dokumentów, które stanowią podstawę do wydawania orzeczeń, z uwzględnieniem rodzajów dokumentów obowiązujących w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego. Sprawy wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia rozpatrują wojskowe komisje lekarskie według dotychczasowych właściwości.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama