REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Studia informatyczne i co dalej? Na jakie oferty można liczyć?

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Wybrałeś studia informatyczne z obszaru SQL? Jeśli tak, możesz liczyć na wiele możliwości zatrudnienia. Pracę związaną z analizą baz danych proponują firmy z różnych branż, dlatego znalezienie satysfakcjonującej posady nie powinno być trudnym zadaniem. Wśród ogłoszeń dominują oferty między innymi z sektora finansów, IT czy e-commerce. Nie brakuje również propozycji z obszaru machine learning czy business intelligence.

Jakie oferty dominują dla specjalistów SQL?

Absolwenci kierunków informatycznych o specjalizacji związanej z analizą baz danych cieszą się dużą popularnością wśród potencjalnych pracodawców. Rekruterzy zwracają uwagę na kierunkowe wykształcenie, poszukując kandydatów mających wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu SQL. Pracę proponują firmy z sektora IT, które prowadzą rekrutację na analityka lub programisty. Biegła znajomość technologii SQL może otworzyć drzwi do kariery na prestiżowe stanowiska pracy, takie jak Data Engineer czy Big Data Scientist. Oczywiście w tym przypadku poza SQL wymagana jest również obsługa innych technologii. Warto jednak podkreślić, że studia na kierunku analityka baz danych nie ograniczają zakresu zajęć wyłącznie do nauki jednego języka programowania – wdrażają również w inne języki, związane z tym obszarem IT.

REKLAMA

Na jakie propozycje pracy mogą liczyć absolwenci studiów informatycznych?

Osoby po studiach informatycznych, które mogą pochwalić się dobrą znajomością SQL, nie powinny narzekać na brak atrakcyjnych ofert pracy. W sieci przeważają ogłoszenia uwzględniające zdalny tryb wykonywania obowiązków zawodowych. To ciekawa propozycja dla osób, które chciałyby nawiązać współpracę z firmą mieszczącą się w większej aglomeracji, ale jednocześnie nie zamierzają zmieniać miejsca zamieszkania. Warto też zwrócić uwagę na oferty skierowane do kandydatów bez doświadczenia. Ze względu na duże zapotrzebowanie na specjalistów SQL, coraz częściej pojawiają się propozycje dedykowane juniorom. Wciąż jednak dominują oferty przeznaczone dla specjalistów mid oraz seniorów – poza samym wykształceniem dla pracodawców liczy się również doświadczenie.

W jakich branżach korzysta się z technologii SQL?

Absolwenci studiów informatycznych ze znajomością SQL mogą zdecydować się na współpracę z firmami z najróżniejszych branż. W praktyce, specjaliści z tego obszaru IT są poszukiwani przez wszystkie podmioty, dla których ważną kwestią jest przechowywanie, przetwarzanie i analizowanie danych. Pracę oferują firmy związane z finansami, z IT, e-commerce czy z sektorem publicznym.

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją w Lublinie na portalu branżowym the:protocol.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: oskładkowania wszystkich umów nie będzie: rząd zmienia Krajowy Plan Odbudowy i będzie inaczej reformował rynek pracy

Ostatecznie upadł projekt ozusowania wszystkich umów. Byłby to cios, zwłaszcza dla najbardziej mobilnych pracowników, którzy nie zadowalają się podstawową pensją lecz starają się dorobić. Jednym ruchem rząd zabrałby im nawet 40 procent tych dorobionych pieniędzy, które teraz otrzymują na rękę.

Zasiłek wyrównawczy 2025 i 2026 r. [komu przysługuje, w jakiej wysokości, jak uzyskać]

Zasiłek wyrównawczy przysługuje wyłącznie ubezpieczonemu będącemu pracownikiem. Świadczenie stanowi różnicę między przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem pracownika, a jego miesięcznym wynagrodzeniem osiągniętym za pracę w warunkach rehabilitacji zawodowej.

PKD 2025: lista zmian w Polskiej Klasyfikacji Działalności [TABELA]

Zmiany w PKD od stycznia 2025 r. – przedsiębiorcy mają 2 lata na wdrożenie nowych przepisów. Katalog kodów został zmodyfikowany i rozszerzony o nowe rodzaje działalności. Artykuł zawiera listę nowych kodów PKD oraz klucze przejścia PKD 2027 na PKD 2025.

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Czy można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia?

Pracownik wykonuje swoją pracę w celu uzyskania umówionego wynagrodzenia. Co jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia? Czy zatrudniony może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia? Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia, jakie są przepisy.

REKLAMA

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 i 2026 r. [dla kogo, wysokość świadczenia, okres pobierania, wniosek]

Pracownik może pobierać zasiłek chorobowy tylko przez określony czas. Możliwa jest sytuacja, gdy osoba otrzymująca zasiłek nie wróci do pracy z powodu przedłużającej się choroby. W takim przypadku może pobierać świadczenie rehabilitacyjne przez okres niezbędny do uzyskania zdolności do pracy.

Mobbing 2025: zmiana przepisów i nowe obowiązki pracodawców [Projekt ustawy]

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące mobbingu w miejscu pracy funkcjonują od 21 lat. W 2025 r. będą trwały prace nad zmianą przepisów i wprowadzeniem nowych obowiązków pracodawców w celu zwiększenia ochrony pracowników. Pracodawcy będą musieli m.in. określić zasady przeciwdziałania mobbingowi. Planowana jest również podwyżka minimalnego progu zadośćuczynienia za mobbing.

Umowy cywilnoprawne 2025: oskładkowanie umów [Fakty i mity]

Oskładkowania umów cywilnoprawnych w 2025 roku nie będzie. Przesunięto je co najmniej o rok. Pojawiło się jednak wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Poniższy artykuł zawiera 11 faktów i mitów dotyczących ozusowania umów. Sprawdź, co jest prawdą, co półprawdą, a co informacją zupełnie nieprawdziwą.

Pracownicy odchodzą z pracy ze względu na pracę zmianową. Ogromny problem firm produkcyjnych

Nadmierna rotacja pracowników to ogromny problem firm produkcyjnych w Polsce. Pracownicy odchodzą z pracy m.in. ze względu na pracę zmianową. Z jakimi problemami borykają się pracodawcy w branży produkcyjnej? Jak mogą je rozwiązać?

REKLAMA

31 stycznia 2025 r. to ostateczny termin na zgłoszenie do Małego ZUS Plus

31 stycznia upływa ostateczny termin na zgłoszenie do Małego ZUS Plus. Przedsiębiorca, który nie dokona zgłoszenia do tego dnia, będzie mógł skorzystać z ulgi dopiero w przyszłym roku.

Dni wolne w lutym 2025 r.

Luty to najkrótszy miesiąc roku. W 2025 roku ma 28 dni. Jakie dni wolne występują w lutym i ile jest godzin pracy? Oto kalendarz lutego 2025 roku wraz z najważniejszymi dniami w tym miesiącu.

REKLAMA