REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Laureaci etapu mazowieckiego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2011

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

8 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Gala podsumowująca regionalny mazowiecki etap Konkursu „Lodołamacze 2011”. Wiemy już kto zdobył tytuł pracodawcy wrażliwego społecznie.

Odważni przedsiębiorcy, którzy wiedzą jaki potencjał drzemie w pracownikach niepełnosprawnych zasługują na szczególne wyróżnienie - powiedział otwierając uroczystość Tadeusz Szczepański, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Oddziału Mazowieckiego POPON – To oni przełamują stereotypy wiedząc, że osoby niepełnosprawne to pełnowartościowi i zaangażowani w sprawy firmy pracownicy.

REKLAMA

W regionalnej gali uczestniczyli  m.in.: Monika Tykarska Prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, Barbara Borys Damięcka Senator RP, Posłowie: Ryszard Kalisz, Joanna Fabisiak a także Dariusz Piątek,  Wicewojewoda Mazowiecki; Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Wicemarszałek  Województwa Mazowieckiego.

Regionalny mazowiecki Konkurs Lodołamacze 2011 - gala finałowa >>

LAUREACI KONKURSU ETAPU REGIONALNEGO „LODOŁAMACZE 2011”

Zatrudnienie Chronione

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I miejsce: PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn, ul. Brzeska 72, 08-110 Siedlce.

Członkowie Kapituły uznali, że Firma  PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn jest nowoczesnym producentem sprężyn technicznych i wyrobów z drutu, bardzo dobrze przygotowanym do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wyróżnia się dużą liczbą zatrudnionych osób niepełnosprawnych, na 237 etatów , aż 148 stanowią osoby z  niepełnosprawnością. Na szczególne uznanie zasługuje również fakt, iż w Firmie ponad 36 pracowników posiada schorzenia specjalne. W zakładzie prowadzona jest w sposób ciągły działalność socjalno-rehabilitacyjna dla wszystkich pracowników.

II miejsce: Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „PARTNER” Spółka Jawna Adam i Grażyna Wiącek ul. Dąbrówki 30, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

III miejsce: MTM Wytwórnia Artykułów z Tworzyw Sztucznych Tadeusz Szczepański, ul. Mechaników 10, 03-684 Warszawa.

Otwarty Rynek

I miejsce: Vinet Łukasz Moskwa, ul. Szymanowskiego 5, 05-092 Łomianki.

Kapituła wyróżniła Firmę Vinet Łukasz Moskwa za  zaangażowanie w działaniu na rzecz pozytywnego wizerunku rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, za wskazywanie wszystkim wartości płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych.

II miejsce: Przedsiębiorstwo Społeczne „Gospoda Jaskółeczka” Sp. z o.o., ul. Niedziałkowskiego 25/27 lok 12, 26-600 Radom.

III miejsce: MAAN- Hurtownia Sp. J. -A. Długołęcki, M. Winiarczyk, ul. Rejtana 7/9 m 26, 02-516 Warszawa.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce: Fundacja „Praca dla Niewidomych” Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej dla Niewidomych, Stanisławowo 9, 09-210 Drobin.

Z uzasadnienia Kapituły Konkursu: Za przełamywanie barier i oporów społecznych wobec osób niepełnosprawnych, oraz nowatorstwo, kreatywność i odpowiedzialną politykę w zakresie ich integracji społecznej, aktywizacji zawodowej i zatrudnienia.Za stworzenie warunków w których osoby niepełnosprawne, w tym przede wszystkim niewidome i słabowidzące pochodzące z terenów wiejskich, mogły się  realizować społecznie i zawodowo.

II miejsce: Zespół Regionalny Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego, Warszawski Dom pod Fontanną, ul. Nowolipki 6a, 00-153 Warszawa.

SuperLodołamacz: Zespół Regionalny Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego, Warszawski Dom pod Fontanną, ul. Nowolipki 6a, 00-153 Warszawa.

Kapituła wyróżniła Warszawski Dom pod Fontanną za stworzenie miejsca  wsparcia osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Za przełamywanie społecznych stereotypów dotyczących funkcjonowania tych osób zwłaszcza w obszarze zatrudnienia. Kapituła szczególnie doceniła fakt, iż działalność Warszawskiego Domu pod Fontanną przełamuje opór pracodawców przed zatrudnianiem osób ze schorzeniami natury psychicznej i stanowi wzór oraz inspirację do powstawania innych podobnych miejsc.

Wyróżnienie Specjalne: Sławomir Sękowski - Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON

REKLAMA

Kapituła wyróżniła Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON oraz pośmiertnie założyciela  pierwszego w Polsce klubu rugby na wózkach Sławomira Sękowskiego, dzięki niemu dyscyplina ta rozwinęła się w naszym kraju.  Sam był czynnym zawodnikiem, graczem zespołu Sitting Bulls, reprezentantem Polski. Człowiek instytucja. Założył Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, był jego prezesem przez 10 lat, wypromował rugby w Polsce i na świecie.

Mimo wielu przeciwności udało mu się osiągnąć swój wymarzony cel, pozostawił dobrze przygotowaną Kadrę, osoby zarażone i w pełni zaangażowane w Rugby. Zawodników, którzy tak jak on kiedyś potrafili walczyć o każdą piłkę na boisku.

Sławek odszedł, ale pozostawił coś po sobie - swojego syna, który jest jego odbiciem oraz rodzinę rugby, która walczy dalej by cały świat zauważył jak wspaniałe jest Rugby na Wózkach i jak wiele może dać to tym ludziom, ale nie tylko im, lecz także każdej osobie, która może poczuć ducha rugby.

„Wydawać by się mogło, że nic bardziej odległego, niż rugby – agresywna, brutalna, typowo męska dyscyplina dla silnych i odważnych - i niepełnosprawni „wózkowicze”?

A jednak nie ma takich szczytów, na które nie może doprowadzić upór, wyobraźnia i silna wola.” (Sławomir Sękowski)

Lodołamacz Specjalny: Cezary Dusio - Fundacja „Praca dla Niewidomych” Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej dla Niewidomych, Stanisławowo 9, 09-210 Drobin.

Pan Cezary Dusio od lat działa w środowisku osób niepełnosprawnych. Jako członek zarządu Fundacji Praca dla Niewidomych odpowiedzialny jest za Zakład Aktywności Zawodowej. To dzięki jego działaniom ZAZ przyjął wielu nowych pracowników (osób niepełnosprawnych), rozwinął się. Zakład m.in. dostarcza obiady do szkół w powiecie płockim oraz robi usługi cateringowe. Dzięki temu ZAZ poza dotacjami z budżetu państwa zarabia dodatkowe pieniądze. Pan Cezary Dusio jest inicjatorem wielu programów na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

Wyróżnienie:

Stanisław Kowalski - Prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Krzysztof Grzegorz Strzałkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego

Małgorzata Bal – Stowarzyszenie „ Po pierwsze Rodzina”

Ryszard Wrzesiński – Prezes Zarządu Artystycznej Pracowni Modniarskiej „Porthos Manufaktura Kapeluszy" Sp. z o.o.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: POPON

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Samotni wśród ludzi

Rozmowa z dr Sylwią Hałas-Dej, dziekanem Kozminski Executive Business School w Akademii Leona Koźmińskiego, o tym, jak radzić sobie z izolacją na wysokim stanowisku.

Praca zdalna, zadaniowy czas pracy. Nie, teraz zupełnie inna forma zatrudnienia jest na absolutnym topie rynku pracy, jaka

80 proc. pracowników tymczasowych i kontraktorów odczuwa satysfakcję z pracy projektowej. Wielu specjalistów, kiedy pozna zalety takich form współpracy z firmami, to nie chce już wracać na etat. Dlatego praca projektowa szybko zyskuje zwolenników.

Nowe przepisy o rynku pracy i zatrudnianiu cudzoziemców od 1 czerwca 2025. Co się zmienia?

Od 1 czerwca 2025 r. wchodzą w życie dwie kluczowe ustawy reformujące polski rynek pracy i zasady zatrudniania cudzoziemców. Nowe przepisy zmienią sposób rejestracji bezrobotnych, zniosą ograniczenia wiekowe i wprowadzą nowoczesne narzędzia informatyczne. Co dokładnie się zmienia i kogo dotyczą nowe regulacje?

Debata. Syndrom oszustki - między sukcesem a wątpliwościami

To będzie jedno z najważniejszych spotkań w naszym studio, transmitowane w czasie rzeczywistym na stronie infor.pl.

REKLAMA

Ile godzin tygodniowo pracuje się w UE? Najmniej w Holandii, najwięcej w Grecji, Bułgarii i Polsce

Według danych Eurostatu pracownicy w Unii Europejskiej pracowali średnio 36 godzin w tygodniu. Okazuje się, że w Polsce było to znacznie więcej. Gdzie odnotowano najdłuższe, a gdzie najkrótsze tygodnie pracy?

Jakie kody uprawniają do wyższego dofinansowania z PFRON? [KWOTY 2025]

Kwota dofinansowania, jaką może uzyskać pracodawca, zależy nie tylko od stopnia niepełnosprawności, ale również od rodzaju schorzenia. Czy pojawią się kolejne kody uprawniające do wyższego dofinansowania? Jakie kwoty obowiązują w 2025 r.?

Kapitał początkowy można przeliczyć. To klucz do wyższej emerytury!

Kapitał początkowy to odtworzona wartość składek emerytalnych z okresu przed 1 stycznia 1999 roku, kiedy składki nie były przypisane do indywidualnych kont. Bez kapitału początkowego Twoja emerytura może być znacznie niższa. Sprawdź, jak go wyliczyć i jakie dokumenty są potrzebne, by nie stracić pieniędzy.

Menadżerowie wysokiego szczebla chcą się dogadywać mimo barier budowanych przez przywódców świata

Menadżerowie i światowy biznes stoi w obliczu rosnącej niestabilności – od napięć geopolitycznych i przesunięcia wpływów globalnych, po coraz bardziej spolaryzowaną scenę międzynarodową. Mimo to, wielu menedżerów najwyższego szczebla wciąż wykazuje wiarę w trwałość dotychczasowych struktur i scenariuszy współpracy.

REKLAMA

Pracodawco! Nie zawsze możesz zlecić dodatkowe zadania pracownikowi

Podpisując umowę o pracę, strony zawierają dwustronne zobowiązanie - pracownik obliguje się do świadczenia określonej w umowie pracy, a pracodawca do wypłacania pracownikowi uzgodnionego wynagrodzenia. W praktyce jednak wielu pracodawców wychodzi z założenia, że skoro to oni płacą, to mogą zlecać swoim podopiecznym różnorodne zadania, również te wykraczające poza ustalony zakres obowiązków.

Jawność wynagrodzeń w Polsce: Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy. Co się zmieni dla pracodawców i kandydatów do pracy?

Nowelizacja Kodeksu pracy uchwalona przez Sejm wprowadza obowiązek informowania kandydatów do pracy o wynagrodzeniu w procesie rekrutacji. Eksperci podkreślają jednak, że to dopiero początek drogi do pełnej jawności płac w Polsce.

REKLAMA