REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

Subskrybuj nas na Youtube
"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się w całości w systemie online dnia 3 grudnia 2020 r. Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się 3 grudnia 2020 o godz. 10:00-12:30. Kongres odbędzie się w 100% online.

REKLAMA

Szanowni Państwo, Członkowie POPON,

Rok 1995 r. zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami denominacją złotego, prezydentem zostaje wybrany Aleksander Kwaśniewski, rusza pierwsza edycja przystanku Woodstock.

REKLAMA

Polska była wtedy inna, świat był inny, bez komórek, Internetu. Każdy mógł powiedzieć o sobie, że jest milionerem. Problem w tym, że za zwykłego „malucha” trzeba było zapłacić 60 mln zł. 25 lat temu u progu historycznych przemian ekonomicznych powstała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, aby razem z przedsiębiorcami propagować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. POPON stał się niejako „tubą” która nagłaśnia problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, brał aktywny udział w procesie budowania korzystnych rozwiązań prawnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników, które pozwalałyby na rozwijanie firm i dawałyby poczucie bezpieczeństwa pracownikom z niepełnosprawnościami.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie, to w dużej mierze zasługa POPON w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „ wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

25 lat to magiczny wiek, kojarzy się z dorosłością, odpowiedzialnością, prozą życia i jej trudami. 25 lat dla organizacji to długi okres czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań.

Dzięki Państwu - Członkom POPON jesteśmy największym związkiem zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, z czego my wszyscy możemy być dumni. Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Członkom, Współpracownikom, Klientom, Partnerom. Mamy nadzieje, że będziecie Państwo z nami walczyć o proste i przejrzyste prawo oraz niższe, racjonalne podatki, które przełożą się na rozwój gospodarczy naszego kraju i wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Jan Zając
Prezes Zarządu POPON

Rejestracja

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w formie wydarzenia on-line. Bardzo prosimy o rejestrację, wysyłając maila na adres biuro@popon.pl do 30.11.2020 r. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji, a następnie link, za pomocą którego będzie można dołączyć do spotkania Kongresowego.

Podczas Kongresu zapraszamy na debatę Jak mądrze wykorzystać 25 lat doświadczeń w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?

Debata będzie platformą wymiany poglądów na temat 25 lat doświadczeń Członków POPON w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nasz Jubileusz to czas podsumowań, ale tez okazja, by wyznaczyć kierunki działań i rozwoju na kolejne lata.

Moderator:

  • Michalina Topolewska – Redaktora Dziennika Gazety Prawnej

Paneliści:

  • Krzysztof Kosiński – Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Tomasz Chudobski – Ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich, komplementariusz w kancelarii Stratera Chudobski i Wspólnicy
  • Robert Jagodziński – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

Serdecznie Zapraszamy.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy certyfikacja ISO nadal ma sens?

Zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe, systemy zapewniania bezpieczeństwa i higieny pracy czy czystości mikrobiologicznej – nowoczesne organizacje, szczególnie te, działające globalnie, porządkują wewnętrzne procesy własnymi procedurami. Czy w tej sytuacji certyfikacja ISO nadal ma sens? – Bez wątpienia. I to nie tylko po to, żeby zwiększyć konkurencyjność i wiarygodność w oczach kontrahentów – przekonuje Katarzyna Petrusiewicz, ekspert CWS Workwear.

Najbardziej szanowane zawody 2025. B2B, outsourcing i praca tymczasowa wypierają umowę o pracę

Jakie zawody są obecnie najbardziej szanowane przez społeczeństwo? Na końcu listy znajdują się posłowie, europosłowie, samorządowcy, influencerzy i youtuberzy. Zmienia się idealna wizja pracy - B2B, outsourcing i praca tymczasowa wypierają umowę o pracę.

Pracodawca powinien redukować przebodźcowanie pracowników [SPOSOBY]

Współcześnie pracujemy za dużo, za głośno i za szybko. Wpływa to na przebodźcowanie, co z kolei powoduje niezdolność do koncentracji, złe samopoczucie, a nawet problemy psychiczne. Raport Pracuj.pl “Neurokomfort w pracy i rekrutacji, czyli przed jakimi wyzwaniami stajemy jako neuroróżnorodni w świecie pełnym bodźców” przedstawia problem i podaje pracodawcom sposoby na redukowanie przebodźcowania pracowników.

Uwaga! Komunikat ZUS: Od 1 lipca 2025 nowy kod ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych na stażu. Sprawdź, jak rozliczać 09 21 i 09 20

ZUS przypomina: od 1 lipca 2025 r. obowiązuje nowy kod tytułu ubezpieczenia dla osób niepełnosprawnych pobierających stypendium z urzędu pracy. Zmiana wynika z nowelizacji rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

MRPiPS: W cztery miesiące 2025 r. ponad 103 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Najczęściej dla obywateli Kolumbii, Filipin, Indii i Nepalu

Wstępne dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za pierwsze 4 miesiące 2025 r. pokazują, że w tym okresie wydano w Polsce 103,2 tys. zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej otrzymali Kolumbijczycy. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znaleźli się obywatele Filipin, Indii, Nepalu oraz Uzbekistanu. Jednocześnie zaledwie 1,2 tys. zezwoleń wydano dla pracowników z Ukrainy.

Czy zmiana formy prawnej pracodawcy wpływa na PPK? [PRZYKŁADY]

Przepisy ustawy o PPK nie wyłączają ani nie modyfikują zasad kontynuacji bądź sukcesji wynikających np. z przepisów kodeksu spółek handlowych. Jeżeli po przekształceniu danemu podmiotowi przysługują nadal prawa i obowiązki, jakie miał przed przekształceniem, dotyczy to także praw i obowiązków wynikających z umowy o zarządzanie PPK.

Nieodpłatne kursy językowe dla pracowników. Aspekty prawne i podatkowe

Na co może liczyć pracownik chcący podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Czy pracodawca może finansować pracownikom kursy językowe ze środków ZFŚS? Kiedy sfinansowanie szkoleń językowych pracownikom jest dla nich przychodem? W artykule odpowiadamy na najważniejsze pytania!

6 najważniejszych zmian w zatrudnianiu cudzoziemców od czerwca 2025 r.

Dnia 1 czerwca weszły w życie ważne przepisy zmieniające zasady legalnego zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Zmiany można przedstawić w 6 głównych punktach. Oto najważniejsze przepisy prawne.

REKLAMA

MRPiPS: Pilotaż skróconego czasu pracy 2025 – nabór wniosków od 14 sierpnia 2025, do 1 mln zł dofinansowania [SZCZEGÓŁY, WAŻNE TERMINY]

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło szczegóły długo wyczekiwanego pilotażu skróconego czasu pracy. Program, pierwszy tego typu w Polsce i tej części Europy, zakłada praktyczne testowanie różnych modeli organizacji pracy przy wsparciu finansowym państwa. Wnioski o udział w pilotażu będzie można składać od 14 sierpnia do 15 września 2025 roku.

Nowoczesne BHP czyli jak zmiany klimatu wpływają na bezpieczeństwo pracy

Jakich działań ze strony pracodawcy wymaga nowoczesne podejście do BHP? Czym jest dziś bezpieczeństwo pracy? Jak zmiany klimatu wpływają na zarządzanie bezpieczeństwem w firmie?

REKLAMA