reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

Zapraszamy na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się w całości w systemie online dnia 3 grudnia 2020 r. Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się 3 grudnia 2020 o godz. 10:00-12:30. Kongres odbędzie się w 100% online.

Szanowni Państwo, Członkowie POPON,

Rok 1995 r. zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami denominacją złotego, prezydentem zostaje wybrany Aleksander Kwaśniewski, rusza pierwsza edycja przystanku Woodstock.

Polska była wtedy inna, świat był inny, bez komórek, Internetu. Każdy mógł powiedzieć o sobie, że jest milionerem. Problem w tym, że za zwykłego „malucha” trzeba było zapłacić 60 mln zł. 25 lat temu u progu historycznych przemian ekonomicznych powstała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, aby razem z przedsiębiorcami propagować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. POPON stał się niejako „tubą” która nagłaśnia problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, brał aktywny udział w procesie budowania korzystnych rozwiązań prawnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników, które pozwalałyby na rozwijanie firm i dawałyby poczucie bezpieczeństwa pracownikom z niepełnosprawnościami.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie, to w dużej mierze zasługa POPON w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „ wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”.

25 lat to magiczny wiek, kojarzy się z dorosłością, odpowiedzialnością, prozą życia i jej trudami. 25 lat dla organizacji to długi okres czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań.

Dzięki Państwu - Członkom POPON jesteśmy największym związkiem zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, z czego my wszyscy możemy być dumni. Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Członkom, Współpracownikom, Klientom, Partnerom. Mamy nadzieje, że będziecie Państwo z nami walczyć o proste i przejrzyste prawo oraz niższe, racjonalne podatki, które przełożą się na rozwój gospodarczy naszego kraju i wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.
"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

M. Szulikowski i Partnerzy Kancelaria Prawna

tel./fax: +48 (22) 635 46 00

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama