REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

Subskrybuj nas na Youtube
"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się w całości w systemie online dnia 3 grudnia 2020 r. Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się 3 grudnia 2020 o godz. 10:00-12:30. Kongres odbędzie się w 100% online.

REKLAMA

Autopromocja

Szanowni Państwo, Członkowie POPON,

Rok 1995 r. zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami denominacją złotego, prezydentem zostaje wybrany Aleksander Kwaśniewski, rusza pierwsza edycja przystanku Woodstock.

Polska była wtedy inna, świat był inny, bez komórek, Internetu. Każdy mógł powiedzieć o sobie, że jest milionerem. Problem w tym, że za zwykłego „malucha” trzeba było zapłacić 60 mln zł. 25 lat temu u progu historycznych przemian ekonomicznych powstała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, aby razem z przedsiębiorcami propagować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. POPON stał się niejako „tubą” która nagłaśnia problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, brał aktywny udział w procesie budowania korzystnych rozwiązań prawnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników, które pozwalałyby na rozwijanie firm i dawałyby poczucie bezpieczeństwa pracownikom z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie, to w dużej mierze zasługa POPON w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „ wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

25 lat to magiczny wiek, kojarzy się z dorosłością, odpowiedzialnością, prozą życia i jej trudami. 25 lat dla organizacji to długi okres czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań.

Dzięki Państwu - Członkom POPON jesteśmy największym związkiem zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, z czego my wszyscy możemy być dumni. Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Członkom, Współpracownikom, Klientom, Partnerom. Mamy nadzieje, że będziecie Państwo z nami walczyć o proste i przejrzyste prawo oraz niższe, racjonalne podatki, które przełożą się na rozwój gospodarczy naszego kraju i wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Jan Zając
Prezes Zarządu POPON

Rejestracja

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w formie wydarzenia on-line. Bardzo prosimy o rejestrację, wysyłając maila na adres biuro@popon.pl do 30.11.2020 r. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji, a następnie link, za pomocą którego będzie można dołączyć do spotkania Kongresowego.

Podczas Kongresu zapraszamy na debatę Jak mądrze wykorzystać 25 lat doświadczeń w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?

Debata będzie platformą wymiany poglądów na temat 25 lat doświadczeń Członków POPON w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nasz Jubileusz to czas podsumowań, ale tez okazja, by wyznaczyć kierunki działań i rozwoju na kolejne lata.

Moderator:

  • Michalina Topolewska – Redaktora Dziennika Gazety Prawnej

Paneliści:

  • Krzysztof Kosiński – Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Tomasz Chudobski – Ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich, komplementariusz w kancelarii Stratera Chudobski i Wspólnicy
  • Robert Jagodziński – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

Serdecznie Zapraszamy.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w przepisach BHP od 2026 czy 2027 roku? Temperatury progowe i czasowe wstrzymanie pracy

Będą zmiany w przepisach BHP. Dotyczą pracy w wysokich temperaturach. Wprowadza się temperatury progowe, po przekroczeniu których pracodawca ma obowiązek wprowadzenia działań ograniczających obciążenie cieplne, np. krótszy czas pracy, przerwy w pracy czy praca zdalna. Przy najwyższych temperaturach praca zostanie czasowo wstrzymana.

Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja?

Praca w wysokich temperaturach jest szczególnie uciążliwa, a nawet może zagrażać zdrowiu i życiu pracowników. Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja? Poznaj aktualnie obowiązujące przepisy BHP.

Sprzedaż w 2030 r. czyli kompetencje przyszłości. Jaki musi być handlowiec za 5 lat?

Sprzedaż dynamicznie się zmienia. Bywa, że klient kończy rozmowę z handlowcem w środku ofertowej formułki. Dziś, a jeszcze bardziej za 5 lat, klienci potrzebują rozmowy, zrozumienia, uważnego słuchania i pomocy. Coraz ważniejsza jest uczciwość i działanie zgodnie z wartościami. O czym dziś musi wiedzieć handlowiec, aby w 2030 r. posiadał wszystkie wymagane kompetencje?

Przeniesienie pracownika do innego działu. Co z wypowiedzeniem zmieniającym i odprawą?

W praktyce może się zdarzyć, iż pracodawca przenosi pracownika do innego działu, aby uniknąć zwolnień. Jak dokonać tego zgodnie z prawem? Kiedy nie jest potrzebne wypowiedzenie zmieniające? Czy przenoszonemu pracownikowi trzeba wypłacić odprawę?

REKLAMA

Ekstremalne temperatury zmniejszają wydajność pracy

Z powodu upałów w Chinach, Hiszpanii, Włoszech i Grecji PKB może spaść o blisko 1 pkt proc. - wynika z raportów ekspertów Allianz Trade. Ekstremalne temperatury maja duży wpływ na wydajność pracy.

Realia pracy tymczasowej. Co liczy się dziś dla firm i kandydatów? [Badanie]

Na rynku pracy, gdzie coraz trudniej o trwałość i przewidywalność, głos pracowników oraz pracodawców staje się jednym z najczulszych barometrów zmian. Job Impulse co roku bada poziom satysfakcji obu tych grup. Najnowsze wyniki wskazują, że oczekiwania wobec agencji dynamicznie rosną: firmy domagają się sprawnych, natychmiastowych rekrutacji, ale przy zachowaniu wysokiej jakości procesów i maksymalnym ograniczeniu rotacji. Z kolei pracownicy tymczasowi coraz wyraźniej sygnalizują potrzebę stabilności, poszerzania systemu benefitów, a także obsługi formalności online.

Lipiec 2025 – dni wolne, godziny pracy

Lipiec 2025 – dni wolne od pracy i godziny pracy. To najbardziej zapracowany miesiąc w roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w lipcu? Czy kalendarz dni wolnych od pracy przewiduje święta w tym miesiącu?

Zmiany w umowach o pracę: dodatkowe koszty dla pracodawcy bo część umów musi przejść przez tłumacza przysięgłego

W III kwartale 2025 r. obowiązują już cztery istotne i nowe ustawy w obszarze prawa pracy. Przyglądamy się jednej z nich w zakresie zmian w zatrudnieniu jakie weszły na skutek tych nowych regulacji. Chodzi o istotną instytucję bo o umowę o pracę! To dokument, który ma kluczowe znaczenie dla stosunku pracy. Zmiany, które zaszły w umowach o pracę są naprawdę znaczące i co gorsza generują koszty dla pracodawców. Pocieszające jest jednak to, że zmiany dotyczą tylko wybranych grup pracowników, nie wszystkich zatrudnionych osób.

REKLAMA

Wyzwania dla pracodawców w zakresie wynagrodzeń. Zmiany pomogą zmniejszyć rotację pracowników

Połowa polskich pracowników uważa, że zarabia za mało. To powód dużej rotacji pracowników. Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Co muszą zmienić, aby zmniejszyć rotację w firmie?

Raz w roku 14 dni z rzędu urlopu wypoczynkowego? Czy to obowiązek pracownika?

Czy pracownik musi raz w roku kalendarzowym wykorzystać 14 dni urlopu wypoczynkowego z rzędu? Zgodnie z art. 162 Kodeksu pracy na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części, ale co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

REKLAMA