REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

"Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania" 3 grudnia 2020 r.

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się w całości w systemie online dnia 3 grudnia 2020 r. Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na "Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 25 lat Współdziałania", który odbędzie się 3 grudnia 2020 o godz. 10:00-12:30. Kongres odbędzie się w 100% online.

REKLAMA

Autopromocja

Szanowni Państwo, Członkowie POPON,

Rok 1995 r. zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami denominacją złotego, prezydentem zostaje wybrany Aleksander Kwaśniewski, rusza pierwsza edycja przystanku Woodstock.

Polska była wtedy inna, świat był inny, bez komórek, Internetu. Każdy mógł powiedzieć o sobie, że jest milionerem. Problem w tym, że za zwykłego „malucha” trzeba było zapłacić 60 mln zł. 25 lat temu u progu historycznych przemian ekonomicznych powstała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, aby razem z przedsiębiorcami propagować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. POPON stał się niejako „tubą” która nagłaśnia problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, brał aktywny udział w procesie budowania korzystnych rozwiązań prawnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników, które pozwalałyby na rozwijanie firm i dawałyby poczucie bezpieczeństwa pracownikom z niepełnosprawnościami.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie, to w dużej mierze zasługa POPON w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „ wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

25 lat to magiczny wiek, kojarzy się z dorosłością, odpowiedzialnością, prozą życia i jej trudami. 25 lat dla organizacji to długi okres czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań.

Dzięki Państwu - Członkom POPON jesteśmy największym związkiem zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, z czego my wszyscy możemy być dumni. Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Członkom, Współpracownikom, Klientom, Partnerom. Mamy nadzieje, że będziecie Państwo z nami walczyć o proste i przejrzyste prawo oraz niższe, racjonalne podatki, które przełożą się na rozwój gospodarczy naszego kraju i wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Jan Zając
Prezes Zarządu POPON

Rejestracja

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w formie wydarzenia on-line. Bardzo prosimy o rejestrację, wysyłając maila na adres biuro@popon.pl do 30.11.2020 r. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji, a następnie link, za pomocą którego będzie można dołączyć do spotkania Kongresowego.

Podczas Kongresu zapraszamy na debatę Jak mądrze wykorzystać 25 lat doświadczeń w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?

Debata będzie platformą wymiany poglądów na temat 25 lat doświadczeń Członków POPON w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nasz Jubileusz to czas podsumowań, ale tez okazja, by wyznaczyć kierunki działań i rozwoju na kolejne lata.

Moderator:

  • Michalina Topolewska – Redaktora Dziennika Gazety Prawnej

Paneliści:

  • Krzysztof Kosiński – Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Tomasz Chudobski – Ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich, komplementariusz w kancelarii Stratera Chudobski i Wspólnicy
  • Robert Jagodziński – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

Serdecznie Zapraszamy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Żołnierze formalnie z podwyżką 5%. Ale wciąż z czterokrotną podwyżką stawki dziennej

Żołnierze w 2025 r. tylko z podwyżką 5%. Ale wciąż z czterokrotną podwyżką stawki dziennej za dzień służby na granicy z Białorusią czy zadaniami związanymi z klęskami żywiołowymi. I wyższym świadczeniem mieszkaniowym. Być może rozszerzony będzie dodatek za wysługę lat.

Wigilia dniem wolnym od pracy? Poprawki do nowelizacji odrzucone

W tym roku Wigilia nie będzie dniem wolnym od pracy. Komisje senackie poparły ustawę ustanawiającą Wigilię dniem wolnym od 2025 r., ale odrzuciły poprawki do nowelizacji zmierzające do wprowadzenia 24 grudnia jako dnia wolnego już od 2024 r.

2025: Kiedy pracownik dostanie płatny dzień wolny za święto w sobotę

Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w dniu innym niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Czy oznacza to, że za święto przypadające w sobotę należy udzielić innego dnia wolnego od pracy? Czy w 2025 r. będą święta w sobotę?

Opieka 75+: MRPiPS zapewnia, że program będzie kontynuowany w 2025 r.

Program „Opieka 75+” w 2025 r. będzie kontynuowany – zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem programu jest zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Planowane jest doprecyzowanie niektórych założeń programu.

REKLAMA

Cyfryzacja HR: E-podpis ułatwia dostosowanie się do nowych przepisów

Od 1 stycznia 2025 r. zmieni się minimalne wynagrodzenie za pracę. Dla działów HR oznacza to konieczność podpisania w krótkim czasie wielu aneksów do umów o pracę. Najnowsze badania przeprowadzone przez KIR pokazują, że e-podpis może znacząco usprawnić pracę kadrowców.

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa?

Czy 1 grudnia to niedziela handlowa? Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy? 

Zakaz handlu w niedziele: Czy będzie trzecia niedziela handlowa w grudniu? Jest zapowiedź złożenia poprawki w Senacie

Od 2025 roku Wigilia będzie dniem wolnym od pracy dla wszystkich pracowników. Jednak dla pracowników handlu trzy niedziele poprzedzające Boże Narodzenie mają być dniami roboczymi. Czy będzie poprawka do nowelizacji wprowadzającej dzień wolny w Wigilię?

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Znowu przesunięto okres, od którego wsparcie będzie obowiązywać

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmiana ma dotyczyć podwyższenia wysokości miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego. czy będzie wyrównanie od lipca?

REKLAMA

Nie mam już urlopu, a potrzebuję wziąć wolne. Co zrobić?

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Niektórzy pracownicy nie mają już urlopu wypoczynkowego. Co mogą zrobić w sytuacji, gdy potrzebują wziąć wolne od pracy? Podpowiadamy kilka rozwiązań z Kodeksu pracy.

Zmiany w Kodeksie pracy: Wydłużony urlop macierzyński dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz hospitalizowanych

27 listopada 2024 r. Sejm znowelizował Kodeks pracy. Nowelizacja wydłuży urlop macierzyński rodzicom wcześniaków oraz dzieci wymagających hospitalizacji po urodzeniu. Prawo do urlopu będą mieli także prawni opiekunowie, rodzice zastępczy czy adopcyjni. Na czym polegają zmiany?

REKLAMA