| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia 2011 r. po raz piąty będzie obchodzony Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Generalny Inspektor Danych Osobowych zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych z tej okazji.

Wydarzenia organizowane z okazji V Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych:

31 stycznia 2011 r. Warszawa, siedziba Biura GIODO, budynek Intraco, ul. Stawki 2

  • 10.00 – 15.00 - Dzień Otwarty w Biurze GIODO (stoliki informacyjne);
  • 10.30 – 10.50 - Konferencja prasowa Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych;
  • 11.00 – 14.00 - Panel dyskusyjny poświęcony problemowi retencji danych osobowych;
  • 11.00 – 13.30 - „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” wykłady oraz konkursy dla dzieci i młodzieży (sala konferencyjna Biura GIODO, XII piętro).

REJESTRACJA: W celu zgłoszenia udziału w panelu dyskusyjnym lub wykładzie dla dzieci i młodzieży, należy skontaktować z Departamentem Edukacji Społecznej i Współpracy Międzynarodowej Biura GIODO pod nr tel. 22 860 73 12 lub na adres e-mail: desiwm@giodo.gov.pl ze wskazaniem, w którym wydarzeniu chcieliby Państwo uczestniczyć, do dnia 25 stycznia 2011 r. W związku z ograniczoną liczbą miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

28 stycznia 2011 r. Bruksela

Również z okazji V Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych, odbędzie się konferencja pt. „Ochrona danych (30 lat później): od europejskich do międzynarodowych standardów”, organizowana przez Komisję Europejską i Radę Europy. Wojciech Wiewiórowski (GIODO) będzie moderatorem jednego z 2 paneli konferencji. GIODO poprowadzi panel zatytułowany „Od europejskich do międzynarodowych standardów ochrony danych”, w którym wezmą udział m. in. Pani Jennifer Stoddart - Komisarz ds. prywatności w Kanadzie oraz przedstawiciele organów ochrony danych osobowych w USA i Meksyku.

Spotkanie to będzie głównym wydarzeniem obchodów V Europejskiego Dnia Ochrony Danych, który w tym roku połączony jest z 30-tą rocznicą przyjęcia Konwencji Rady Europy o ochronie osób fizycznych w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych – Konwencji nr 108. Konwencja ta – wraz z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady z 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych oraz swobodnego przepływu tych danych, jest podstawą prywatności i ochrony danych osobowych w Europie.

Kalendarz dodatkowych wydarzeń:

Styczeń-luty 2011 r. - w ramach zajęć świetlicowych na półkoloniach organizowanych podczas ferii zimowych dla uczniów gliwickich szkół podstawowych odbędą się zajęcia oraz konkursy pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”.

20 stycznia 2011 r. - seminarium dot. ochrony danych osobowych dla organizacji pozarządowych. Łódź, Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Marta Lech

Adwokat, ekspert w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i karnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »