REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Grasz o staż" – mija termin przyjmowania zgłoszeń

REKLAMA

Jeszcze przez kilka dni studenci i absolwenci mogą wziąć udział w jubileuszowej, XV edycji konkursu "Grasz o staż". Czeka na nich ponad 190 praktyk oraz nagrody dodatkowe o łącznej sumie ponad 100000 złotych.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija w nocy z 7 na 8 kwietnia o godzinie 24.00 – mówi Anna Budzich, koordynator konkursu "Grasz o staż" z PricewaterhouseCoopers. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz on-line, który w konkursie pełni rolę CV oraz co najmniej jedno, a maksymalnie trzy rozwiązane zadania wybrane przez kandydata z puli zadań dostępnych na www.grasz.pl – dodaje Budzich.

Autopromocja

Program aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia >>

Tegoroczne zadania dotyczą wielu dziedzin biznesu – od biotechnologii, poprzez finanse, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, na zadaniach z prawa, IT, telekomunikacji i energetyki oraz logistyki kończąc. Wybierać można z ponad 70 propozycji zadań, zatem każdy, kto szuka wakacyjnego stażu powinien odwiedzić stronę konkursu "Grasz o staż" w poszukiwania miejsca dla siebie.

Laureaci konkursu są zgodni, dzięki niemu ich zawodowe życie nabrało tempa, dla wielu z nich stał się on początkiem prawdziwej kariery.

"Grasz o staż" jest najlepszą "kropką nad i", jaką ambitny student może postawić, wchodząc ze swym dorobkiem akademickim w życie zawodowe. Polecam go każdemu – bez wahania mówi Justyna Pietrzak, laureatka IX edycji "Grasz o staż". Wtóruje jej Maciej Bednarzewski, który laureatem konkursu został rok przed Justyną - Konkurs "Grasz o staż" był dla mnie ogromną szansą. Przede wszystkim, pozwolił mi uwierzyć we własne siły i możliwości. Konkurs pomógł mi w płynnym przejściu ze stanu studenckiego w stan "zawodowy". To znakomita alternatywa dla wszystkich młodych ludzi kończących studia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kierunki kształcenia są niedostosowane do potrzeb rynku pracy >>

W czasach kiedy nastąpiło tąpniecie na rynku pracy konkursu może okazać się również alternatywą w jej poszukiwaniu. Zwraca na to uwagę Joanna Wieczorek, laureatka XIII edycji "Grasz o staż" -  Wygrana w konkursie "Grasz o staż" była dla mnie przełomem. Pojawiła się akurat wtedy, kiedy zaczął mnie już dopadać kryzys przyszłego absolwenta, kiedy po nocach myślałam tylko o tym, że zaraz kończę studia i nie wiem co będzie dalej. Postanowiłam spróbować z myślą, że nie mam nic do stracenia, a na pewno wzbogacę swoje portfolio. Udało się! – mówi z dumą.

Aby zagrać o staż trzeba być studentem III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich lub inżynierskich, III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów uzupełniających. W konkursie mogą wziąć też udział absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie przekroczyli 30 roku życia.

Wszystkie praktyki oferowane w konkursie są płatne – laureaci otrzymują za nie wynagrodzeni w wysokości minimum 2200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. Dla tych, którzy najlepiej poradzą sobie z konkursowymi pracami czekają nagrody dodatkowe w postaci studiów podyplomowych, międzynarodowych kursów, specjalistycznych szkoleń, kursów językowych oraz nagród książkowych i prenumerat czasopism.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  REKLAMA

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  ZUS: Przekazano więcej formularzy RUD, ale zgłoszono mniej umów o dzieło

  1,2 mln formularzy RUD przekazano do ZUS i zgłoszono na nich 1,6 mln umów o dzieło - ZUS podał dane za 2023 r.

  REKLAMA