reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Nagroda za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę pracy

Nagroda za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę pracy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) po raz pierwszy ufunduje nagrodę dla twórcy najlepszego filmu dokumentalnego poruszającego tematykę zdrowego i bezpiecznego miejsca pracy.

Autor zwycięskiego filmu otrzyma 8 tys. euro, a nagrodzony materiał zostanie zaprezentowany podczas 52 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (DOK Leipzig).

Jukka Takala, dyrektor EU-OSHA, podkreśla konieczność działania na rzecz zmniejszenia wypadków w miejscu pracy. „Każdego roku w  Unii Europejskiej  odnotowuje się znaczny wzrost  liczby nieszczęśliwych wypadków w miejscu pracy. Z tego powodu popieram nagrodę  za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę bezpieczeństwa miejsc pracy. Niewątpliwie jest to inicjatywa dzięki  której zwiększy  się świadomość Europejczyków w  tej jakże ważnej kwestii”.   

Jury nagrodzi film dokumentalny, który najtrafniej przedstawi problem funkcjonowania człowieka w zmieniającym się środowisku pracy, skutki zmian ekonomicznych oraz spróbuje odpowiedzieć na pytania: „Co dzieje się, gdy ludzie nie radzą sobie w pracy?”, „Jak globalizacja wpłynęła na prawa pracowników?”, „Jak świat radzi sobie z nieustannie wzrastającą liczbą migrantów podejmujących pracę?”

Filmy nominowane do nagrody zostaną wybrane spośród blisko 1800 filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku. Dyrektor Festiwalu, Claas Danielsen mówi: „Filmy prezentowane w ramach festiwalu w swoim założeniu poruszają problematykę społeczną. W szybko zmieniającym się, zglobalizowanym świecie problematyka pracy porusza wielu twórców filmowych. Cieszę się, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wspiera tak ważny problem życia społecznego”.

reklama

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama