Nagroda za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę pracy
REKLAMA
Autor zwycięskiego filmu otrzyma 8 tys. euro, a nagrodzony materiał zostanie zaprezentowany podczas 52 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (DOK Leipzig).
REKLAMA
Jukka Takala, dyrektor EU-OSHA, podkreśla konieczność działania na rzecz zmniejszenia wypadków w miejscu pracy. „Każdego roku w Unii Europejskiej odnotowuje się znaczny wzrost liczby nieszczęśliwych wypadków w miejscu pracy. Z tego powodu popieram nagrodę za najlepszy film dokumentalny poruszający problematykę bezpieczeństwa miejsc pracy. Niewątpliwie jest to inicjatywa dzięki której zwiększy się świadomość Europejczyków w tej jakże ważnej kwestii”.
Jury nagrodzi film dokumentalny, który najtrafniej przedstawi problem funkcjonowania człowieka w zmieniającym się środowisku pracy, skutki zmian ekonomicznych oraz spróbuje odpowiedzieć na pytania: „Co dzieje się, gdy ludzie nie radzą sobie w pracy?”, „Jak globalizacja wpłynęła na prawa pracowników?”, „Jak świat radzi sobie z nieustannie wzrastającą liczbą migrantów podejmujących pracę?”
Filmy nominowane do nagrody zostaną wybrane spośród blisko 1800 filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku. Dyrektor Festiwalu, Claas Danielsen mówi: „Filmy prezentowane w ramach festiwalu w swoim założeniu poruszają problematykę społeczną. W szybko zmieniającym się, zglobalizowanym świecie problematyka pracy porusza wielu twórców filmowych. Cieszę się, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wspiera tak ważny problem życia społecznego”.
REKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA