reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Dodatkowe pieniądze na OHP w 2020 roku

Dodatkowe pieniądze na OHP w 2020 roku

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pomoże finansowo Ochotniczym Hufcom Pracy w 2020 roku. Dodatkowe środki mają zostać przeznaczone na wynagrodzenia osób zatrudnionych w OHP.

Podjęliśmy decyzję w ramach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej o tym, żeby wspomóc finansowo Ochotnicze Hufce Pracy, jeśli chodzi o kwestie wynagrodzeń – powiedział w czwartek wiceminister tego resortu Stanisław Szwed. Dodał, że nie będzie na razie mówił o kwotach.

W czwartek w siedzibie MRPiPS odbyła się Ogólnopolska Konferencja Ochotniczych Hufców Pracy "W drodze do samodzielności społecznej i zawodowej", podczas której wiceminister Szwed zaznaczył, że wokół OHP "krąży zła opinia, którą przez cztery lata próbowaliśmy zmienić". "Częściowo się udało, ale jeszcze wiele przed nami do zrobienia" – dodał.

Jego zdaniem rola, jaką odgrywają w społeczeństwie Ochotnicze Hufce Pracy jest "potrzebna i konieczna". Nadal jednak – zauważył – wymaga ona zmian i znajdowania możliwości finansowych. "Niestety wiem, że OHP są daleko od oczekiwań, jeśli chodzi o poziom wynagrodzeń" – powiedział Szwed.

Polecamy: Kodeks pracy 2019. Praktyczny komentarz z przykładami

"Stąd też decyzja, którą podejmowaliśmy w ramach naszego ministerstwa na rok 2020, żeby wspomóc finansowo OHP, jeśli chodzi o kwestie wynagrodzeń" – zaznaczył. Dodał, że nie będzie "jeszcze mówił o kwotach, ale – oprócz tych z budżetu państwa – OHP będą miały dodatkowe środki przeznaczone na wynagrodzenia, które będą (opiewały) na miliony złotych".

Ocenił, że będzie to "znaczący wzrost, który pozwoli nam w jakiś sposób poprawić sytuację osób, które są zatrudnione w kadrze OHP". Jego zdaniem ta "ważna decyzja" pomoże "utrzymać poziom kadry i jej zaangażowania".

Ochotnicze Hufce Pracy są instytucją państwową, której misją jest wspieranie zagrożonej marginalizacją młodzieży w procesie kształcenia, wychowania i integracji społecznej oraz przygotowanie jej do pełnienia ról społecznych i zawodowych. W kilkuset jednostkach OHP w całym kraju młodzież zdobywa wykształcenie oraz kompetencje społeczne i zawodowe konieczne w dorosłym i odpowiedzialnym życiu. Młodzi ludzie w wieku 15-25 lat uzyskują pomoc dydaktyczną i pedagogiczną, także w ramach bezpłatnej opieki internatowej.

OHP opiekuje się 30 tys. młodych ludzi, którym umożliwia kształcenie w ponad 60 zawodach, przygotowując ich jednocześnie do możliwie płynnego wchodzenia na rynek pracy. W tym celu OHP współpracują z pracodawcami, a także realizują projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej oraz wdrażają programy wymiany międzynarodowej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Dodatkowe pieniądze na OHP w 2020 roku/ fot. Fotolia
Dodatkowe pieniądze na OHP w 2020 roku/ fot. Fotolia

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Kuchta

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama