REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konferencja "Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu. Przywództwo 3.0"

Konferencja „Przyszłość HR-u z perspektywy nauki i biznesu. Przywództwo 3.0”
Konferencja „Przyszłość HR-u z perspektywy nauki i biznesu. Przywództwo 3.0”

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na konferencję naukową "Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu. Przywództwo 3.0", która odbędzie się 15 listopada 2018 roku w Warszawie. W trakcie konferencji eksperci i praktycy z największych firm i organizacji w Polsce będą omawiać najnowsze trendy w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim oraz konkretne rozwiązania wspierające rozwój biznesu. Patronat nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Organizator: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

REKLAMA

Autopromocja

Czy jesteśmy gotowi na osiąganie celów biznesowych dzięki zadowoleniu pracowników? Jak zespoły składające się z baby boomers, millenialsów, reprezentantów pokoleń X i Z zmienią funkcjonowanie firm? Jak radzić sobie z analogowymi kryzysami w cyfrowym świecie?

W trakcie konferencji „Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu” organizowanej przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną (dawniej Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania) oraz Collegium Civitas, eksperci i praktycy z największych firm i organizacji w Polsce będą omawiać najnowsze trendy w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim oraz konkretne rozwiązania wspierające rozwój biznesu. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w godz. 9:30-17:00 w Dago Centrum Rondo 1 przy ulicy Rondo ONZ 1 w Warszawie.

W dobie zaostrzającej się konkurencji, zaangażowanie i dobre samopoczucie pracowników stają się decydującym czynnikiem dla utrzymania pozycji i rozwoju firmy. Choć warunki pracy są coraz lepsze, relacje międzyludzkie nie zawsze są doskonałe i wymagają od menedżerów umiejętności rozwiązywania potencjalnych konfliktów. Potwierdzają to wyniki raportu szóstej edycji Europejskiego Badania Warunków Pracy, z którego wynika, że jedynie 45 proc. polskich pracowników uważa, że ich kariera ma szansę na rozwój, a tylko 11 proc. zatrudnionych ufa swojemu pracodawcy na tyle, aby zgłosić mu problemy spowodowane trudnymi sytuacjami w miejscu pracy.

Uczestnicy konferencji będą omawiać tematy dotyczące jakościowych zmian w zarządzaniu ludźmi oraz wyzwania stojące przez przedsiębiorstwami działającymi w trudnej rzeczywistości rynkowej i dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W wydarzeniu wezmą udział prelegenci reprezentujący środowiska biznesu i nauki. Przedsiębiorca prof. Andrzej Blikle przedstawi swoje wnioski odnośnie przywództwa w firmach turkusowych i wspólnie z uczestnikami konferencji będzie zastanawiał się nad tym, czy wkraczamy w erę firm pozbawionych szefa. Dr Monika Kłos z Collegium Civitas będzie omawiać temat neurozarządzania w kontekście najnowszych badań nad mózgiem. Zyta Machnicka z portalu Pracuj.pl przedstawi rozwiązania w zakresie zarządzania działaniami w obszarze różnorodności pokoleniowej.

Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Centre Club omówi problemy pracodawców z pozyskiwaniem pracowników, a prof. Marta Juchniewicz ze Szkoły Głównej Handlowej przytoczy kluczowe wyzwania HRM oraz określi priorytety: co jest najważniejsze dzisiaj i co będzie istotne w bliskiej przyszłości.

Konferencję zakończy wystąpienie dr Rolanda Zarzyckiego z Collegium Civitas, który poruszy temat realności i percepcji potrzeb w zróżnicowanych środowiskach human resource management.

II Konferencja Naukowa "Przyszłość HR z perspektywy nauki i biznesu. Przywództwo 3.0" - zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy nr 812/P-DUN/2018 z dnia 17.09.2018 r. przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Pełen program wydarzenia oraz informacje dotyczące rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia

Więcej informacji:
 tel.: 22 536-54-11
e-mail: konferencjaHR@vizja.pl

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/210135739592511/

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA