Do prezydenta trafiło ponad 1300 listów od "mundurówki"
"Broniąc obecnie obowiązujących rozwiązań, autorzy listów podkreślają specyfikę pracy w policji oraz wynikające z tego faktu obciążenia psychiczne oraz fizyczne. Zapowiadają również odejście ze służby w przypadku wprowadzenia w życie nowych przepisów" - wskazano w komunikacie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
MSWiA przygotowuje zmianę przepisów emerytalnych dla funkcjonariuszy. Obecnie po 15 latach pracy żołnierzom i funkcjonariuszom przysługuje emerytura w wysokości 40 proc. podstawy uposażenia, po 28 i pół roku służby - 75 proc.
Pierwotnie projekt zakładał, że prawo do emerytury mają nabywać funkcjonariusze, którzy ukończyli 55 lat i przepracowali w służbie co najmniej 25 lat (wówczas otrzymywaliby 80 proc. wynagrodzenia). Media informowały ostatnio, że według nowych założeń funkcjonariusze będą mogli przejść na emeryturę po 25 latach służby (dostaną wówczas 66 proc. średniego wynagrodzenia z ostatnich dwóch lub trzech lat służby). Trwają ostatnie uzgodnienia ws. proponowanych zmian; ich ostateczna wersja ma być przedstawiona jeszcze w marcu.
Bieżące aktualności o zmianach przepisów
Czy biuro rachunkowe ma nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem KSeF? Zmiany w podatkach dochodowych na 2024 r. i innych zmianach w VAT 2024 oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. I wiele innych bieżących tematów ...
IFK Platforma Księgowych i KadrowychREKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: