reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia społeczne > Ubezp. emerytalne i rentowe > Oświadczenie członka OFE

Oświadczenie członka OFE

Oświadczenie o dalszym przekazywaniu składek do OFE składają te osoby, które chcą aby część ich składki emerytalnej była nadal przekazywana do OFE. Osoby, które chcą aby ich składka była ewidencjonowana wyłącznie na subkoncie w ZUS, nie muszą składać żadnych oświadczeń.

Wyboru dokonują obecni członkowie OFE. W bieżącym roku osoby, którym zostało mniej niż 10 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego dokonują wyboru czy część składki, począwszy od lipca do końca października 2014 r. ma nadal trafiać do OFE czy też wyłącznie na subkonto w ZUS. Od listopada 2014 r. składka osób, którym zostało mniej niż 10 lat do ukończenia wieku emerytalnego będzie przekazywana wyłącznie na subkonto w ZUS. Od tego momentu również środki tych osób zgromadzone w OFE będą systematycznie przenoszone i ewidencjonowane na subkoncie w ZUS. 

Polecamy również: Wybór między ZUS i OFE

Osoby, które chcą, aby część ich składki emerytalnej była przekazywana nadal do OFE, muszą w okresie od 1 kwietnia 2014 r. do 31 lipca 2014 r. złożyć w ZUS oświadczenie o jej dalszym przekazywaniu do OFE.

Zgodnie z przepisami, o których mowa w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych, ubezpieczony podpisując oświadczenie, potwierdza jednocześnie, że zapoznał się z informacją o powszechnym systemie emerytalnym oraz z informacją dotyczącą  otwartych funduszach emerytalnych.

Zobacz także: Oświadczenie o dalszym przekazywaniu składek do OFE

Informacje publikowane na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych, dotyczące konkretnych otwartych funduszy emerytalnych, sporządzane są przez te podmioty. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów nie ponoszą odpowiedzialności za treść publikowanych w tym zakresie informacji.

Osoby, które chcą, aby ich składka w całości trafiała do ZUS (na indywidualne konto i na subkonto) nie muszą składać oświadczenia. Ich przyszłe składki, począwszy od lipca 2014 r. ewidencjonowane będą na subkoncie w ZUS.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Źródło: emerytury.gov.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama