Zwolnienie dyscyplinarne działacza związkowego z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych
REKLAMA
Jan G. od kilkunastu lat był zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym sp. z o.o. w T. na stanowisku kierowcy. Poza obowiązkami pracowniczymi pełnił także inne funkcje społeczne – był m.in. działaczem zakładowej organizacji NSZZ „S” w MPK.
Z powodu działalności związkowej oraz problemów spółki, między Janem G. a kierownictwem MPK od kilku lat narastał konflikt, który zaognił się w 2007 r. Wówczas Jan G. miał przy współpracownikach powiedzieć, że „zgnoi firmę” i „W. (będącego wówczas prezesem spółki – przyp. autora) już nie ma”. Rok później doszło do zdarzeń, które ostatecznie spowodowały zwolnienie Jana G. z pracy. W sierpniu 2008 r. Jan G. miał w sposób wulgarny i obelżywy wyrazić się o pracodawcy. Te wulgarne słowa znalazły się w notatce służbowej, która w sierpniu 2008 r. została złożona zarządowi. W tym samym miesiącu związkowiec otrzymał oświadczenie pracodawcy o rozwiązaniu umowy w trybie natychmiastowym z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych. Przyczyną zwolnienia było – jak to określił pracodawca – „oczywiste popełnienie szeregu przestępstw”, takich jak zniesławienie, składanie fałszywych oskarżeń i zeznań o popełnieniu rzekomych przestępstw na terenie zakładu pracy.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat