Czy choroba pracownika ma wpływ na wysokość odprawy z tytułu zwolnień grupowych
REKLAMA
Obowiązek wypłaty pracownikowi odprawy pieniężnej, w przypadku gdy rozwiązanie stosunku pracy następuje z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, np. likwidacja stanowiska pracy, wynika z przepisów ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (DzU nr 90, poz. 844 ze zm.), zwanej dalej ustawą. Do wypłacenia wskazanej odprawy są zobowiązani pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników. Wysokość odprawy zależy od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy.
Do obliczenia wysokości odprawy pieniężnej stosuje się zasady obowiązujące przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (DzU nr 2, poz. 14 ze zm.).
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat