reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Działalność socjalna > Świadczenia z zfśs

Świadczenia z zfśs

Od 1 czerwca 2007 r. jestem emerytem. Z dniem 1 listopada zostałem zatrudniony w innym zakładzie pracy w niepełnym wymiarze. Czy będę mógł korzystać ze świadczeń funduszu socjalnego w tym zakładzie?

Tak. Uprawnienia do ubiegania się o świadczenia z funduszu świadczeń socjalnych mają pracownicy zatrudnieni zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze czasu pracy. W myśl przepisów rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 14 marca 1994 r. w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczenia odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych odpis na fundusz socjalny nalicza się na przeciętną planowaną w danym roku kalendarzowym liczbę osób zatrudnionych w zakładzie pracy, skorygowaną w końcu roku do faktycznej przeciętnej liczby osób zatrudnionych w zakładzie pracy. Obejmuje ona pracowników zatrudnionych na czas określony, nieokreślony, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.

Z przepisów tych wynika w sposób jednoznaczny, że emeryt zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy jest uwzględniany w przeciętnej liczbie zatrudnionych stanowiącej podstawę naliczenia funduszu. Oznacza to więc, że korzysta on ze świadczeń socjalnych na warunkach określonych w regulaminie obowiązującym w danym zakładzie pracy. Ponadto osoba taka ma prawo do funduszu socjalnego u pracodawcy, z którym rozwiązała stosunek pracy w związku z przejściem na emeryturę.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama