reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenia > Działalność socjalna > Podatek a paczka dla członka rodziny

Podatek a paczka dla członka rodziny

Prowadzę w zakładzie pracy księgowość. Jeden z pracowników przeszedł na rentę. Z funduszu socjalnego zakupiliśmy paczki dla dzieci pracowników. Dziecko tego pracownika również otrzymało paczkę o wartości 200 zł. Czy wartość tej paczki jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych?

Tak, wartość paczki jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych, pod warunkiem że były pracownik nie wyczerpał limitu w wysokości 2280 zł.

Przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych określają krąg osób uprawnionych do świadczeń z tego funduszu, którymi są emeryci i renciści oraz członkowie rodzin po zmarłych pracownikach i byłych pracownikach – jeżeli byli na ich utrzymaniu. Pracodawca, który przyznał dzieciom byłego pracownika paczki świąteczne, nie nalicza i nie odprowadza od nich podatku dochodowego od osób fizycznych.

Zwolnienie, o którym mowa wyżej, wynika z art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym do kwoty 2280 zł zwolnione są z podatku świadczenia dla byłych pracowników i członków ich rodzin, uprawnionych do korzystania z funduszu socjalnego.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń - wydanie cyfrowe (eMP)648.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama