reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Jak poinformować ZUS o podjęciu pracy podczas pobierania dodatku solidarnościowego?

Jak poinformować ZUS o podjęciu pracy podczas pobierania dodatku solidarnościowego?

Podjęcie pracy powoduje ustanie prawa do dodatku solidarnościowego. Jak poinformować ZUS o znalezieniu pracy podczas pobierania dodatku?

Jak poinformować ZUS o okolicznościach utraty prawa do dodatku solidarnościowego, np. o podjęciu pracy?

Taką informację należy przekazać do ZUS w dowolnej formie pisemnej lub ustnie do protokołu (podczas wizyty na Sali obsługi).

O podjęciu pracy możesz poinformować ZUS pisemnie bądź ustnie.

Polecamy: Tarcza antykryzysowa – Prawo pracy i ZUS. Pakiet 5 ebooków

Jeśli w danym miesiącu osoba uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np. od 15 sierpnia podejmie pracę) to będzie miała prawo do dodatku solidarnościowego za cały miesiąc?

Jeśli w danym miesiącu osoba taka uzyska tytuł do ubezpieczeń społecznych (np. podejmie pracę), to będzie miała prawo do dodatku solidarnościowego za ten miesiąc. Wypłata dodatku solidarnościowego zostanie wstrzymana od kolejnego miesiąca.

Jeśli podejmiesz pracę np. 22 lipca to za ten miesiąc otrzymasz jeszcze dodatek solidarnościowy z ZUS. Wypłata zostanie wstrzymana od kolejnego miesiąca następującego po miesiącu podjęcia pracy, czyli w tym przypadku od sierpnia.

[red. Nienależne pobranie dodatku solidarnościowego powoduje konieczność zwrotu świadczenia. Czytaj więcej: Jak dokonać zwrotu dodatku solidarnościowego?]

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

ZUS

Zdjęcia

Jak poinformować ZUS o podjęciu pracy podczas pobierania dodatku solidarnościowego? - pisemnie bądź ustnie./ for. Shutterstock
Jak poinformować ZUS o podjęciu pracy podczas pobierania dodatku solidarnościowego? - pisemnie bądź ustnie./ for. Shutterstock

Tarcza antykryzysowa 2.0 – co się zmieniło w zakresie pomocy dla pracodawców (PDF)19.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama