| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Outsourcing pracowniczy > Outsourcing dyrektora personalnego

Outsourcing dyrektora personalnego

Przyzwyczailiśmy się już w Polsce do interim managerów, którzy wchodzą do przedsiębiorstwa, aby zrealizować konkretny projekt. Zazwyczaj taki specjalista przeprowadza firmę z punktu A do punktu B, po czym kontrakt kończy się, a interim manager odchodzi do kolejnego klienta. Pod pewnymi względami idea outsourcingu dyrektora personalnego jest podobna.

Wakat może być też tymczasowy – np. ze względu na urlop macierzyński lub długotrwałe zwolnienie lekarskie. Wtedy także pomóc może tymczasowy dyrektor HR.

Powyższe przykłady z pewnością nie wyczerpują wszystkich sytuacji, w których outsourcing dyrektora personalnego może okazać się najlepszym z możliwych rozwiązań. Dobrze jednak obrazują najbardziej typowe okoliczności, w jakich firmy decydują się na współpracę ze specjalistą „na godziny”.

Liczą się efekty

Sądzę, że istnieje duża potrzeba, aby upowszechniać w Polsce ideę zewnętrznego dyrektora HR, który świadczy usługi „szyte na miarę”, a w konkretnym przedsiębiorstwie spędza tyle czasu, ile jest to niezbędne.

To, co ważne w tym modelu współpracy, to rozliczenie oparte przede wszystkim na efektach. Bo choć dyrektor personalny „na godziny” pracuje dla danej firmy przez określoną ilość czasu w tygodniu, to swoje działania realizuje wg konkretnego planu i musi je odpowiednio udokumentować.

Tak samo jak interim manager, wynajęty dyrektor HR powinien umieć wykazać, że każda godzina jego pracy, przyniosła zatrudniającej go organizacji wymierne korzyści. I to właśnie efektywność, rozumiana jako stosunek osiągniętych korzyści do poniesionych kosztów, najbardziej przemawia na rzecz tego rozwiązania.

Iwona Wencel

Czytaj także

Data publikacji:

Eksperci:

WNCL

Butikowa firma doradcza wyspecjalizowana w strategicznym zarządzaniu HR

Iwona Wencel

Właściciel i prezes firmy WNCL Sp. z o.o.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Outsourcing dyrektora personalnego
Outsourcing dyrektora personalnego

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

DOKUMENTACJA PRACOWNICZA 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »