reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne > Niezbędnik kadrowca

Niezbędnik kadrowca

Kalkulatory, aktualne wskaźniki i stawki, akty prawne, wzory dokumentów i formularzy to zestaw narzędzi niezbędnych w pracy każdego kadrowca.

Niezbędnik to kompleksowy zbiór wszelkich informacji przydatnych specjaliście ds. kadr w codziennej pracy. Dzięki niemu można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, wystarczy tylko „kliknąć” i otworzyć odpowiednią zakładkę.

Kalkulatory

Kalkulatory to narzędzie pozwalające szybko dokonać potrzebnych obliczeń. Wystarczy, że wpisze się wymagane dane, a kalkulator po chwili pokaże gotowy wynik. Wśród kalkulatorów znajdują się popularne kalkulatory, takie jak kalkulator brutto-netto, wynagrodzeń czy stażu pracy. Warto jednak skorzystać też z innych kalkulatorów. Na przykład kalkulator prawny pozwala samodzielnie obliczyć datę wejścia w życie aktu prawnego, który został opublikowany w Dzienniku Ustaw RP, a kalkulator dat pozwala wyliczyć datę, jaka będzie po upływie określonej liczby dni, miesięcy i lat od określonego dnia.

@RY1@i26/2009/014/i26.2009.014.000.0053.001.jpg@RY2@

Wskaźniki i stawki

Każdy, kto pracuje w kadrach, wie, jak ważny jest dostęp do aktualnych, zebranych w jednym miejscu wskaźników i stawek. Dla ułatwienia wskaźniki i stawki zostały przyporządkowane do poszczególnych kategorii. Po wybraniu konkretnego wskaźnika można sprawdzić podstawę prawną jego obowiązywania, a także wartości archiwalne z poprzednich lat. Dbamy również o aktualność wskaźników i stawek. Wszelkie zmiany wprowadzane są na bieżąco i oznaczone kolorem, co wskazuje, że wartość wskaźnika została zaktualizowana w ciągu ostatnich 5 dni lub nowa wartość wskaźnika zacznie obowiązywać w ciągu najbliższych 5 dni.

@RY1@i26/2009/014/i26.2009.014.000.0053.002.jpg@RY2@

Akty prawne

Pracownicy wymagają, aby, informując o przysługujących im uprawnieniach i ciążących na nich obowiązkach, podawać podstawę prawną zastosowanego rozstrzygnięcia. W zakładce akty prawne znajduje się blisko 150 aktów prawnych najczęściej używanych w pracy kadrowca. Akty prawne zostały przyporządkowane do kategorii tematycznych zastosowanych w całym serwisie, co znacznie ułatwia ich poszukiwanie. Jeżeli jednak dana ustawa czy rozporządzenie nie znalazły się na wskazanej liście, można skorzystać z wyszukiwarki.

@RY1@i26/2009/014/i26.2009.014.000.0053.003.jpg@RY2@

Wzory umów i formularzy

Podobnie jak akty prawne także wzory umów i formularzy zostały przyporządkowane do kategorii tematycznych zastosowanych w całym serwisie. Dzięki temu odnalezienie koniecznych wzorów nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy dostosować je tylko do potrzeb konkretnego zakładu pracy. Dodatkowo listę wzorów umów i formularzy uzupełnia zbiór najważniejszych umów przetłumaczonych na język angielski i niemiecki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama