REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rekrutacja naszych czasów

REKLAMA

REKLAMA

Problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników sygnalizują niemal wszystkie firmy. Rynek kandydata oraz rekordowo niskie bezrobocie to główne powody, dla których pracodawcy muszą się dopasować – zaproponować wyższe wynagrodzenie i stale poprawiać oferowane warunki . Z drugiej jednak strony część pracowników skarży się, że rynek pracownika to mit, a na podwyżki mogą liczyć eksperci jedynie kilku branż.

Prognozy ekonomistów i analityków biznesu wskazują, że globalny wzrost gospodarczy utrzyma tempo. Obszary kluczowe dla dalszego rozwoju firm to inwestowanie w kompetencje przyszłości oraz skuteczne unikanie kryzysu, jaki może wywołać narastający niedobór pracowników z poszukiwanymi umiejętnościami. Większość firm zakłada dużą aktywność w obszarach związanych z zasobami ludzkimi.

Autopromocja

Niemal wszyscy pracodawcy chcą wykorzystać dzisiejszą sytuację gospodarczą i zwiększyć zatrudnienie. Problematyczne pozostaje jednak pozyskiwanie kandydatów, wynikające w głównej mierze z niedoboru osób posiadających określone kompetencje na rynku pracy, oraz zatrzymanie w strukturach najlepszych pracowników.

Przekłada się to na rosnącą konkurencję między firmami i konieczność prześcigania się w proponowaniu jak najlepszych warunków zatrudnienia. Jednocześnie większość pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Wysoki odsetek zatrudnionych deklaruje posiadanie wszystkich kompetencji niezbędnych na zajmowanym obecnie stanowisku.

Rosnąca liczba pracowników uważa też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Coraz większe możliwości w obecnym miejscu pracy nie są jednak argumentem przekładającym się jednoznacznie na chęć pozostania w firmie. Tylko co piąty pracownik deklaruje, że nie rozważa zmiany zawodowej.

Wyzwaniem pozostaje jednak skuteczne poszukiwanie wymarzonego miejsca pracy. Z myślą o potrzebach pracodawców chcących skutecznie pozyskiwać najbardziej utalentowanych pracowników oraz kandydatów, a także szukających informacji o odpowiednim przygotowaniu do uczestnictwa w procesie rekrutacji, powstała książka „Skuteczna rekrutacja 2.0”, będąca kontynuacją wątków poruszanych w poprzednim wydaniu. Jest to pozycja, która zawiera kompleksową wiedzę przydatną rekruterom, ale też kandydatom, w których procesy rekrutacyjne nadal budzą wiele pytań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Publikacja została przygotowana przez ekspertów Hays Poland – na co dzień spotykających wielu kandydatów oraz współpracujących z wiodącymi pracodawcami i liderami biznesu. Pierwsza część niniejszej książki to zbiór praktycznych porad i wskazówek związanych z udziałem w szeroko pojętej rekrutacji oraz budowaniem relacji z potencjalnym pracodawcą.

Z tej części Czytelnicy dowiedzą się m.in., od czego zacząć przygotowanie do udziału w rekrutacji, jak napisać CV, jak ocenić atrakcyjność otrzymanej oferty pracy, czym jest kontroferta, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe o charakterze zawodowym oraz jak rozmawiać z pracodawcą o wynagrodzeniu lub podwyżce. Druga część zaś ma na celu nakreślenie sposobów na sprostanie wyzwaniom związanym z pozyskiwaniem utalentowanych pracowników.

Na podstawie swoich doświadczeń i wiedzy zdobytej we współpracy z pracodawcami, eksperci Hays Poland przygotowali kompendium wiedzy pozwalające rekruterom działać szybciej, precyzyjniej i efektywniej. W tej części znajdują się także informacje o tym, jak radzić sobie z niedoborem talentów, z jakich form zatrudnienia warto korzystać, dlaczego Assessment Centre jest skutecznym narzędziem w ocenie przyszłego pracownika, co oznacza dobry onboarding, jak korzystać z raportów płacowych oraz jak budować kulturę organizacyjną, którą doceniają pracownicy i kandydaci.

Zapraszamy do lektury. Książka do nabycia w sklepie Infor: sprawdź

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MRPiPS bada 4-dniowy tydzień pracy i chce skrócenia tygodnia pracy w tej kadencji Sejmu

Dwie wypowiedzi członków rządu wskazujące, że skrócenie tygodnia pracy z 5 do 4 dni (albo z 8 godzin dziennie do 7 godzin) może stać się obowiązującym prawem. 

Czerwiec 2024 – dni wolne, godziny pracy

Czerwiec 2024 – dni wolne i godziny pracy w szóstym miesiącu roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w czerwcu? Kalendarz czerwca w 2024 roku nie zawiera ani jednego święta ustawowo wolnego od pracy. Sprawdź, kiedy wypada najbliższe święto.

Komunikat ZUS: 2 maja wszystkie placówki ZUS będą otwarte

W czwartek, 2 maja, placówki ZUS będą otwarte.

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa?

Czy 12 maja 2024 to niedziela handlowa? Czy w maju jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

REKLAMA

Kalendarz maj 2024 do druku

Kalendarz maj 2024 do druku zawiera: święta stanowiące dni wolne od pracy, Dzień Flagi, Dzień Matki i imieniny wypadające w tym miesiącu.

Majówka: Pamiętaj, że obowiązuje zakaz handlu i w długi weekend sklepy będą zamknięte

W środę, 1 maja, zaczyna się majówka. Kto zaplanował sobie urlop na 2 maja, może cieszyć się długim weekendem trwającym aż 5 dni. Jak w tym czasie robić zakupy? Czy wszystkie sklepy będą zamknięte?

Czy polski pracownik czuje się emocjonalnie związany ze swoim miejscem pracy?

1 maja przypada Święto Pracy, to dobry moment, aby zastanowić się nad tym, jak się miewają polscy pracownicy. Jak pracodawcy mogą zadbać o dobrostan pracowników?  

"Student w pracy 2024". Wzrosły zarobki studentów, ale i tak odbiegają od ich oczekiwań

Według marcowego raportu “Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu, co trzeci student w Polsce zarabia między cztery a sześć tysięcy złotych miesięcznie. To o 16,5 proc. więcej, niż rok wcześniej.

REKLAMA

20 lat Polski w UE: 1 maja 2004 - 1 maja 2024. Jak zmieniło się prawo pracy?

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie w dniu 1 maja 2004 Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. To było największe w historii rozszerzenie UE. Prze te 20 lat, do 1 maja 2024 wiele się zmieniło. Szczególnie ważny jest swobodny przepływ pracowników - możliwość pracy za granicą, posiadanie ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz szeregu innych praw pracowniczych. Poniżej opis najważniejszych zmian dla polskiego prawa pracy w związku z wstąpieniem do UE.

Zawodowa służba wojskowa - nie dla osób transseksualnych

Ministerstwo Obrony Narodowej uznaje, że transseksualizm i obojniactwo to przyczyny dyskwalifikujące z zawodowej służby wojskowej. Według rozporządzenia MON to choroby i ułomności. Czy takie wyłączenie jest zgodne z prawem, czy nie dyskryminuje? Temat jest od lat kontrowersyjny, ale warto wiedzieć, że WHO - Światowa Organizacja Zdrowia usunęła transpłciowość, w tym transseksualizm z listy zaburzeń psychicznych. W całą sprawę zaangażował się zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał do sekretarza stanu w MON Cezarego Tomczyka.

REKLAMA