Kategorie

Rekrutacja naszych czasów

Problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników sygnalizują niemal wszystkie firmy. Rynek kandydata oraz rekordowo niskie bezrobocie to główne powody, dla których pracodawcy muszą się dopasować – zaproponować wyższe wynagrodzenie i stale poprawiać oferowane warunki . Z drugiej jednak strony część pracowników skarży się, że rynek pracownika to mit, a na podwyżki mogą liczyć eksperci jedynie kilku branż.

Prognozy ekonomistów i analityków biznesu wskazują, że globalny wzrost gospodarczy utrzyma tempo. Obszary kluczowe dla dalszego rozwoju firm to inwestowanie w kompetencje przyszłości oraz skuteczne unikanie kryzysu, jaki może wywołać narastający niedobór pracowników z poszukiwanymi umiejętnościami. Większość firm zakłada dużą aktywność w obszarach związanych z zasobami ludzkimi.

Niemal wszyscy pracodawcy chcą wykorzystać dzisiejszą sytuację gospodarczą i zwiększyć zatrudnienie. Problematyczne pozostaje jednak pozyskiwanie kandydatów, wynikające w głównej mierze z niedoboru osób posiadających określone kompetencje na rynku pracy, oraz zatrzymanie w strukturach najlepszych pracowników.

Przekłada się to na rosnącą konkurencję między firmami i konieczność prześcigania się w proponowaniu jak najlepszych warunków zatrudnienia. Jednocześnie większość pracowników pozytywnie ocenia perspektywę swojej kariery zawodowej i z optymizmem patrzy w przyszłość. Wysoki odsetek zatrudnionych deklaruje posiadanie wszystkich kompetencji niezbędnych na zajmowanym obecnie stanowisku.

Rosnąca liczba pracowników uważa też, że obecny pracodawca daje im szansę dalszego rozwoju. Coraz większe możliwości w obecnym miejscu pracy nie są jednak argumentem przekładającym się jednoznacznie na chęć pozostania w firmie. Tylko co piąty pracownik deklaruje, że nie rozważa zmiany zawodowej.

Wyzwaniem pozostaje jednak skuteczne poszukiwanie wymarzonego miejsca pracy. Z myślą o potrzebach pracodawców chcących skutecznie pozyskiwać najbardziej utalentowanych pracowników oraz kandydatów, a także szukających informacji o odpowiednim przygotowaniu do uczestnictwa w procesie rekrutacji, powstała książka „Skuteczna rekrutacja 2.0”, będąca kontynuacją wątków poruszanych w poprzednim wydaniu. Jest to pozycja, która zawiera kompleksową wiedzę przydatną rekruterom, ale też kandydatom, w których procesy rekrutacyjne nadal budzą wiele pytań.

Publikacja została przygotowana przez ekspertów Hays Poland – na co dzień spotykających wielu kandydatów oraz współpracujących z wiodącymi pracodawcami i liderami biznesu. Pierwsza część niniejszej książki to zbiór praktycznych porad i wskazówek związanych z udziałem w szeroko pojętej rekrutacji oraz budowaniem relacji z potencjalnym pracodawcą.

Z tej części Czytelnicy dowiedzą się m.in., od czego zacząć przygotowanie do udziału w rekrutacji, jak napisać CV, jak ocenić atrakcyjność otrzymanej oferty pracy, czym jest kontroferta, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe o charakterze zawodowym oraz jak rozmawiać z pracodawcą o wynagrodzeniu lub podwyżce. Druga część zaś ma na celu nakreślenie sposobów na sprostanie wyzwaniom związanym z pozyskiwaniem utalentowanych pracowników.

Na podstawie swoich doświadczeń i wiedzy zdobytej we współpracy z pracodawcami, eksperci Hays Poland przygotowali kompendium wiedzy pozwalające rekruterom działać szybciej, precyzyjniej i efektywniej. W tej części znajdują się także informacje o tym, jak radzić sobie z niedoborem talentów, z jakich form zatrudnienia warto korzystać, dlaczego Assessment Centre jest skutecznym narzędziem w ocenie przyszłego pracownika, co oznacza dobry onboarding, jak korzystać z raportów płacowych oraz jak budować kulturę organizacyjną, którą doceniają pracownicy i kandydaci.

Zapraszamy do lektury. Książka do nabycia w sklepie Infor: sprawdź

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Czas pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja
Czas pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Nowe święto państwowe w Polsce od 2021 r.

  Nowe święto państwowe w Polsce od 2021 r. ustanawia Prezydent RP. Święto będzie w grudniu. Czy to oznacza, ze będzie kolejny dzień wolny od pracy?

  Niebieska Karta UE - będą zmiany

  Niebieska Karta UE dotyczy zatrudniania cudzoziemców spoza UE. Odbywa się na innych zasadach niż obywateli państw członkowskich UE. Europarlament przyjął przepisy ułatwiające zatrudnianie obcokrajowców.

  Jak najniższa krajowa rosła od 2015 do 2022 r.?

  Najniższa krajowa w 2015 r. wynosiła 1750 zł brutto. W 2022 r. będzie to 3010 zł brutto. Najniższa krajowa wzrosła o 1260 zł.

  Dzień próbny w pracy - płatny czy nie?

  Dzień próbny w pracy a wynagrodzenie - czy jest płatny? Co na to prawo? W celu sprawdzenia pracownika należałoby podpisać umowę na okres próbny.

  PIT-2 a ukończenie 26 roku życia - kiedy złożyć?

  PIT-2 a ukończenie 26 roku życia - kiedy należy złożyć oświadczenie? Co z podwyższonymi kosztami przychodu?

  ZUS ERO - emerytura z datą wsteczną

  ZUS ERO to wniosek o emeryturę z datą wsteczną. Podstawą przyznania lub przeliczenia emerytury z datą wcześniejszą są przepisy covidowe. Dla kogo jest ten wniosek?

  Odprawa emerytalna - wysokość, warunki

  Jaka jest wysokość odprawy emerytalnej? Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać? Czy odprowadza się od niej podatek i składki ZUS? Kiedy wypłacić odprawę?

  Jakie są składniki wynagrodzenia za pracę?

  Składniki wynagrodzenia za pracę to przede wszystkim wynagrodzenie zasadnicze i dodatki. Czym premia różni się od nagrody?

  PPK: od 2022 r. stan oszczędności na mojeppk.pl

  PPK - od 2022 r. stan oszczędności będzie można sprawdzić na mojeppk.pl. Do jakich danych będzie miał dostęp każdy uczestnik PPK?

  Płaca minimalna 2022 - jest decyzja rządu

  Płaca minimalna w 2022 r. wzrośnie o 210 zł. Ile wyniesie płaca minimalna 2022? Jest już ostateczna decyzja rządu.

  Praca zdalna a migracje zarobkowe

  Jak praca zdalna wpływa na migracje zarobkowe? Czy na pewno jest ich teraz mniej? Oto wyniki badania.

  Urlop okolicznościowy - śmierć ojca

  Urlop okolicznościowy - śmierć ojca to okoliczność uprawniająca pracownika do wolnego od pracy. Ile dni przysługuje? Jaki jest termin ich wykorzystania?

  Praca zdalna a kolejne fale pandemii [RAPORT]

  Praca zdalna zyskiwała na popularności wraz z nastaniem kolejnych fal pandemii COVID-19. Sprawdź, jaki wpływ na pracę miały fale koronawirusa w Polsce i Unii Europejskiej.

  Co pracownicy mówią o pracodawcach w sieci?

  Pracownik i pracodawca - jak wyglądają stosunki z szefem? Co można przeczytać na ten temat w Internecie? Okazuje się, że najważniejsze jest dobre rozstanie.

  Urodzeni w latach 1984-1994 chcą całkowitej pracy zdalnej

  Całkowita praca zdalna najwięcej zwolenników ma wśród pracowników urodzonych w latach 1984-1994.

  Niemcy: odszkodowanie za kwarantannę tylko dla zaszczepionych

  Odszkodowanie za czas kwarantanny będzie przyznawane tylko zaszczepionym pracownikom? Taki projekt nowych przepisów powstał w Niemczech.

  Składka zdrowotna 2022 - Nowy Ład

  Składka zdrowotna w 2022 r. - jaką składkę wprowadza Nowy Ład? O ile wzrośnie składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2022 r.?

  Wyższe wynagrodzenie młodocianych od 1 września 2021 r.

  Wyższe wynagrodzenie młodocianych pracowników przysługuje od 1 września 2021 r. Jakie są minimalne stawki?

  Odpis na ZFŚS 2022

  Odpis na ZFŚS w 2022 r. - jak zmienia się podstawa odpisu? O ile wzrośnie odpis podstawowy na ZFŚS w 2022 r.?

  Zatrudnienie Ukraińca na umowę zlecenie

  Zatrudnienie Ukraińca na umowę zlecenie - jakie są wady i zalety? Jakie dokumenty są wymagane? Jakie są rodzaje zezwoleń? Jak zatrudnić Ukraińca?

  Wzrost wypadków przy pracy a 100% wzrost składek ZUS

  Wypadki przy pracy mają wpływ na wysokość składek ZUS. Czy powrót do firm i wzrost liczby wypadków spowoduje 100% wzrost składek na ubezpieczenia społeczne?

  Cudzoziemcy z Rosji, Kazachstanu i Turkmenistanu w Polsce

  Cudzoziemcy z Rosji, Kazachstanu i Turkmenistanu mogą wspomóc rynek pracy w Polsce. Ich liczba rośnie. Warto skupić się na zatrzymaniu zagranicznych studentów.

  Automatyzacja HR a redukcja kosztów

  Automatyzacja HR znacząco wpływa na redukcję kosztów. Rozwiązania technologiczne pozwalają na optymalizację wydatków, dzięki czemu pracodawcy, gdy szukają sposobów na cięcia – nie muszą rezygnować ze swoich pracowników.

  Zarobki lekarzy, dentystów, pielęgniarek [ANALIZA]

  Zarobki lekarzy, dentystów, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych, położnych, fizjoterapeutów - ile zarabiają medycy? Jak wiek i płeć wpływa na wysokość wynagrodzenia?

  Emerytury 2022 - bez podatku

  Emerytury w 2022 r. będą wyższe. Od 1 stycznia wchodzi w życie emerytura bez podatku z Polskiego Ładu. Ile emeryci zyskają w 2022 r.?