| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Postanowienie SN z dnia 12 kwietnia 2007 r., sygn. I PK 15/07

Postanowienie SN z dnia 12 kwietnia 2007 r., sygn. I PK 15/07

Ocena dopuszczalności skargi kasacyjnej ze względu na wartość przedmiotu zaskarżenia (art. 3982 § 1 k.p.c.) powinna być odniesiona odrębnie do rozstrzygnięcia sądu drugiej instancji o powództwie głównym i powództwie wzajemnym.  

Postanowienie SN z dnia 12 kwietnia 2007 r., sygn. I PK 15/07

Ocena dopuszczalności skargi kasacyjnej ze względu na wartość przedmiotu zaskarżenia (art. 3982 § 1 k.p.c.) powinna być odniesiona odrębnie do rozstrzygnięcia sądu drugiej instancji o powództwie głównym i powództwie wzajemnym.

 

Sędzia SN Katarzyna Gonera.

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 12 kwietnia 2007 r. sprawy z powództwa Telekomunikacji Polskiej SA Obszaru Telekomunikacji w O. przeciwko Teresie K. o zapłatę kwoty 28.943,60 zł oraz z powództwa wzajemnego Teresy K. przeciwko Telekomunikacji Polskiej SA Obszarowi Telekomunikacji w O. o zapłatę kwoty 6.800 zł z udziałem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Telekomunikacji z siedzibą w O. na skutek skargi kasacyjnej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Telekomunikacji z siedzibą w O. od wyroku Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie z dnia 28 września 2006 r. [...]

1. odrzucił skargę kasacyjną w części dotyczącej powództwa wzajemnego;

2. odmówił przyjęcia skargi kasacyjnej do rozpoznania w części dotyczącej powództwa głównego.

Uzasadnienie 

Sąd Rejonowy- Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie wyrokiem z 30 września 2005 r. [...] w sprawie z powództwa Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie - Obszaru Telekomunikacji w O. przeciwko Teresie K. o zapłatę kwoty 28.943.60 zł oraz z powództwa wzajemnego Teresy K. przeciwko Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie - Obszarowi Telekomunikacji w O. o zapłatę kwoty 6.800 zł, (1) zasądził od pozwanej Teresy K. na rzecz strony powodowej Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie - Obszaru Telekomunikacji w O. kwotę 23.435 zł z ustawowymi odsetkami, (2) oddalił w pozostałym zakresie powództwo główne, (3) oddalił w całości powództwo wzajemne Teresy K. przeciwko Telekomunikacji Polskiej SA w Warszawie - Obszarowi Telekomunikacji w O., (4) orzekł o kosztach procesu. W postępowaniu brał udział - po stronie pozwanej i powódki wzajemnej Teresy K. - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Telekomunikacji z siedzibą w O.

Sąd Okręgowy-Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie wyrokiem z 13 stycznia 2006 r. [...] oddalił apelację pozwanej Teresy K. oraz apelację NSZZ Pracowników Telekomunikacji w O., wniesione od wyroku Sądu Rejonowego.

Skargę o wznowienie postępowania w sprawie zakończonej prawomocnym wyrokiem z 13 stycznia 2006 r. wniósł NSZZ Pracowników Telekomunikacji w O. Skargę o wznowienie postępowania wniosła również pozwana Teresa K.

Czytaj także

Źródło:

Orzeczenia Sądu Najwyższego - Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych
INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »