REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zarządzanie talentami w firmie

Zarządzanie talentami w firmie. /Fot. Fotolia
Zarządzanie talentami w firmie. /Fot. Fotolia

REKLAMA

Zarządzanie talentami w firmie powinno być oparte na rozwijaniu umiejętności i kompetencji pracownika. Dotyczy to szczególnie pracowników o najwyższym potencjale, którzy mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość pracodawcy.

Joanna Kagankiewicz,  Dyrektor ds. Rozwoju Organizacji w ING Życie

Szukanie i zarządzanie talentami w firmie

Zarządzanie talentami w firmie to szczególny obszar praktyk HRowych, dotyczący pracowników o najwyższym potencjale w organizacji. Umiejętnie prowadzone może stać się motorem napędowym organizacji. Jednocześnie, z racji swojej delikatnej specyfiki, wiąże się z dużym ryzykiem zdemotywowania pracowników o dużym wpływie na organizację. Dlatego wymaga nieustannego balansowania między zmieniającymi się potrzebami organizacji a potrzebami rozwojowymi i ambicjami talentów.

Nowe zasady zaangażowania pracowników

Pracownicy wartością przedsiębiorstwa

Pracownicy stanowią o wartości i rozwoju firmy. Dlatego, dla każdego przedsiębiorstwa rozwijanie talentów zatrudnionych osób powinno mieć kluczowe znaczenie w budowaniu przewagi biznesowej nad konkurencją. Jak więc rozpoznać pracownika o wysokim potencjale i poprowadzić proces jego rozwoju?  

Autopromocja

Jak kierując ludźmi unikać porażek i powielać sukcesy

Kup książkę:

Jak kierując ludźmi unikać porażek i powielać sukcesy

Lojalność pracowników sukcesem organizacji cz.1

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szukanie talentów 

Rozwijanie umiejętności i kompetencji dotyczy wszystkich pracowników w firmie. Każdy bowiem ma określone cele i zadania do realizacji oraz potrzeby rozwojowe. Jednak w każdym przedsiębiorstwie jest grupa osób wyróżniających się na tle innych, tzw. talenty. Szukając takich jednostek należy zwracać uwagę na osoby szybko uczące się, które chcą zmieniać swoją rolę w firmie oraz poszerzać zakres odpowiedzialności za pełnione obowiązki.

Kandydaci do programu rozwojowego powinni wyróżniać się wewnętrzną motywacją do rozwoju, wysokim zaangażowaniem oraz chęcią i tempem uczenia się. Warto pod uwagę brać także osoby, które mają ponadprzeciętne wyniki w stawianych im celach i dobrze odnajdują się w sytuacji zmiany.

Autopromocja

Zatrudnianie cudzoziemców. Procedury i rozliczenia

Kup książkę:

Zatrudnianie cudzoziemców. Procedury i rozliczenia

Zadaj pytanie na FORUM

Realizując projekt rozwoju talentów należy przykładać ogromną uwagę do świadomego i zobiektywizowanego procesu selekcji. Warto oprzeć go na rzetelnej ocenie potencjału poprzez stosowanie m.in. przeglądów talentów, feedbacków rozwojowych i wywiadów behawioralnych. Warto proces selekcji uzupełnić o testy psychometryczne, które poszerzą naszą wiedzę o potencjale rozpatrywanych kandydatów.

Autopromocja

Bieżące aktualności o zmianach przepisów

Czy biuro rachunkowe ma nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem KSeF? Zmiany w podatkach dochodowych na 2024 r. i innych zmianach w VAT 2024 oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. I wiele innych bieżących tematów ...

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

Rozwijanie potencjału pracownika 

Każdy talent powinien mieć indywidualny plan rozwoju. Ważne, aby był on przygotowany przez pracownika wspólnie z przełożonym, który czuwa nad jego postępami. W samym już procesie rozwoju talentu kluczowym elementem jest praktyka, czyli zmiana roli czy udział w projektach biznesowych. Jest to jeden z głównych elementów sprzyjających uczeniu się przez pracownika i zdobywaniu przez niego nowych doświadczeń.

Należy także pamiętać, że zarządzanie talentami to obszar, który cały czas trzeba rozwijać i usprawniać zgodnie ze zmieniającymi się celami firmy, a także potrzebami rozwojowymi talentów. Warto tutaj słuchać informacji zwrotnej od uczestników programu. Dzięki temu na bieżąco wiemy, co należy zmienić. Ponadto sami pracownicy będą mieli poczucie wpływu na swoje miejsce pracy oraz większą satysfakcję z uczestnictwa w takim programie rozwojowym.

Umożliwiając pracownikom rozwijanie naturalnych uzdolnień, wpływamy na zwiększenie ich motywacji i jakości pracy, a tym samym na rozwój samej firmy.

Różnorodność płci w miejscu pracy

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Centralna Informacja Emerytalna - już od 5 października 2023

  Co to jest Centralna Informacja Emerytalna? Okazuje się, że niebawem będzie można szybko sprawdzić jaką w przyszłości otrzyma się emeryturę i ile zgromadziło się oszczędności w ZUS, KRUS, OFE, PPK czy IKZE. Nowe przepisy to prawdziwa rewolucja dla ubezpieczeń społecznych!

  Jak pokolenie Z buduje swoje kariery. Badanie Pracuj.pl

  Dwadzieścia siedem procent przedstawicieli pokolenia Z zmieniło pracę w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W silver generation takiej zmiany dokonało tylko 2% respondentów. W ciągu ostatniego roku wśród najstarszej aktywnej zawodowo grupy wynik ten osiąga 7%, a wśród najmłodszej aż 62%. Jak wynika z badania Pracuj.pl, generacja Z pod kątem mobilności zawodowej znacznie przewyższa wszystkie pozostałe grupy wiekowe. Czy to oznacza, że na rynek wchodzą niepewni pracownicy? 

  Branżowe centra umiejętności będą dokształcać młodocianych. Rząd przygotowuje nowe rozporządzenie

  Branżowe centra umiejętności (BCU) to nowa kategoria placówek systemu oświaty. Podstawą prawną ich tworzenia jest nowelizacja Prawa oświatowego. W celu wdrożenia BCU rząd przystąpił do prac nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania. Informacja na ten temat została zamieszczona w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

  BHP - wszystko co trzeba wiedzieć na ten temat

  Każdy przedsiębiorca powinien mieć na uwadze, że przestrzeganie przepisów BHP jest obowiązkowe, a te kwestie mogą zostać skontrolowane przez Państwową Inspekcję Pracy. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. 

  REKLAMA

  Do 30 września był czas, żeby wykorzystać zaległe urlopy. Pracownicy lubią chomikować dni wolne

  Dlaczego urlopy powinny być wykorzystywane na bieżąco? Zbyt duża kumulacja dni wolnych może spowodować, że pracownik będzie musiał wykorzystać go w momencie, gdy będzie on pracodawcy bardzo potrzebny. 

  Praca zdalna szansą dla osób z niepełnosprawnościami

  Upowszechnienie pracy zdalnej i hybrydowej może ułatwić zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza na stanowiskach biurowych czy specjalistycznych, niewymagających fizycznej obecności w biurze - przekonują eksperci w raporcie „Uwarunkowania i korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnościami” przygotowanym przez Lewiatana.

  PPK. Deklarację o rezygnacji można „odwołać”

  Powrót do oszczędzania w PPK, po złożeniu deklaracji o rezygnacji, następuje poprzez złożenie wniosku o dokonywanie wpłat do PPK. Pracownik może go złożyć w każdej chwili i jest on skuteczny od momentu przekazania go pracodawcy.

  Praca cudzoziemców. Co zrobić po zarejestrowaniu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi

  Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi legalizuje zatrudnienie cudzoziemców z pięciu krajów: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Po jego zarejestrowaniu pracodawca ma obowiązek informacyjny. Jaki? Ponadto, opisujemy kiedy nie jest wymagany wpis nowego oświadczenia do ewidencji. 

  REKLAMA

  Kurs dla pracowników administracji publicznej

  Kursy dla pracowników administracji publicznej dają możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Właśnie trwa rekrutacja w ramach kolejnego projektu. Czym jest Young Leaders’ Program 2024-2026 i jakie umiejętności można nabyć? 

  Wzrost zatrudnienia w fotowoltaice słonecznej

  Pomimo kryzysów gospodarczych, inflacji, wojny i globalnych problemów współczesnego świata - da się zauważyć dynamiczny rozwój sektora zielonej energii. Raport MOP oraz organizacji IRENA pokazuje, że liczba miejsc pracy w sektorze energii odnawialnej prawie podwoiła się w ciągu ostatniej dekady, do 13,7 mln w 2022 r.

  REKLAMA