| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Skuteczna motywacja z Benefit Systems

Skuteczna motywacja z Benefit Systems

W obecnych czasach wynagrodzenie nie jest już wystarczającym sposobem pozyskania oraz zatrzymania w organizacji wartościowych pracowników. Pracownicy są bardziej wymagający i oczekują od swoich pracodawców znacznie więcej. Potwierdzają to wyniki badania Benefit Systems i HRNews – zdaniem aż 61,5 proc. biorących udział w badaniu pracowników, świadczenia pozapłacowe są bardzo istotne.

Odkąd na polskim rynku pracy spotyka się kilka pokoleń pracowników – bardzo od siebie różnych, zarządzanie nimi bez uwzględniania różnic międzypokoleniowych jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Świadomość, że wiek pracowników warunkuje ich sposób funkcjonowania w organizacji oraz stosunek do pracy, zmieniła podejście do zarządzania zasobami ludzkimi. Różnice międzypokoleniowe wpływają dziś na sposób zarządzania, motywowania oraz komunikacji w organizacjach.

Tworząc systemy motywacyjne, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę, co motywuje poszczególne pokolenia. Każde pokolenie ma inne oczekiwania i trudno znaleźć benefity, które zaspokoją potrzeby każdego w równym stopni. Pokolenie Y to osoby, dla których liczy się rozwój zawodowy, ale i osobisty, dlatego w ich przypadku przydatne będą benefity, które pozwolą im rozwijać się pozazawodowo – kulturalnie, sportowe, kulinarnie. Dla pokolenia X istotne będą benefity, które pozwolą godzić życie prywatne z zawodowym – pakiety wyjazdowe, czy opieka medyczna.  Przy tak różnorodnych potrzebach, rośnie znaczenie odpowiednio dobranych systemów motywacyjnych – elastycznych, uwzględniających najnowsze trendy i indywidualne potrzeby pra­cowników. Im bardziej pracodawca dba o potrzeby pracowników i wspiera ich w niełatwym dziś procesie godzenia życia prywatnego oraz rodzinnego z zawodowym, tym bardziej lojalny i oddany zespół zyskuje. Organizacje świadome wagi motywacji w procesie zarządzania coraz częściej starają się jak najlepiej rozpo­znać realne potrzeby, oczekiwania i plany różnych grup pracowników. Służą temu nowoczesne narzędzia motywacyjne, zapewniające pracownikom atrakcyjne roz­wiązania z zakresu czasu wolnego oraz rozwoju.

Bogate portfolio rozwiązań  dla każdego

Zarządzanie różnorodnością, odpowiednie dopasowanie benefitów do potrzeb i oczekiwań pracowników, utrzymywanie wysokiego poziomu zaangażowania i stałe motywowanie pracowników to wyzwania, z którymi mierzą się pracodawcy i zespoły HR. Natomiast Benefit Systems, zauważając zmiany na rynku i potrzeby nowych generacji pracowników, stara się dostarczać rozwiązania wspierające pracodawców, satysfakcjonujące pracowników oraz zgodne z obecnymi trendami. Formy narzędzi motywacyjnych mogą być różne. Flagowym produktem Grupy Benefit Systems jest program MultiSport, który daje niemal nieograniczony dostęp do najlepszych i najpopularniej­szych obiektów sportowych na terenie całej Polski. W badaniu przeprowadzonym przez Gfk Polonia dla Benefit Systems w 2010 roku niemal 90 proc. posiadaczy kart MultiSport Plus deklarowało ich realny wpływ na postrzeganie i lojalność względem pracodawcy.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »