REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Skuteczna motywacja z Benefit Systems

REKLAMA

W obecnych czasach wynagrodzenie nie jest już wystarczającym sposobem pozyskania oraz zatrzymania w organizacji wartościowych pracowników. Pracownicy są bardziej wymagający i oczekują od swoich pracodawców znacznie więcej. Potwierdzają to wyniki badania Benefit Systems i HRNews – zdaniem aż 61,5 proc. biorących udział w badaniu pracowników, świadczenia pozapłacowe są bardzo istotne.

Odkąd na polskim rynku pracy spotyka się kilka pokoleń pracowników – bardzo od siebie różnych, zarządzanie nimi bez uwzględniania różnic międzypokoleniowych jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Świadomość, że wiek pracowników warunkuje ich sposób funkcjonowania w organizacji oraz stosunek do pracy, zmieniła podejście do zarządzania zasobami ludzkimi. Różnice międzypokoleniowe wpływają dziś na sposób zarządzania, motywowania oraz komunikacji w organizacjach.

REKLAMA

Autopromocja

Tworząc systemy motywacyjne, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę, co motywuje poszczególne pokolenia. Każde pokolenie ma inne oczekiwania i trudno znaleźć benefity, które zaspokoją potrzeby każdego w równym stopni. Pokolenie Y to osoby, dla których liczy się rozwój zawodowy, ale i osobisty, dlatego w ich przypadku przydatne będą benefity, które pozwolą im rozwijać się pozazawodowo – kulturalnie, sportowe, kulinarnie. Dla pokolenia X istotne będą benefity, które pozwolą godzić życie prywatne z zawodowym – pakiety wyjazdowe, czy opieka medyczna.  Przy tak różnorodnych potrzebach, rośnie znaczenie odpowiednio dobranych systemów motywacyjnych – elastycznych, uwzględniających najnowsze trendy i indywidualne potrzeby pra­cowników. Im bardziej pracodawca dba o potrzeby pracowników i wspiera ich w niełatwym dziś procesie godzenia życia prywatnego oraz rodzinnego z zawodowym, tym bardziej lojalny i oddany zespół zyskuje. Organizacje świadome wagi motywacji w procesie zarządzania coraz częściej starają się jak najlepiej rozpo­znać realne potrzeby, oczekiwania i plany różnych grup pracowników. Służą temu nowoczesne narzędzia motywacyjne, zapewniające pracownikom atrakcyjne roz­wiązania z zakresu czasu wolnego oraz rozwoju.

Bogate portfolio rozwiązań  dla każdego

Zarządzanie różnorodnością, odpowiednie dopasowanie benefitów do potrzeb i oczekiwań pracowników, utrzymywanie wysokiego poziomu zaangażowania i stałe motywowanie pracowników to wyzwania, z którymi mierzą się pracodawcy i zespoły HR. Natomiast Benefit Systems, zauważając zmiany na rynku i potrzeby nowych generacji pracowników, stara się dostarczać rozwiązania wspierające pracodawców, satysfakcjonujące pracowników oraz zgodne z obecnymi trendami. Formy narzędzi motywacyjnych mogą być różne. Flagowym produktem Grupy Benefit Systems jest program MultiSport, który daje niemal nieograniczony dostęp do najlepszych i najpopularniej­szych obiektów sportowych na terenie całej Polski. W badaniu przeprowadzonym przez Gfk Polonia dla Benefit Systems w 2010 roku niemal 90 proc. posiadaczy kart MultiSport Plus deklarowało ich realny wpływ na postrzeganie i lojalność względem pracodawcy.

Firma stara się rozbudować ofertę zgodnie z trendami, dlatego wprowadziła na rynek nowoczesny program motywacyjny MultiBenefit, w którym pracodawca opłaca pracownikom  jedynie dostęp do platformy, natomiast pracownicy z własnych środków mogą kupować z atrakcyjne oferty, które pozytywnie wpływając na ich budżet miesięczny. W ten sposób pracodawca zyskuje elastyczne narzędzie motywacyjne, które nie wymaga od niego dużych nakładów finansowych,  a pracownik – realne oszczędności – nawet do 141 zł miesięcznie – oraz bogatą ofertę. Zgodnie z Raportem ARC Rynek i Opinia dla Benefit Systems, aż 45 proc. pracowników współfinansuje swoje świadczenia pozapłacowe. Dodatkowo z naszych badań wynika, że aż 80% pracowników chętnie wydałoby własne pieniądze na zakupy spożywcze, paliwo, na artykuły z zakresy RTV i AGD, wyposażenie domu czy ubrania. I faktycznie tak jest, ponieważ użytkownicy platformy najczęściej korzystają z bonów na zakupy spożywcze czy ubrania, a także z bonów na paliwo. Nie tak popularne, ale również często wybierane są przez nich bilety do kina, teatru, a także na inne wydarzenia kulturalne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Benefit Systems motywują ludzie

Benefit Systems od zawsze stawia w centrum swoich działań ludzi. Dba o satysfakcję, zdrowie oraz motywację pracowników wiodących firm i instytucji w Polsce. Z uwagą śledzi trendy i rynek, wsłuchuje się uważnie w potrzeby oraz oczekiwania swoich klientów, użytkowników i partnerów. W tym celu rozwija portfolio programów z zakresu świadczeń pozapłacowych, które pozwalają firmom skutecznie motywować zespół i przyciągać talenty.

Innowacyjne zmiany wprowadzone przez Benefit Systems w zakresie świadczeń pozapłacowych w dziedzinie sportu i rekreacji okazały się mieć szerszy wymiar społeczny. Dotyczy to również pozostałych nowatorskich programów Spółki, które mają szansę pozytywnie wpłynąć na osiąganie przez pracowników większej równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, czyli work-life balance.

autor: Ludmiła Sandros

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA