REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość pracy: Perspektywy zawodowe dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w świetle rosnących zagrożeń online

Przedsiębiorstwa i instytucje rządowe intensywnie poszukują ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa
Przedsiębiorstwa i instytucje rządowe intensywnie poszukują ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dobie dynamicznego rozwoju technologii i coraz większej liczby użytkowników internetu, zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagają zaawansowanych rozwiązań. W świetle tego wyzwania ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa potrzebuje się więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jakie są perspektywy zawodowe dla tych specjalistów w kontekście rosnących zagrożeń online?

Wzrost cyberzagrożeń sprawia, że przedsiębiorstwa i instytucje rządowe intensywnie poszukują ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy posiadają nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale również praktyczne umiejętności. 

Autopromocja

Identyfikacja zagrożeń to podstawa ich zwalczania

Jedną z najważniejszych umiejętności jest zdolność do identyfikacji i analizy potencjalnych zagrożeń oraz opracowywania skutecznych strategii ich przeciwdziałania. Ponadto, umiejętność programowania, w tym znajomość języków takich jak Python czy Java, jest niezwykle cenna dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

W dzisiejszych czasach kluczową rolę odgrywają także umiejętności związane z analizą danych, sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa powinien być w stanie wykorzystać nowoczesne narzędzia do przewidywania i reagowania na ataki cybernetyczne w czasie rzeczywistym.

Trendy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

W miarę rozwoju technologii, trendy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa również ewoluują. Obecnie kluczowym trendem jest przenoszenie zasobów i aplikacji do chmury, co stwarza nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem danych. Dlatego ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa zależy na doskonaleniu umiejętności związanych z zabezpieczaniem chmur obliczeniowych i wdrażaniem skutecznych polityk bezpieczeństwa w tym obszarze.

Ponadto, rosnąca popularność Internetu Rzeczy (IoT) stawia przed ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa zadanie ochrony coraz większej liczby urządzeń podłączonych do sieci, co wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Stanowiska oferujące najlepsze wynagrodzenie

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, wielu pracodawców jest gotowych oferować atrakcyjne wynagrodzenia, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych specjalistów. Najlepsze wynagrodzenie często oferowane jest na stanowiskach takich jak:

 • Kierownik ds. bezpieczeństwa informacji: Osoba na tym stanowisku odpowiada za opracowywanie i wdrażanie strategii bezpieczeństwa informacji w organizacji.
 • Analityk zagrożeń cybernetycznych: Specjalista odpowiedzialny za monitorowanie, analizę i reagowanie na ataki cybernetyczne.
 • Inżynier bezpieczeństwa sieci: Osoba zajmująca się projektowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem infrastrukturą sieciową z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa.
 • Specjalista ds. bezpieczeństwa aplikacji: Ekspert odpowiedzialny za ocenę bezpieczeństwa aplikacji oraz opracowywanie zaleceń dotyczących ich poprawy.

Wniosek jest jasny: przyszłość pracy dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa jest bardzo obiecująca. Znajomość najnowszych technologii, umiejętność analitycznego myślenia oraz gotowość do ciągłego doskonalenia się są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z rosnącego ryzyka związanego z cyberzagrożeniami i są skłonne inwestować w ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, co czyni tę dziedzinę niezwykle atrakcyjną dla ambitnych specjalistów.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Urlop na żądanie w 2024 - sprawdź jak złożyć wniosek

  Ile dni urlopu na żądanie przysługuje w 2024? Jak złożyć wniosek o urlop na żądanie? Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie? Czy urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego? Czy prawo do urlopu na żądnie mają pracownicy zatrudnieni na ½ czy ¼ etatu?

  9 grudnia - Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji

  W dniu 9 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. Korupcja to dość ogólne sformułowanie. Zjawisko to przybiera różne postaci. Często też korupcja występuję w miejscu pracy, np. w państwowych urzędach, jednostkach samorządu terytorialnego, w urzędach skarbowych, w policji czy prokuraturze. Jak zapobiegać korupcji i jaką rolę pełni Centralne Biuro antykorupcyjne?

  Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w 2024

  Będą wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Pracy w 2024, jeszcze większe niż w 2023 r. Czy pracodawcy mają się czego obawiać, a pracownicy zyskają na ochronie swoich podstawowych praw? Rok 2024 będzie szczególny, bowiem to rok finalizujący trzyletni „Program działania Państwowej Inspekcji Pracy na lata 2022-2024”.

  Trzynastka za 2023 r. Nie wszyscy pracownicy dostaną dodatkowe wynagrodzenie roczne

  Dodatkowe wynagrodzenie roczne jest świadczeniem przysługującym pracownikom jednostek sfery budżetowej. Pracodawcy zobowiązani są wypłacić swoim pracownikom tzw. trzynastkę należną za 2023 r. do końca marca 2024 r. Pracownik uzyska to świadczenie pod warunkiem przepracowania w jednostce minimalnego okresu 6 miesięcy w roku, za który przysługuje trzynastka.

  REKLAMA

  Stawka godzinowa netto 2024

  Stawka godzinowa netto – ile wynosi od stycznia 2024 roku? Minimalna stawka godzinowa brutto to 27,70 zł brutto. Ile na rękę otrzymasz na umowie zlecenie? 

  Przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO będzie można potwierdzić certyfikatem

  „Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zatwierdził Dodatkowe wymogi akredytacji podmiotów certyfikujących. W oparciu o ten dokument będzie dokonywana akredytacja podmiotów certyfikujących, które będą weryfikować zgodność operacji przetwarzania danych osobowych prowadzonych przez administratorów i podmioty przetwarzające” – poinformował Urząd Ochrony Danych Osobowych.

  Można dostać emeryturę po zmarłym emerycie. Ale konieczny jest wniosek w konkretnym terminie [Komunikat ZUS-u]

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał informację, że po śmierci emeryta lub rencisty prawo do wypłaty świadczenia (emerytury lub renty) ustaje. Listonosz, który przynosi emeryturę (rentę) osoby zmarłej, nie powinien wypłacać tych pieniędzy domownikom. Taką emeryturę czy rentę należy zwrócić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast uprawniony członek rodziny ma prawo złożyć wniosek o wypłatę tzw. niezrealizowanego świadczenia.

  Wideoszkolenie: Zasady pracy przy monitorze ekranowym – nowe obowiązki pracodawców + WZORY DOKUMENTÓW

  Wideoszkolenie „Zasady pracy przy monitorze ekranowym – nowe obowiązki pracodawców” poświęcone jest zmianom wprowadzonym nowelizacją rozporządzenia ws. bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. 

  REKLAMA

  Badania profilaktyczne pracowników. Przeciwwskazania lekarskie do wykonywania pracy uzasadniają wypowiedzenie umowy o pracę

  Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Jeżeli w wyniku badań profilaktycznych lekarz medycyny pracy nie dopuścił pracownika do pracy ze względu na stan zdrowia, wówczas pracodawca może zmienić pracownikowi warunki pracy lub wypowiedzieć mu umowę o pracę.

  Nieobecność w pracy. Wezwanie urzędu, sądu, policji – jak się usprawiedliwić

  Nieobecność w pracy będąca skutkiem wezwania pracownika przez organ publiczny można usprawiedliwić. Przepisy prawa pracy określają sposób usprawiedliwiania tego rodzaju nieobecności. Jak można usprawiedliwić nieobecność na wezwanie organu publicznego? Wyjaśniamy.

  REKLAMA