REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość pracy: Perspektywy zawodowe dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w świetle rosnących zagrożeń online

Przedsiębiorstwa i instytucje rządowe intensywnie poszukują ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dobie dynamicznego rozwoju technologii i coraz większej liczby użytkowników internetu, zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagają zaawansowanych rozwiązań. W świetle tego wyzwania ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa potrzebuje się więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jakie są perspektywy zawodowe dla tych specjalistów w kontekście rosnących zagrożeń online?

Wzrost cyberzagrożeń sprawia, że przedsiębiorstwa i instytucje rządowe intensywnie poszukują ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy posiadają nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale również praktyczne umiejętności. 

Autopromocja

Identyfikacja zagrożeń to podstawa ich zwalczania

Jedną z najważniejszych umiejętności jest zdolność do identyfikacji i analizy potencjalnych zagrożeń oraz opracowywania skutecznych strategii ich przeciwdziałania. Ponadto, umiejętność programowania, w tym znajomość języków takich jak Python czy Java, jest niezwykle cenna dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

W dzisiejszych czasach kluczową rolę odgrywają także umiejętności związane z analizą danych, sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa powinien być w stanie wykorzystać nowoczesne narzędzia do przewidywania i reagowania na ataki cybernetyczne w czasie rzeczywistym.

Trendy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

W miarę rozwoju technologii, trendy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa również ewoluują. Obecnie kluczowym trendem jest przenoszenie zasobów i aplikacji do chmury, co stwarza nowe wyzwania związane z bezpieczeństwem danych. Dlatego ekspertom ds. cyberbezpieczeństwa zależy na doskonaleniu umiejętności związanych z zabezpieczaniem chmur obliczeniowych i wdrażaniem skutecznych polityk bezpieczeństwa w tym obszarze.

Ponadto, rosnąca popularność Internetu Rzeczy (IoT) stawia przed ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa zadanie ochrony coraz większej liczby urządzeń podłączonych do sieci, co wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Stanowiska oferujące najlepsze wynagrodzenie

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, wielu pracodawców jest gotowych oferować atrakcyjne wynagrodzenia, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych specjalistów. Najlepsze wynagrodzenie często oferowane jest na stanowiskach takich jak:

  • Kierownik ds. bezpieczeństwa informacji: Osoba na tym stanowisku odpowiada za opracowywanie i wdrażanie strategii bezpieczeństwa informacji w organizacji.
  • Analityk zagrożeń cybernetycznych: Specjalista odpowiedzialny za monitorowanie, analizę i reagowanie na ataki cybernetyczne.
  • Inżynier bezpieczeństwa sieci: Osoba zajmująca się projektowaniem, wdrażaniem i zarządzaniem infrastrukturą sieciową z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa.
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa aplikacji: Ekspert odpowiedzialny za ocenę bezpieczeństwa aplikacji oraz opracowywanie zaleceń dotyczących ich poprawy.

Wniosek jest jasny: przyszłość pracy dla ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa jest bardzo obiecująca. Znajomość najnowszych technologii, umiejętność analitycznego myślenia oraz gotowość do ciągłego doskonalenia się są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z rosnącego ryzyka związanego z cyberzagrożeniami i są skłonne inwestować w ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, co czyni tę dziedzinę niezwykle atrakcyjną dla ambitnych specjalistów.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynagrodzenie minimalne pracowników w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2024 r. w zależności od wymiaru etatu – wyliczenia

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje nie małe zmiany w płacy minimalnej. Resort chce, aby minimalne wynagrodzenie stanowiło 60% przeciętnego wynagrodzenia. Przypomnijmy, że w I kwartale 2024 r. przeciętne wynagrodzenie wynosi 8147,38​​​​​​​ zł. Tak więc na chwilę obecną minimalne wynagrodzenie wynosiłoby 4888 zł a nie 4300 jak ma to być od 1 lipca. Dobre i 500 zł więcej.

Dzień dziecka 2024: czego uczyć dzieci, by poradziły sobie na rynku pracy przyszłości?

Zbliża się 1 czerwca - Dzień Dziecka. Czy praca dzieci jest dozwolona? W wielu przypadkach tak - jest dozwolona, jednak czego uczyć dzieci w 2024 roku, by poradziły sobie na rynku pracy przyszłości? Duży wpływ na pracę dzieci ma edukacja, jednak tradycyjny model edukacji nie nadąża za dynamicznie zmieniającymi się realiami współczesnego rynku pracy i technologii.

Rewolucja w zawodzie psychologa

Szykują się nie małe zmiany w zawodzie psychologa. Trwają prace nad projektem nowej ustawy. Będzie nowy samorząd psychologów, regionalna lista psychologów, dookreślenie czym są usługi psychologiczne i zaostrzenie odpowiedzialności zawodowej. MPiPS uważa, że w zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów trzeba zaprowadzić zmiany, ponieważ aktualne regulacje są niezgodne z prawem UE. 

Min. edukacji B. Nowacka: Nauczyciele dalej bez wynagrodzenia za wycieczki. Ale jest dofinansowanie do wycieczek

Podróż z klasą to nowy program dofinansowania 100% wycieczek szkolnych. Zapowiedziała go min. edukacji Barbara Nowacka. W odróżnienia od programów wprowadzonych przez P. Czarnka, szkoły mają większą swobodę wyboru celu wycieczki. Dalej nauczyciele nie mają przewidzianego wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczki.

REKLAMA

Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę. Polacy rozstrzygnęli

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET, nieco więcej niż 47% Polaków popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do czterech dni. Z drugiej strony, prawie 40% respondentów nie chce skrócenia tygodnia pracy, jeśli to oznacza utrzymanie obecnych wynagrodzeń.

MRPiPS: Podwyżka o 1000 zł prawnie niemożliwa. Od 1 lipca 2024 r. pracownicy poniżej 4300 zł pensji minimalnej [projekt rozporządzenia]

Problem dotyczy VI grup zaszeregowania pracowników samorządowych. Rząd nie może im dać pensji minimalnej 4300 zł brutto. Bo wymaga to podwyżki 30%, a w budżecie zapisano 20%. Rozwiązaniem jest dorzucenie pracownikom brakujących pieniędzy przez samorządy.

We wrześniu emeryci i renciści otrzymają czternastą emeryturę. Ile to będzie?

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające termin wypłaty czternastej emerytury. Zgodnie z nim wypłata czternastki nastąpi we wrześniu. Jaka będzie wysokość świadczenia?

Dzień Dziecka 2024 r.: Prezenty z zakładu pracy. Czy to możliwe

Z okazji Dnia Dziecka niektórzy pracodawcy przygotowują paczki dla dzieci pracowników. Paczki mogą być finansowane nie tylko ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. W zależności od źródła finansowania, różne będą zasady przyznawania paczek.

REKLAMA

Wybory do europarlamentu 2024 r. Dieta

9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Członkom komisji wyborczych z tytułu pracy w tych komisjach należy się wynagrodzenie w formie zryczałtowanej diety oraz inne świadczenia.

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej

20 maja 2024 r. minął termin na rozliczenie rocznej składki zdrowotnej za 2023 r. Przedsiębiorcy mają coraz mniej czasu na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty.

REKLAMA