reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > 4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę

4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę

Dobrze postawione pytania do rekrutera pokażą mu Twoją motywację do pracy, której oczekują pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o co warto spytać się na rozmowie kwalifikacyjnej, żeby zwiększyć swoją szansę na zdobycie pracy.

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Przygotuj się na to, że pod koniec spotkania pracodawca zapyta Cię o Twoje pytania do niego.

To doskonały moment na zdobycie większej wiedzy o firmie i stanowisku. Dobrze postawione pytania do rekrutera pokażą mu Twoją motywację do pracy, której oczekują pracodawcy.

Żeby dotrzeć do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, musisz zainteresować rekrutera swoim CV. Zobacz jak skutecznie napisać CV, które zwiększy Twoje szanse na zaproszenie.

1. Jakie są plany działu, do którego dołączę?

Pytanie o plany działu, do którego dołączysz pozwolą Ci dowiedzieć się:

  • w jakich projektach będziesz miał okazję uczestniczyć,
  • czy praca związana z Twoim stanowiskiem Ci odpowiada,
  • jaką masz szansę na rozwój.

Starasz się o pracę w dziale marketingu. Dzięki powyższym pytaniom dowiesz się, czy firma planuje nowe akcje marketingowe czy też udział w nowych targach branżowych. Będziesz mógł realnie wyobrazić sobie swoją rolę w tych projektach.

Przemyśl czy kierunek, który został obrany przez szefa działu na pewno Cię interesuje. Jest to kluczowy moment w wyborze nowej pracy. Nie chciałbyś się przecież znaleźć się w firmie, która zajmuje się projektami, które są dla Ciebie mało atrakcyjne.

Polecamy produkt: Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne od 1 stycznia 2017 r.

Pytanie o plany działu pokazują również Twoje zaangażowanie i szczerą ciekawość nowej pracy. Rekruter uzna je jako dowód Twojej wysokiej motywacji. Dzięki temu zwiększysz swoją szansę na zatrudnienie.

2. Jaki styl zarządzania ma mój przyszły przełożony?

Przełożony ma bardzo duży wpływ na Twoją pracę. Pytanie o to kim jest i w jaki sposób pracuje ze swoim zespołem jest więc niezwykle istotną kwestią.

Wiedza o swoim przyszłym szefie pozwoli Ci świadomie podjąć decyzję o zatrudnieniu w nowej firmie. Jeśli przełożony ma styl zarządzania, który Ci odpowiada, jest duża szansa, że będziesz zadowolony z nowej pracy.

Warto również szczerze powiedzieć o swoich oczekiwaniach i powiedzieć o tym, w jaki sposób Ty współpracujesz z przełożonym. Jeśli na przykład lubisz nieoficjalną atmosferę pracy, nie lubisz kontroli i samodzielnie podejmujesz decyzje dotyczące sposobu wykonywania zadań, powiedz o tym. W wypadku kiedy Twój przyszły przełożony preferuje odwrotny styl pracy, to stanowisko raczej nie jest dla Ciebie.

Ważne żebyś świadomie wybrał swoją nową pracę i potrafił przewidzieć czy firma, do której się zgłosiłeś Ci odpowiada. Pytanie o przyszłego szefa pozwoli Ci określić z dużym prawdopodobieństwem, czy dokonałeś właściwego wyboru.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 03.01.2017

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę/ fot. Fotolia
4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę/ fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy 202159.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama