| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Rekrutacja > 4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę

4 pytania, które warto zadać pracodawcy podczas rozmowy o pracę

Dobrze postawione pytania do rekrutera pokażą mu Twoją motywację do pracy, której oczekują pracodawcy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o co warto spytać się na rozmowie kwalifikacyjnej, żeby zwiększyć swoją szansę na zdobycie pracy.

3. Jak będą wyglądać kolejne etapy rekrutacji?

Jeśli pracodawca nie powiedział Ci jak zaplanowana jest cała rekrutacja koniecznie o to spytaj. Kiedy będziesz wiedzieć co Cię czeka, Twój stres związany z tym procesem będzie znacznie mniejszy.

Niektóre z etapów wymagają dodatkowego przygotowania. Jeśli pracodawca zaplanował przykładowo test z języka angielskiego, warto żebyś wiedział o tym odpowiednio wcześniej. Masz wtedy szansę poćwiczyć i przypomnieć sobie zwroty, których dawno nie używałeś.

Wiedza dotycząca kolejnych kroków rekrutacji pozwoli Ci również przygotować się psychicznie do następnych rozmów. Jeśli czekają Cię 3 spotkania, a jednym z nich jest rozmowa z dyrektorem generalnym i przełożonym działu, masz szansę sprawdzić wcześniej informacje kim są te osoby. Dzięki temu będziesz mniej się denerwować i lepiej się zaprezentujesz.

4. Kiedy mogę liczyć na informację zwrotną?

Pod koniec rozmowy nie zapomnij spytać, kiedy będzie znany wynik rekrutacji lub jej etapu. Jest to kluczowa kwestia, szczególnie jeśli masz zaplanowane rozmowy z innymi pracodawcami.

Masz prawo znać ocenę swojej kandydatury, bez względu na to czy jest pozytywna czy negatywna. Jeśli pracodawca zadeklarował, że udzieli Ci odpowiedzi w ciągu 2 tygodni, poczekaj cierpliwie do tego momentu. W razie braku kontaktu z jego strony po tym czasie, możesz spytać o informację zwrotną.

Termin odpowiedzi może być dla Ciebie istotny jeśli jesteś w trakcie innego procesu rekrutacyjnego. Możesz wtedy przygotować się do tego, jaką decyzję podjąć gdy druga firma złoży Ci ofertę zatrudnienia. Możesz albo ją przyjąć nie czekając na decyzję pierwszego rekrutera, albo poprosić firmę, która chce rozpocząć z Tobą pracę, by poczekała kilka dni na Twoją decyzję.

Dzięki wiedzy dotyczącej terminu informacji zwrotnej będziesz wiedzieć co Cię czeka, więc stres związany z procesem rekrutacyjnym będzie mniejszy.

Pamiętaj, że pytania, które zadasz podczas rozmowy o pracę pozwolą Ci zdobyć większą wiedzę na temat swojego przyszłego stanowiska i przełożonego. Jest to kluczowa kwestia dotycząca decyzji o zatrudnieniu się w nowej firmie. Takie pytania pokażą też Twoją motywację, na której zależy pracodawcy. Kiedy je zadasz, zwiększysz w związku z tym swoją szansę na nową pracę.

Zastanawiasz się, czy są pytania, których nie powinno się zadawać pracodawcy? Zobacz, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej zmniejszają Twoje szanse na pracę: https://interviewme.pl/blog/pytania-na-rozmowie-kwalifikacyjnej-jakich-nie-zadawac

Autor: Joanna Gąsiorowska, Konsultant Kariery w Interviewme. Dyplomowany doradca zawodowy wyspecjalizowany w rozpoznawaniu i rozwijaniu kompetencji i preferencji zawodowych kandydatów. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji po stronie Agencji Doradztwa Personalnego oraz w wewnętrznym dziale personalnym.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK