| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Motywacja kompleksowa

Motywacja kompleksowa

Jak zadbać o odpowiednią efektywność pracowników - odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy XXI konferencji w cyklu Konwent HR, zorganizowanej w Warszawie 21 listopada 2007 r. przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Gratulacje dla organizatorów za zaproszenie pana Marka Kamińskiego, bo temat idealnie pasował do tematyki konferencji, a prelegent należy do najlepszych mówców motywacyjnych w Polsce. Prezentacja była świetna. Marek Kamiński pokazał na wielu przykładach związanych ze swoimi wyprawami, że motywacja może zdziałać cuda, że to nie ciało, choćby najlepiej wytrenowane i odżywione, ale głowa i serce dochodzą na różne bieguny. Dzięki takim wystąpieniom można uwierzyć, że da się szybciej osiągnąć cel, który wydaje się bardzo odległy lub zgoła nieosiągalny.

Z innych prelekcji uczestniczyłem też w prezentacji pokazującej outsourcing płacowo-kadrowy. Dużo się z niej dowiedziałem. Brakowało mi jednak pokazania wad takiego rozwiązania czy zagrożeń związanych z jego wdrożeniem.

Magdalena Połaska

specjalista HR WSiP SA, współpracownik Serwisu HR

Prezentacji Marka Kamińskiego nie da się porównać z innymi: cisza na sali towarzysząca temu wystąpieniu wynikała z pewnością z niezwykłych osiągnięć, o których mówił zresztą w sposób niezwykle skromny.

Ponadto z konferencji wyniosłam zainteresowanie nowym jak dla mnie narzędziem do oceny kompetencji menedżerskich, chociaż tytuł nie zapowiadał tej głównej korzyści („Jak kultura i klimat organizacyjny wpływają na motywację i zaangażowanie?”). W firmie Aster w ramach programu rozwoju kadry menedżerskiej jej kompetencje zbadano najpierw za pomocą Development Center. Na podstawie wyników DC wdrożono szkolenia. Po jakimś czasie kompetencje menedżerów zbadano ponownie, tym razem za pomocą testów przeprowadzonych wśród ich podwładnych, którzy zgodnie ze swoim doświadczeniem wskazywali na stopień reprezentowania danej kompetencji u swojego przełożonego i stopień oczekiwany. Wyniki były niezwykle ciekawe. Najsłabiej oceniono te czynniki, które odnosiły się do relacji z zespołem, z pracownikami. Pracownicy chcieli, aby ich przełożeni mieli dla nich więcej czasu, chętniej ich słuchali i okazywali więcej troski. Co ciekawe, w oczach podwładnych menedżerowie mają za mało wiary w siebie.

Z prezentacji „Motywowanie poprzez finansowanie pakietów medycznych” (Centrum Medyczne ENEL-MED) można było dowiedzieć się dużo na temat kryteriów, jakie warto wziąć pod uwagę, dokonując wyboru abonamentu medycznego. Sama prelegentka uprzedziła jednak, że podobnie jak w krajach zachodnich coraz większą popularność kosztem abonamentów zdobywać będą ubezpieczenia zdrowotne. Ciekawe były również dane pokazujące, z jakich usług najczęściej korzystają pracownicy objęci abonamentem i jakie mogą być różnice w zależności od specyfiki firmy.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK