reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Motywowanie > Firmowy św. Mikołaj, czyli jakie prezenty i niespodzianki szykują organizacje dla swoich pracowników

Firmowy św. Mikołaj, czyli jakie prezenty i niespodzianki szykują organizacje dla swoich pracowników

Co roku osoby odpowiedzialne za organizację eventów pracowniczych – a są nimi zwykle pracownicy działu personalnego – zadają sobie pytanie: co ciekawego można przygotować dla pracowników w tym roku, jak ich zaskoczyć, jak przygotować spotkanie świąteczne, w którym nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć?

Jest już praktyką, że w okresie przedświątecznym pracownicy dostają w prezencie kupony czy karty na zakupy w hipermarketach lub centrach handlowych. Ale w wielu firmach prezenty świąteczne na tym się nie kończą. Większość organizacji już z początkiem listopada rozpoczyna prace nad przygotowaniem świątecznych spotkań i niespodzianek dla pracowników.

Mikołaj daje paczki

Tradycyjne formy świątecznego firmowego celebrowania wciąż dobrze się sprawdzają. Pierwsze miejsce na liście najbardziej popularnych zajmują paczki świąteczne dla dzieci. Oczywiście prezenty mogą być różne – bardzo często są to takie same paczki dla każdego dziecka – zawierają książeczki, słodycze, drobne zabawki. Jednak coraz częściej firmy starają się prezenty personalizować. – W Panasonic staramy się przygotowywać prezenty dla dzieci naszych pracowników w zależności od wieku, płci, a nawet zainteresowań. Przy ich wyborze zależy nam, aby pełniły funkcje edukacyjne oraz aby podobały się dzieciom, dlatego zakup prezentów konsultujemy z rodzicami – mówi Beata Konys, kierownik Działu Personalnego Panasonic.

Kolejne miejsce na liście świątecznych tradycji zajmują mikołajkowe spotkania. Ich formy bywają bardzo różne – od tradycyjnego spotkania w sali konferencyjnej, podczas którego Mikołaj rozmawia z dziećmi i rozdaje prezenty, aż po spotkania organizowane poza siedzibą firmy z programem artystycznym, warsztatami dla dzieci. Maluchy są zawsze otwarte na różne świąteczne propozycje, dlatego też o wiele łatwiej sprostać ich wymaganiom.

Rodzinne święta

Znacznie trudniej jest z dorosłymi. W wielu firmach świąteczne spotkania mają formę wieczornego Christmas Party w restauracji – jeśli tylko taka forma spędzania czasu odpowiada pracownikom – nic w tym złego. Jednak, to nie jedyny sposób na celebrowanie zbliżających się świąt. – Co roku nasza firma organizuje spotkania świąteczne, aby podczas wieczornej kolacji złożyć sobie świąteczne życzenia, a także miło spędzić czas w przedświątecznej atmosferze. Podczas świątecznych spotkań każdy ma np. okazję pomalować własnoręcznie bombki na choinkę lub wykonać ozdoby świąteczne, które potem mogą być podarowane bliskiej osobie – mówi Patrycja Podolska, Human Resources Divison z RBS Bank (Polska) SA.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

partner w firmie Femmeritum realizującej w organizacjach programy równowagi praca–życie

Źródło:

INFOR
Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń - wydanie cyfrowe (eMP)696.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

MODUŁ PARTNERSKI

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama