"Pracodawca Jutra” Trwa nabór zgłoszeń do konkursu PARP
- Artykuł partnerski
REKLAMA
REKLAMA
Celem konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii jest wyróżnienie i promowanie przedsiębiorców, którzy realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją.
REKLAMA
- Głównym celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie przedsiębiorców, którzy realizują modelowe inicjatywy z zakresu podnoszenia kompetencji pracowników. Zależy nam, żeby wyróżniać pomysły, inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy oferty edukacyjnej, podnoszenia kwalifikacji pracowników poprzez zaangażowanie się we współpracę z instytucjami edukacyjnymi – mówi Anna Brzozowska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach, PARP
W trzech kategoriach zostaną uhonorowani przedsiębiorcy, którzy podejmują inicjatywy z zakresu pomocy w rozwoju zawodowym pracowników, z zakresu programów rozwojowych dedykowanych grupom pracowników w wieku powyżej 50 roku życia oraz z zakresu współpracy przedsiębiorcy z instytucjami edukacyjnymi.
REKLAMA
Do konkursu mogą zgłaszać się pracodawcy realizujący swoje inicjatywy w całej Polsce, niezależnie od wielkości firmy, którą prowadzą. Ważne jest natomiast, aby projekty, które przedsiębiorca chce zgłosić były realizowane po 1 stycznia 2019 roku. Istotny jest też zakres – inicjatywy powinny być kierowane m.in. do: uczniów, studentów, absolwentów szkół wyższych, średnich lub branżowych, pracowników, osób bezrobotnych i poszukujących pracy (w szczególności matek powracających na rynek pracy i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym), nauczycieli, wykładowców akademickich, trenerów, doradców oraz innych środowisk reprezentujących sektor edukacji lub emerytów i rencistów. Pełna lista wymagań została umieszczona na stronie internetowej organizatora.
- „Pracodawca Jutra” to przedsiębiorca który wdraża takie inicjatywy jak pobudzenie świadomości środowisk lokalnych i ich zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju edukacji oraz podnoszenia poziomu wykształcenia. Realizuje kompleksowe działania związane z transferem wiedzy o zapotrzebowaniu na kompetencje do instytucji edukacyjnych i rynku pracy lub partnerów społecznych, szkoleniowych czy doradczych. Wspomaga rozwój pracowników powyżej 50 roku życia i wykorzystuje ekspercką wiedzę przy programach mentorskich – mówi Anna Brzozowska
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zamieszczony na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/pracodawca-jutra-formularz-zgloszeniowy. Do formularza należy załączyć dokumentację podejmowanych inicjatyw w formie linków. Pracodawcy mogą zgłosić nawet inicjatywy edukacyjne, po jednej w każdej kategorii.
Nagrodą główną w konkursie Pracodawca Jutra jest dyplom, statuetka i możliwość bezterminowego posługiwania się tytułem „Pracodawca Jutra Roku 2021”. Dla najlepszych inicjatyw branżowych zostaną przyznane Nagrody Branżowe Sektorowych Rad ds. Kompetencji w branżach, w których powołano sektorowe rady ds. kompetencji. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Pracy.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat