| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polacy mniej chętnie zmieniają pracę

Polacy mniej chętnie zmieniają pracę

Z indeksu mobilności wynika, że Polacy mniej chętnie zmieniają pracę. Jaki jest odsetek osób obawiających się utraty pracy? Ile osób twierdzi, że jest w stanie znaleźć inną pracę porównywalną do dotychczasowej?

Indeks mobilności, badający prawdopodobieństwo zmiany pracodawcy w ciągu 6 miesięcy, w badaniu z III kwartału spadł kdk o 2 pkt. do poziomu 106 pkt. - wynika z badania agencji Randstad. - W ciągu ostatniego kwartału otwartość Polaków na zmianę pracy wyniosła 106 punktów. W porównaniu do poprzedniego badania wielkość ta spadła o 2 punkty. Gotowość badanych Polaków do zmiany pracy jest na umiarkowanym poziomie w perspektywie 16 wcześniejszych edycji badania (...) Od początku roku mieliśmy do czynienia ze wzrostem indeksu mobilności w krajach UE, jak i Polsce. Obecnie (III kw. 2014) mamy do czynienia z ustabilizowaniem sytuacji, otwartość Polaków na zmianę pracy jest taka sama jak w poprzednim kwartale - napisano w komentarzu do badania.

Jak częsta zmiana pracy wpływa na wizerunek pracownika?

Badanie wskazuje, że odsetek osób obawiających się utraty pracy w III kwartale 2014 r. spadł o 1 pkt proc. do 33 proc. Z tego 25 proc. ocenia takie ryzyko jako "umiarkowane", zaś 8 proc. jako "duże". W badaniu przed kwartałem było to odpowiednio 27 proc. i 7 proc. Ponadto badanie wskazuje, że 74 proc. ocenia, że w ciągu 6 miesięcy będzie w stanie znaleźć jakąkolwiek nową pracę, a 62 proc., że znajdzie "porównywalną" pracę.

Bieżąca edycja badania została zrealizowana w sierpniu 2014 r., na próbie 405 respondentów.

Porozmawiaj o tym na FORUM

reklama

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Zmiana pracy. /Fot. Fotolia
Zmiana pracy. /Fot. Fotolia

Narzędzia kadrowego

POLECANE

UMOWY ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »