| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Lekcje z ZUS - emerytury

Lekcje z ZUS - emerytury

Lekcje z ZUS to autorski projekt ZUS i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Akcja obejmie ponad 10,5 tys. uczniów, którzy będą uczyli się o systemie ubezpieczeń społecznych.

169 szkół i 235 nauczycieli z całej Polski bierze udział w akcji „Lekcje z ZUS”, autorskim projekcie ZUS i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Z lekcji o systemie ubezpieczeń społecznych skorzysta ponad 10,5 tys. uczniów.

- Niewielu młodych Polaków rozumie, jak działa system ubezpieczeń społecznych. Dlatego wspólnie z ZUS chcemy wyjaśnić uczniom skąd biorą się emerytury, dlaczego musimy oszczędzać na starość i na czym polega solidarność międzypokoleniowa - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Zobacz również serwis: Emerytury i renty

Program „Lekcje z ZUS” to cztery moduły przygotowane przez ekspertów systemu ubezpieczeń społecznych oraz nauczycieli metodyków. Jego celem jest budowa świadomości społecznej młodych Polaków i pokazanie, jak poruszać się w systemie ubezpieczeń społecznych.

ZUS zapewnia bezpłatne materiały dydaktyczne i wsparcie merytoryczne. Informacje o konkursie oraz wszystkie materiały dostępne są na stronie www.zus.pl/lekcjezzus. W ramach projektu przeszkolono również nauczycieli biorących udział w pilotażowym programie. Nauczyciele mogą liczyć na wsparcie rzecznika prasowego najbliższego oddziału ZUS.

Polecamy także: Wybór między ZUS i OFE

Lista uczestników programu pilotażowego nie jest zamknięta. Każda szkoła, która zainteresowana jest programem, może jeszcze wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres edukacja@zus.pl lub kontaktując się z najbliższym rzecznikiem prasowym ZUS.

Pierwszy etap projektu odbył się w 10 szkołach w Płocku, Radomiu i Siedlcach w październiku i listopadzie 2013 roku. Uczestnicy podkreślali, że zarówno przekazywana wiedza, jak i forma zajęć mają bardzo ciekawą formułę. Od marca tego roku program realizowany jest już w całym kraju.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Kwapisz

Radca prawny.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK