| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Apel Komisji Europejskiej o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn

Apel Komisji Europejskiej o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn

Komisja Europejska apeluje o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. Apel został opublikowany w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Komisja Europejska mobilizuje unijne kraje do likwidacji różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. Wiceprzewodnicząca Komisji Viviane Reding opublikowała apel w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Z danych Brukseli wynika, że kobiety zarabiają średnio o 16,4 procent mniej niż mężczyźni, choć sytuacja różni się w zależności od kraju. Największe dysproporcje są w Estonii, najmniejsze w Słowenii, w Polsce ta różnica w ostatnich latach zmniejszyła się i wynosi 6,4 procent.

Zobacz również serwis: Wynagrodzenia

Wiceprzewodnicząca Komisji Viviane Reding zaapelowała o większą przejrzystość systemu wynagradzania. Jak mówiła, kobiety w Europie pracują średnio 59 dni za darmo, zanim ich zarobki zrównają się z tymi, które otrzymują mężczyźni. - Dlatego prosimy o większą przejrzystość. Jeśli firmy rzeczywiście respektują zasadę - równa płaca za równą pracę, to nie muszą niczego ukrywać - powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji.

Audyty w dużych firmach, raporty, kampanie promujące równość płci - Bruksela sugeruje państwom członkowskim możliwe działania. Do końca 2015 roku Komisja czeka na informacje z unijnych stolic o tym, jakie sposoby wybrały, by wdrożyć jej rekomendacje.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Adamska

Specjalista ds. Public Relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK