| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Apel Komisji Europejskiej o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn

Apel Komisji Europejskiej o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn

Komisja Europejska apeluje o likwidację różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. Apel został opublikowany w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Komisja Europejska mobilizuje unijne kraje do likwidacji różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. Wiceprzewodnicząca Komisji Viviane Reding opublikowała apel w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Z danych Brukseli wynika, że kobiety zarabiają średnio o 16,4 procent mniej niż mężczyźni, choć sytuacja różni się w zależności od kraju. Największe dysproporcje są w Estonii, najmniejsze w Słowenii, w Polsce ta różnica w ostatnich latach zmniejszyła się i wynosi 6,4 procent.

Zobacz również serwis: Wynagrodzenia

Wiceprzewodnicząca Komisji Viviane Reding zaapelowała o większą przejrzystość systemu wynagradzania. Jak mówiła, kobiety w Europie pracują średnio 59 dni za darmo, zanim ich zarobki zrównają się z tymi, które otrzymują mężczyźni. - Dlatego prosimy o większą przejrzystość. Jeśli firmy rzeczywiście respektują zasadę - równa płaca za równą pracę, to nie muszą niczego ukrywać - powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji.

Audyty w dużych firmach, raporty, kampanie promujące równość płci - Bruksela sugeruje państwom członkowskim możliwe działania. Do końca 2015 roku Komisja czeka na informacje z unijnych stolic o tym, jakie sposoby wybrały, by wdrożyć jej rekomendacje.

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK