| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Przedsiębiorca jest najbardziej pożądanym kandydatem na męża, natomiast związkowiec znajduje się na samym końcu listy. Jak wygląda zaufanie Polek do osób wykonujących różne zawody?

Grupami zawodowymi, które wypadły w tym rankingu najgorzej, są politycy i związkowcy. Zaledwie 14,3% Polek uważa ten zawód za pożyteczny, a 69% sądzi, że nie jest to pożyteczne zajęcie. Podobnie ze związkowcami – zdecydowanie więcej respondentek odbiera ten zawód jako niepożyteczny (48%) niż pożyteczny (23%). Jeszcze gorzej jest z tymi zawodami, jeśli chodzi o postrzeganie ich jako zasługujących na szacunek: zdaniem zaledwie 6,6% Polek politycy zasługują na szacunek, a według 22,6% – związkowcy. Co ciekawe, związkowcy są szczególnie słabo postrzegani w grupie Polek powyżej 35. roku życia.

Polecamy także serwis: HRM

A kogo Polki chciałyby na męża dla córki? Tu zdecydowanie wygrywają: lekarz (29,2%), prawnik (23%), a na trzecim miejscu jest przedsiębiorca (18%). Niestety znikomy odsetek polskich kobiet życzyłby swoim córkom męża żołnierza (2,5%) czy nauczyciela (2%) – mimo że zawody te są postrzegane jako pożyteczne, a osoby je wykonujące wzbudzają szacunek. Jak widać, w tym przypadku zaczynają prawdopodobnie liczyć się pozycja społeczna i zarobki, powiązane z pierwszymi trzema wskazywanymi zawodami. Natomiast, jak się okazuje, najbardziej pożądanym kandydatem na męża dla polskich kobiet jest przedsiębiorca. Aż 27,3% kobiet wskazało bowiem przedsiębiorcę jako najlepszego kandydata na męża dla nich samych – wyprzedził on nawet lekarza (18,4%).

Związkowcy są najmniej atrakcyjnym „celem” dla kobiet planujących zamążpójście. Jako preferowanego kandydata na męża/partnera dla siebie lub swojej córki nie wybrała go bowiem żadna respondentka – z ogólnopolskiej reprezentatywnej grupy kobiet!

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK