| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > 84 % Polaków źle ocenia sytuację na rynku pracy

84 % Polaków źle ocenia sytuację na rynku pracy

Polacy coraz gorzej oceniają sytuację na krajowym rynku pracy.

W sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej aż 84% respondentów wypowiedziało się na ten temat negatywnie - to o 10 punktów procentowych więcej niż rok temu. Jedna trzecia badanych uznała, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo zła. Przeciwnego zdania byli nieliczni, bo zaledwie 2%. Co dziesiąty badany określa sytuację na rynku pracy w Polsce jako ani dobrą, ani złą.

We wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych przeważają opinie negatywne, przy czym niezadowolenie najczęściej wyrażają renciści (92% opinii negatywnych), osoby biorące udział w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu (91%), bezrobotni (90%), badani w wieku od 55 do 64 lat (90%), robotnicy niewykwalifikowani (90%) oraz respondenci o miesięcznych dochodach per capita nie wyższych niż 1000 zł (90%).

Zobacz: Gdzie najlepiej pracować? Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2013

W porównaniu z badaniem ubiegłorocznym przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji na rynku pracy w Polsce w ciągu najbliższego roku również się pogorszyły. Prawie połowa badanych przewiduje, że sytuacja w tym zakresie zmieni się na gorsze, w tym jedna dziesiąta spodziewa się radykalnego pogorszenia.

Badanie przeprowadzono w dniach 7 - 13 marca 2013 roku na liczącej 1060 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Matylda Pawłowicz

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK