| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > 84 % Polaków źle ocenia sytuację na rynku pracy

84 % Polaków źle ocenia sytuację na rynku pracy

Polacy coraz gorzej oceniają sytuację na krajowym rynku pracy.

W sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej aż 84% respondentów wypowiedziało się na ten temat negatywnie - to o 10 punktów procentowych więcej niż rok temu. Jedna trzecia badanych uznała, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo zła. Przeciwnego zdania byli nieliczni, bo zaledwie 2%. Co dziesiąty badany określa sytuację na rynku pracy w Polsce jako ani dobrą, ani złą.

We wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych przeważają opinie negatywne, przy czym niezadowolenie najczęściej wyrażają renciści (92% opinii negatywnych), osoby biorące udział w praktykach religijnych kilka razy w tygodniu (91%), bezrobotni (90%), badani w wieku od 55 do 64 lat (90%), robotnicy niewykwalifikowani (90%) oraz respondenci o miesięcznych dochodach per capita nie wyższych niż 1000 zł (90%).

Zobacz: Gdzie najlepiej pracować? Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce 2013

W porównaniu z badaniem ubiegłorocznym przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji na rynku pracy w Polsce w ciągu najbliższego roku również się pogorszyły. Prawie połowa badanych przewiduje, że sytuacja w tym zakresie zmieni się na gorsze, w tym jedna dziesiąta spodziewa się radykalnego pogorszenia.

Badanie przeprowadzono w dniach 7 - 13 marca 2013 roku na liczącej 1060 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Beata Sadowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK