| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Lewiatan: Większość badanych ocenia sytuację na rynku pracy, jako złą

Lewiatan: Większość badanych ocenia sytuację na rynku pracy, jako złą

Z sondażu zrealizowanego na zlecenie PKPP Lewiatan wynika, że 58 proc. badanych uważa, iż w ciągu najbliższych 12 miesięcy sytuacja na rynku pracy nie zmieni się, 32 proc. oczekuje jej pogorszenia, a tylko 10 proc. wierzy w poprawę.

"58 proc. respondentów jest przekonanych, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy sytuacja na rynku pracy nie zmieni się, 32 proc. oczekuje jej pogorszenia, a tylko 10 proc. wierzy w poprawę. Decydenci w prognozach są bardziej pesymistyczni niż przed rokiem" - poinformował w poniedziałek PKPP Lewiatan.

"54 proc. polityków, urzędników, ekspertów, dziennikarzy negatywnie ocenia obecną sytuację na rynku pracy, 35 proc. uważa, że jest ani dobra, ani zła, a tylko 11 proc. określa ją jako dobrą. 60 proc. respondentów wymienia zbyt wysokie koszty pracy, jako główną przyczynę bezrobocia, natomiast 56 proc. wskazuje na kształcenie na kierunkach, po których trudno znaleźć pracę" - dodano.

Resort pracy chce przenieść większość przepisów do kodeksu pracy >>

"Zdaniem 45 proc. respondentów sytuacja na rynku pracy w ciągu ostatniego roku pogorszyła się, 11 proc. uważa, że się poprawiła, 44 proc. nie widzi żadnych zmian, ani na lepsze, ani na gorsze" - napisano.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie PKPP Lewiatan przez firmę 4P research mix w kwietniu i maju 2012 roku w grupie decydentów - polityków, urzędników szczebla centralnego i lokalnego, dziennikarzy, ekspertów, przedstawicieli organizacji pracodawców.

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Grabowska

CFO - Omega Code

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK