| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polityka rodzinna - nie można uszczęśliwiać rodziny na siłę

Polityka rodzinna - nie można uszczęśliwiać rodziny na siłę

Podczas debaty "Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?" prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, potrzebne są rozwiązania systemowe, dające rodzinom poczucie bezpieczeństwa.

Prezydent zaznaczył, że spotkanie odbywa się w kontekście pojawiających się w mediach informacji o "gwałtownych pomysłach" na regulacje w obszarze polityki rodzinnej.

"Chciałbym powiedzieć jednoznacznie, że moim zdaniem polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, musi być traktowana jako szukanie optymalnego sposobu inwestowania w przyszłość" - powiedział Komorowski.

Korzystanie z ulgi podatkowej na dziecko może pozbawić zasiłku >>

"Rodzinę planuje się nie na jedną kadencję, nie na jakikolwiek termin wyborczy" - podkreślał prezydent, dodając, że polityka rodzinna "często bywała planowana i kształtowana pod kątem bieżących potrzeb, także związanych z kalendarzem wyborczym".

Prezydent uważa, że polityka prorodzinna powinna być maksymalnie elastyczna, nie powinna narzucać zasad, ram i rozwiązań, aby "nie uszczęśliwiać rodziny na siłę".

Mówiąc o wprowadzaniu nowych rozwiązań, prezydent przestrzegał przed ryzykiem deformacji dotychczasowych dobrych rozwiązań w tej dziedzinie.

Praca zarobkowa dzieci w wieku szkolnym >>

W debacie zorganizowanej w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne społeczeństwo - bezpieczna rodzina" w Pałacu Prezydenckim wzięli udział m.in. przedstawiciele administracji państwowej, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracodawców, ekonomiści.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Szczygielski

 Ekspert rynku leasingowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »