| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Polityka rodzinna - nie można uszczęśliwiać rodziny na siłę

Polityka rodzinna - nie można uszczęśliwiać rodziny na siłę

Podczas debaty "Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?" prezydent Bronisław Komorowski stwierdził, że polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, potrzebne są rozwiązania systemowe, dające rodzinom poczucie bezpieczeństwa.

Prezydent zaznaczył, że spotkanie odbywa się w kontekście pojawiających się w mediach informacji o "gwałtownych pomysłach" na regulacje w obszarze polityki rodzinnej.

"Chciałbym powiedzieć jednoznacznie, że moim zdaniem polityka rodzinna nie może być traktowana jako źródło oszczędności, musi być traktowana jako szukanie optymalnego sposobu inwestowania w przyszłość" - powiedział Komorowski.

Korzystanie z ulgi podatkowej na dziecko może pozbawić zasiłku >>

"Rodzinę planuje się nie na jedną kadencję, nie na jakikolwiek termin wyborczy" - podkreślał prezydent, dodając, że polityka rodzinna "często bywała planowana i kształtowana pod kątem bieżących potrzeb, także związanych z kalendarzem wyborczym".

Prezydent uważa, że polityka prorodzinna powinna być maksymalnie elastyczna, nie powinna narzucać zasad, ram i rozwiązań, aby "nie uszczęśliwiać rodziny na siłę".

Mówiąc o wprowadzaniu nowych rozwiązań, prezydent przestrzegał przed ryzykiem deformacji dotychczasowych dobrych rozwiązań w tej dziedzinie.

Praca zarobkowa dzieci w wieku szkolnym >>

W debacie zorganizowanej w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne społeczeństwo - bezpieczna rodzina" w Pałacu Prezydenckim wzięli udział m.in. przedstawiciele administracji państwowej, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, pracodawców, ekonomiści.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCYJNE ZMIANY W UMOWACH ZLECENIA 2017

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Wróbel

doradca, interim manager PM Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »