| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Do 31 lipca można składać zgłoszenia do Konkursu Lodołamacze

Do 31 lipca można składać zgłoszenia do Konkursu Lodołamacze

Tylko do końca lipca Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) czeka na zgłoszenia do Konkursu Lodołamacze prowadzonego w ramach Kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.

W ubiegłym roku w Konkursie udział wzięło około 400 pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne z całego kraju. Statuetka Lodołamacza stanowiła dla nich nie tylko zachętę do tworzenia nowych miejsc pracy, ale także promowała przedsiębiorstwa biorące udział w konkursie.

Lodołamacze 2011 - Przełamujemy lody obojętności >>

Lodołamacze, to było dla nas podsumowanie 10–letniego zaangażowania w działalność na rzecz upowszechniania idei zatrudnienia oraz tworzenia lepszej jakości miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych – mówi Stanisław Wasążnik, Prezes Firmy Gastropol z Opola.

Udział w Konkursie wpłynął na postrzeganie firm w ich lokalnym środowisku - Zdobycie pierwszego miejsca w kategorii Otwarty Rynek pracy w ubiegłorocznym konkursie spowodowało, iż jesteśmy zupełnie inaczej postrzegani w regionie. Zmienił się nasz wizerunek wśród społeczności lokalnej, instytucji i władz samorządowych – dodaje Stanisław Wasążnik.

Dla wielu firm zatrudnianie osób niepełnosprawnych to sprawa priorytetowa - Dzięki temu w naszej firmie wszyscy bardziej się rozumiemy. Zauważamy potrzeby pracowników, a w szczególności osób niepełnosprawnością – twierdzi Grażyna Sobieraj, Prezes Firmy Grapil S.J. z Piły.

Laureaci Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie LODOŁAMACZE 2010 >>

Również dla firmy Wenta, ubiegłorocznego laureata Lodołamaczy odpowiedzialność i zaangażowanie w problemy osób niepełnosprawnych jest bardzo istotną sprawą - Biorąc pod uwagę fakt, że praca jest formą rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych staramy się stworzyć im warunki pracy zgodne z ich predyspozycjami i możliwościami zdrowotnymi. Pragniemy aby niepełnosprawni realizowali się zawodowo i społecznie, a my jako firma zyskujemy dzięki temu oddanych i lojalnych pracowników – mówi Jan Wnęk, Prezes firmy z Frysztaka.

POPON zaprasza wszystkich zatrudniających osoby niepełnosprawne: pracodawców, instytucje, organizacje do udziału w Konkursie. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go do 31 lipca na adres regionalnego oddziału POPON. Razem możemy więcej!


Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Kobyliński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK