REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

10 powodów, dla których warto pomyśleć o zmianie pracy

 MonsterPolska.pl
lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą
 Bartosz Struzik
Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.
10 powodów, dla których warto pomyśleć o zmianie pracy/fot. Fotolia
10 powodów, dla których warto pomyśleć o zmianie pracy/fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nie warto rezygnować z pracy pod wpływem impulsu czy w złości. Oto powody, dla których warto pomyśleć nad zmianą pracy.

Takich decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień a raczej do nich dojrzewa. Nie warto rezygnować z pracy pod wpływem impulsu czy w złości. Lepiej spokojnie zdecydować, czy to na pewno dobry czas na zmiany.

Autopromocja

Kiedy warto zastanowić się nad zmianą posady? Oto dziesięć sytuacji, które powinny nas skłonić do przemyślenia naszej sytuacji zawodowej.

1. Znudzenie

Zdarza się, że wpadamy w rutynę i praca nie stanowi dla nas już żadnego wyzwania. Zwyczajnie się nudzimy. Wtedy warto spróbować poprosić szefa o nowe zadania. Ale jeśli to nie pomoże, lepiej rozważyć zmianę zajęcia.

Polecamy produkt: Personel i Zarządzanie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

2. Przepracowanie

Zbyt duży stres i praca ponad siły mogą w dłuższej perspektywie wpłynąć negatywnie na zdrowie. Intensywna praca jest do zniesienia przez chwilę, np. kiedy kończymy dany projekt, ale jeśli trwa za długo, przestaje dawać satysfakcję i radość. Pod rozwagę.

3. Kultura pracy 

To, na jakich zasadach pracujemy, jest bardzo ważne. Jeśli wytyczne albo sposób wykonywania zadań zmieniły się tak, że nie umiemy się w nich odnaleźć to także znak, żeby się rozejrzeć za czymś innym. Szczególnie, jeśli mamy wątpliwości moralne.

4. Brak szans na rozwój

Od lat nie awansujemy albo możliwości awansu się wyczerpały? Brak perspektyw to poważny problem, bo wkrótce może się przerodzić we frustrację.

5. Niedopasowanie umiejętności

Lata studiów, kursy, doświadczenie – wszystko na marne. Czasem czujemy, że nasze kwalifikacje i możliwości są zupełnie nie wykorzystywane. Jeśli pojawia się uczucie marnowania potencjału, lepiej rozejrzeć się za pracą, która pozwoli nam się spełnić zawodowo.

6. Miejsce pracy

Kiedy dojazdy do pracy zajmują wieczność albo z przyczyn losowych trzeba się przeprowadzić, poszukanie pracy bliżej domu jest całkiem rozsądne.

7. Zmiana stylu życia

Czasem trzeba zmienić zajęcie, by pasowało do tego, jak żyjemy. Może bardziej odpowiada nam inna branża albo musimy pracować w innych godzinach, by pogodzić życie zawodowe i rodzinne.

8. Zarobki

Jeśli czujemy się jak tania siła robocza, która zasługuje na więcej a dodatkowo wiemy, że na rynku są lepsze oferty nie ma co się wahać.

9. Wredny szef

Konflikt z przełożonym sprawia, że praca jest udręką. Warto spróbować naprawić złe relacje, ale jeśli to niemożliwe, lepiej szukać nowego zajęcia zamiast się męczyć. 

10. Kontrakt

Czasem po prostu trzeba się ruszyć, bo kończy nam się kontrakt a nowe warunki nie do końca spełniają oczekiwania.

„Nie warto tkwić w pracy, która nas nie zadawala. W ten sposób na własne życzenie odbieramy sobie szansę na lepsze zajęcie. Zanim jednak zaczniemy rozsyłać CV, zastanówmy się czego dokładnie chcemy i co jest dla nas najważniejsze: rozwój, lepsze zarobki, a może to, żeby nowa praca nie kolidowała tak mocno jak obecnie z życiem prywatnym? Pamiętajmy o tym przystępując do rekrutacji – po to, aby nie powielać tych samych błędów.” – radzi Bartosz Struzik z międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zwolnienia grupowe: Jakie są zasady przyznawania i obliczania wysokości odprawy pieniężnej?

Pracownik, którego umowa została rozwiązana w ramach zwolnień grupowych, ma prawo do odprawy pieniężnej. Jej wysokość zależy od wysokości miesięcznego wynagrodzenia pracownika i od zakładowego stażu pracy.

Koniec z personalizowanymi reklamami - internetowy identyfikator jest daną osobową

Koniec z personalizowanymi reklamami - internetowy identyfikator jest daną osobową. Można więc domniemywać, że z Internetu znikną banery wymuszające „zgody” na profilowanie w celach marketingowych. Użytkownicy Internetu są coraz bardziej chronieni. Szczególnie teraz kiedy zapadł ważny wyrok TSUE potwierdzający coraz szery katalog danych osobowych. Trzeba też pamiętać o akcie o usługach cyfrowych w UE, który obowiązuje od lutego 2024 r. W sieci nie jest się już tak bezkarnym jak kiedyś.

Kim jest sygnalista? Polska ma problem z wdrożeniem dyrektywy

Kim jest sygnalista? Polska ma problem z wdrożeniem unijnej dyrektywy o ochronie sygnalistów. Pomimo tego, że 2 kwietnia 2024 r. rząd przyjął projekt ustawy o ochronie sygnalistów, tj. osób zatrudnionych w sektorze prywatnym lub publicznym i zgłaszających naruszenia prawa związane z pracą, to i tak TSUE nałożył karę na Polskę, bo znacznie przekroczyła termin. Trwają wzmożone prace w Sejmie nad projektem, ale kara 7 mln euro jednak jest!

Komunikat MRPiPS: Bezrobocie w marcu 2024 r. - od 3,2 proc. w Wielkopolsce do 8,7 proc. na Podkarpaciu

GUS potwierdził szacunki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w marcu 2024 r. wyniosła 5,3 proc. Niższe bezrobocie w marcu zanotowano po raz ostatni w 1990 r.

REKLAMA

Wymiar czasu pracy 2024 – tabela

Wymiar czasu pracy w 2024 roku – tabela przedstawia miesięczny wymiar czasu pracy, 3-miesięczny wymiar czasu pracy, 4-miesięczny wymiar czasu pracy i roczny wymiar czasu pracy. Sprawdź czas pracy dla każdego okresu rozliczeniowego w 2024 r.

Praca w niedziele i święta: niedziela handlowa 28.04.2024 i pracująca majówka

Już w ten weekend można zrobić zakupy przed majówką. Niedziela 28.04.2024 r. to niedziela handlowa! Dużo osób będzie więc pracowało w najbliższą niedziele. Sporo osób będzie też pracowało w samą majówkę 1 i 3 maja. Święto, świętem - ale są grupy zawodowe, które muszą być ciągłej w dyspozycji. Jaka jest rekompensata za pracę w niedziele i święta?

Wiosną rośnie ryzyko zakażenia. Na tę chorobę nie ma leku. Jak się chronić?

Nadejście wiosny oznacza niebezpieczeństwo związane z kleszczami i kleszczowym zapaleniem mózgu. Dostępny jest tylko jeden sposób ochrony przed tą chorobą.

Ile można dorobić do renty rodzinnej w 2024 roku?

Ile można dorobić do renty rodzinnej po zmarłym rodzicu w 2024 roku? Czy jest limit zarobku przy umowie zlecenie studenta do 26 roku życia?

REKLAMA

Szefowa Służby Cywilnej zachęca do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na urzędnika. Zgłoszenia do 31 maja 2024 r.

Anita Noskowska-Piątkowska, Szef Służby Cywilnej, zachęca pracowników korpusu służby cywilnej do udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. Uzyskanie statusu urzędnika służby cywilnej umożliwi im uzyskanie m.in. lepszego wynagrodzenia i ochronę zatrudnienia.

Pracownikom z Ukrainy zakwaterowanie zapewniają pracodawcy

Liczba pracodawców zapewniających zakwaterowanie pracownikom z Ukrainy rośnie. Tymczasem od lipca 2024 r. anulowano dotacje dla ośrodków zbiorowego zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.

REKLAMA