| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Rozegrana nauka

Rozegrana nauka

Symulator Global Management Challenge w ciągu ostatnich 30 lat zgromadził 400 tys. entuzjastów zarządzania w wirtualnej rzeczywistości z ponad 30 państw. Obecnie to największe w Polsce przedsięwzięcie oparte na zaawansowanej symulacji komputerowej, z którego zalet edukacyjnych mogą korzystać firmy dbające o rozwój swoich kadr.

Zwany wirtualnym treningiem zarządzania GMC rozwija się w Polsce od 2000 roku, ma formę ogólnokrajowych konkursów on-line. Symulacja gromadzi rocznie ponad 2 tys. uczestników, wśród nich znaleźli się pracownicy m.in. takich firm jak: Deloitte, Bank Zachodni WBK, BP Polska, Bakoma, Cemex, MARS, British American Tobacco, Philip Morris i dziesiątki innych. W Polsce z zalet symulacji skorzystało już ponad 15 tys. osób, a wśród nich menedżerowie, specjaliści, osoby ze stanowisk kierowniczych, tzw. young potentials, słuchacze MBA, absolwenci, jak również wybitni studenci uczelni wyższych. Osoby uczestniczące w wirtualnych rozgrywkach GMC do samej gry strategicznej podchodzą entuzjastycznie, a jej osadzenie w realiach biznesowych sprawia, że projekt ma zastosowanie jako efektywne szkolenie z zarządzania przedsiębiorstwem i podejmowania decyzji w wielu firmach.

Zasady gry

Projekt wykorzystuje zaawansowany program komputerowy, w którym uczestnicy przejmują role zarządów wirtualnych spółek. Kierując przedsiębiorstwem przez kolejne etapy, gracze podejmują złożone decyzje operacyjne, m.in. z obszaru zarządzania personelem, produkcji, marketingu, sprzedaży, dystrybucji, finansowania działalności, podejmowanych inwestycji. Procesy, które w rzeczywistości zajmują całe lata, w grze zachodzą w ciągu zaledwie kilku dni lub nawet godzin. Dzięki temu uczestnicy gromadzą wiedzę i nowe doświadczenia z zakresu zarządzania firmą, poznają wpływ poszczególnych decyzji na wyniki organizacji, co z kolei zwiększa ich świadomość biznesową.

W GMC uczestniczą kilkuosobowe zespoły, a zatem dla osiągnięcia dobrych wyników bardzo ważne jest współdziałanie oraz grupowe podejmowanie decyzji. Dzięki zastosowanej symulacji szkoleni menedżerowie mogą zetknąć się z realistycznymi sytuacjami i uczyć się odpowiednio na nie reagować. Nawet doświadczeni przedstawiciele kierownictwa wysokiego szczebla mogą nauczyć się radzić sobie ze stresem towarzyszącym podejmowaniu trudnych decyzji w sytuacjach złożonych, pod presją nieubłaganych terminów.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Donata Hermann-Marciniak

Specjalistka z zakresu Prawa Pracy. Absolwentka Studiów Podyplomowych Kadry i Płace na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK